“Sapnis vasaras naktī” - ziedu skulptūras Pakruojas muižā, Naisi Baltu Dievu parks, Šauļi, šokolāde un H. Frenkeļa villa Lietuvā!

Ceļojums visai ģimenei!

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 22. - 22. augusts, 2020. gads
Izbraukšanas vieta: Aizkraukle, Lielvārde, Ogre, Rīga
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas
Cena: 26.00
Cena bērnam: 20.00 līdz 18 g.
Cena Aizkraukle-Salaspils: 29.00
Cena bērnam Aizkraukle-Salaspils: 23.00 līdz 18 g.

AIZKRAUKLE-RĪGA-NAISI-Šauļi-PAKRUOJAS MUIŽA, PAKRUOJIS-RĪGA-AIZKRAUKLE

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 8:30 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 9:00 no Lielvārdes, 9:15 no Ogres „Priedītes”, 10:00 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi.

 

Iespējams pieteikt iekāpšanu Jelgavā vai posmā Rīga - Eleja un citās pieturās pa ceļam...

Wc - kafijas pauze Elejā.

 

~ 12:30 Naisi – neparastais ciematiņš, Baltu Dievu pļavas muzejs-dārzs ar iespaidīgo Baltu arēnu. Lietuvas Mini kultūras pilsēta. Lietuviešu seno dievību skulptūras Naisiju parkā ar ainaviskiem pastaigu celiņiem, 16 m augstiem vaļņiem ar lielisku skatu, Saules un Uguns laukumu un Alkas kalnu. Balstoties uz lietuviešu, latviešu un prūšu mitoloģiju, arheoloģiskajiem pētījumiem, folkloru, etnogrāfiju, izziņas takas veidotāji vēsta par baltu kultūru, mītiem, senās reliģijas vērtībām.

 

Šauļi – Saules un festivālu pilsēta, kuras simbols Zelta strēlnieks. Šauļi – Saules un festivālu pilsēta, kuras simboli ir  Zelta strēlnieks, Saule un Laiks. Lietuvas visaugstākais Saules pulkstenis, lielākā Baltijā metāla lapsa un enerģētiskais labirints Šauļos pie Taikšos ezera.

 

15:00 Slavenas ebreju ģimenes, Haima un Doras Frenkeļu villa ar terasi, parku un greznu strūklaku - viena no populārākajām kultūrtūrisma vietām Ziemeļlietuvā. Villa ir moderna stila arhitektūras būve, kas apbur ar interjerā saglabājušos koka apdari, grezniem lipinājumiem, glezniecības fragmentiem. Divstāvu villā ierīkota stilizēta muzeja ekspozīcija „Provinces muiža un pilsēta XIX gs. vid. – XX gs. vid.”, kas atspoguļo bagātas muižas dzīvi, muižnieku sadzīvi, kultūras un mākslas intereses. Villas telpās iepazīsim arī Šauļu pilsētu un Lietuvas ebreju kultūru.

 

16:30 Taverna Juone Pastuoge un cepelīni (pilnā porcijā 2 cepelīni, var pieteikt ar gaļu vai biezpienu, cena porcijai: 4.50 EUR. (Precīzu ēdāju skaitu jāzina 3 dienas pirms brauciena!)

 

Konfekšu fabrika „Rūta” jau vairāk nekā simts gadus kārdina garāmgājējus ar saldām šokolādes, karameles, grauzdētu riekstu un vārāmu ogu smaržām... Iespēja iegādāties šokolādi vai nobaudīt kafiju.

 

Pakruojas muiža - lielākais muižas komplekss Lietuvā, kuru rosīgajā 19.-20. gs. mijā veidojuši lepnie, turīgie vācbaltu baroni fon Ropi. Muižas ansamblī ietilpst 26 celtnes, kurās muižnieku dzīve aktīvi risinājusies 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā. Pie senajām dzirnavām aplūkojams pilsētiņas simbols - Eiropā vienīgais piecu arku tilts pāri Krojas upei, celts 1821. gadā pēc romiešu tiltu celtniecības paraugiem. Pakruojas muiža EDEN (European Destinations of Excellence) iekļauta 18 pievilcīgāko kultūras tūrisma vietu sarakstā Eiropā.

  
18:00-20:00 Vasaras ziedu festivāls “Sapnis vasaras naktī” Pakruojas muižā!

Šovasar Pakruojas muižā uzplauks otrais vasaras ziedu festivāls “Sapnis vasaras naktī,” kura tapšanu iedvesmojusi V.Šekspīra luga ar šādu pašu nosaukumu. 

Festivāla ietvaros muižas teritorijā būs apskatāmas majestātiskas 2-6 m augstas ziedu skulptūras, no ziedu stādiem veidoti ornamenti, karaliskas ziedu kompozīcijas – kopskaitā nu jau iestādīti vairāk kā pusmiljons daudzkrāsainu vasaras ziedu, kas krāšņi ziedēs visas vasaras garumā. 

 

Mājupceļš... Atgriešanās Rīgā ap plkst. 22:00, tad Ogrē, Lielvārdē, Aizkrauklē.

 

 

   

  

Cena no Rīgas: 26 EUR – pieaugušais / 20 EUR – bērns līdz 18 g.

Cena braucējiem posmā Aizkraukle-Salaspils: 29 EUR – pieaugušais / 23 EUR – bērns līdz 18 g.

 

Cenā iekļauts:

  • autobusa noma;
  • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi:

  • Vasaras ziedu festivāls “Sapnis vasaras naktī” bez muižas apskates: Pēc plkst 18:00 cena: 8 EUR - pieaugušais / 6 EUR - bērns, students, pensionārs; (pilnā cena: 16 EUR - pieaugušais / 12 EUR – bērns, students, pensionārs) / bez maksas - bērns līdz 6 g. (ieskaitot);
  • H. Frenkeļa villa (ieejas maksa + audio gids krievu valodā): 5.50 EUR – pieaugušais / 3 EUR - pensionārs, students / bez maksas – skolēns;
  • pusdienas - 2 cepelīni: 4.50 EUR pers.; Jāpiesaka iepriekš!
  • papildus vieta autobusā: 15 EUR;
  • suvenīri un citi personīgie izdevumi.

Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: 

  • LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga ceļošanai;
  • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 


Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Papildus informācija:

  • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 25 dalībnieki. Grupā plānoti 25-48 dalībnieki.

 


Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā. 

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines