Šauļi, šokolāde un lielākais gaismas festivāls Baltijā - „ĀZIJAS LIELĀS LATERNAS. Pūķi, mīti un leģendas“ Pakruojas muižā Lietuvā!

Ceļojums visai ģimenei! Svētku noskaņas Šauļos un Pakruojas muižā.

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 07. - 07. janvāris, 2023. gads
Izbraukšanas vieta: Aizkraukle, Lielvārde, Ogre, Rīga
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas
Cena: 33.00
Bērns līdz 18 g.: 26.00

Aizkraukle-Rīga-Šauļi-Pakruoja-Rīga-Aizkraukle

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)

Ceļojums visai ģimenei! Svētku noskaņas Šauļos un Pakruojas muižā.

Pakruojas muižas barons reiz apmeklēja Tālos Austrumus, kur viņu fascinēja nekad agrāk neredzēti burvju brīnumi...

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 9:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 9:30 no Lielvārdes, 9:45 no Ogres „Priedītes”, 10:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam...

Iespējams pieteikt iekāpšanu Jelgavā vai posmā Rīga - Eleja.

 

Lietuviešu svētvieta - Krusta kalns. Mirklis iespaidīgajā svētvietā, kur vienkopus svētību un spēku dod tūkstošiem dažāda lieluma, dažādu materiālu krusti un krustiņi. Leģendas un vēsture.

 

Maģiskā svētku sajūta Šauļos! Šauļi lepojas ar gājēju bulvāri - Viļņas ielu. Viens no senākajiem bulvāriem Eiropā. Pilsētas iedzīvotāju un viesu iecienītā kājāmgājēju iela rotājusies gan ar oriģinālu mazo arhitektūru, gan svētku dekoriem! Pastaiga Viļņas ielā, vēsturiskajā centrā. Šauļu katedrāle, milzu lapsa… Ekskursija pilsētā un brīvais laiks gājēju ielā.

 

Konfekšu fabrika „Rūta” jau vairāk nekā simts gadus kārdina garāmgājējus ar saldām šokolādes, karameles, grauzdētu riekstu un vārāmu ogu smaržām... Šokolāde pie kafijas un šokolāde mājiniekiem Rūtas šokolādes firmas veikalā.

 

Pauzīte Šauļu lielveikalā suvenīru iegādei un pusdienām.

 

~ 16:30-19:30 Pakruojas muiža - senākā Lietuvas muiža, kurā muižas dzīve turpinās vēl mūsdienās. Lielāko muižas kompleksu Lietuvā rosīgajā 19.-20. gs. mijā veidojuši lepnie, turīgie vācbaltu baroni fon Ropi. Muižas ansamblī ietilpst 26 celtnes, kurās muižnieku dzīve aktīvi risinājusies 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā. Pie senajām dzirnavām aplūkojams pilsētiņas simbols - Eiropā vienīgais piecu arku tilts pāri Krojas upei, celts 1821. gadā pēc romiešu tiltu celtniecības paraugiem. Pakruojas muiža EDEN (European Destinations of Excellence) iekļauta 18 pievilcīgāko kultūras tūrisma vietu sarakstā Eiropā.

 

Lielākais gaismas festivāls Baltijā - „ĀZIJAS LIELĀS LATERNAS. Pūķi, mīti un leģendas“!

Festivālā burvīga un skanīga 15 ha lielā muižas brīvdabas teritorija... vairāk nekā 50 dažādām izgaismotām mākslinieciskām gaismu kompozīcijām, kuru idejās un tapšanā darbu ir ieguldījuši vairāki desmiti mākslinieku no dažādām Āzijas valstīm. Pasākumā būs apskatāmas speciāli muižai un tās apkārtnei radītas neticami lielas skulptūras: mītiskie briesmoņi un gaismas pūķi, kas nes cerību un laimi, uzticības simboli - dzērves un flamingi, lauvas krūšutēls, kas pasargā no ļaunajiem gariem, apburošā austrumu dieviete un visbeidzot arī 25 metrus garš un 5 metrus augsts jūras briesmonis krokodils Vans, kas izaicinās jūsu drosmi, ļaujot pat tajā ieiet. To visu caurstrāvos svētku rosība, svētku tirdziņš, karuseļi, atrakcijas visai ģimenei, austrumu virtuves garšas, tikšanās ar Ziemassvētku vecīti un unikālās muižas aktivitātes - amatnieku darbnīcas, pasaulslavenā vēsturiskā spirta rūpnīca un daudz kas cits.

 

Ikviens varēs doties gaismas brīnuma meklējumos starp desmitiem iespaidīgu rokām darinātu laternu, iedvesmojoties no tālo zemju leģendām, ielīst vismaz 30 metrus gara krokodila ādā, sapņot, skatoties uz daudzkrāsainiem, neaptverami lielajiem eksotiskiem dzīvniekiem, un ieklausīties dievietes Apsaras spēlētajā mūzikā.
Un kur nu vēl muižas izklaides un atklājumi visai ģimenei, siltuma piepildīts svētku tirdziņš un pārsteigumi!

Noķeriet savu laimes pūķi!

 

Festivāla gastronomija. 3 muižas restorāni dažādām gaumēm, austrumu garšu tematiskā virtuve, omulīgā Tējnīca un Aptieka, karstie dzērieni un uzkodas zem klajas debess un kur nu vēl svētku tirdziņa gardumi!

 

Svētku amatnieku darbnīcas. Muižas amatnieku darbnīcās atradīsi jaukākās un skaistākās ar rokām darinātas dāvanas saviem draugiem un radiem. Pasākumu kuplinās kanēļa un egļu skuju smaržām piepildītais tirdziņš ar gardām uzkodām, sildošiem dzērieniem un interesantām dāvanām, krāsainas atrakcijas, apburoši tēli, muižas atklājumi un aktivitātes visai ģimenei. Muižas amatnieki gaidīs, lai dalītos ar saviem amata noslēpumiem. Vilnas vēlēja gatavos vilnu, siltus apģērbus un svētku rotājumus mājai, parfimērs gatavos smaržīgas dāvanas, aerosolus un pat jaunības eliksīrus dāmām un džentlmeņiem. Podnieks gatavos kausus alus darītavai, šķīvjus un māla traukus krodziņam, kā arī tos rotās ar svētku motīviem. Dravnieka darbnīcā gaidīs medus smarža, vaska izstrādājumi un bišu dūkšana; tērpu māksliniece un drēbnieks, kas radīs muižas ietērpu, iepazīstinās ar XIX gadsimta tērpu niansēm. Muižas Aptieka piedāvās kafiju, tēju, karstvīnu, atklāt spirta brūža darinājumus, cienāties ar gardiem desertiem.

 

Mājupceļš... Atgriešanās Rīga (~ plkst. 21:30) - Aizkraukle.

 

         

Cenā iekļauts:

 • autobusa pakalpojumi;
 • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildu izdevumi:

 • Pakruojas Gaismas Festivāls: 18 EUR - pieaugušais;
  14 EUR - bērns no 5 g., skolēns, students, pensionārs.
  Ģimenes biļetes jāpiesaka iepriekš: 2 + 1 (divi pieaugušie un bērns no 5-18 g.) - 44 EUR / 2 + 2 (divi pieaugušie un divi bērni no 5-18 g.) - 55 EUR;
 • piemaksa par papildu sēdvietu autobusā: 15 EUR;
 • suvenīri un citi personīgie izdevumi.

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: 

 • Derīga LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra;
 • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

 Papildu informācija:

 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams pakalpojuma sniegšanai ir 30 dalībnieki. Grupā plānoti 30-48 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines