Žagares ķiršu svētki Lietuvā!

Žagare, Ķiršu festivāls un atdzimusī “Dobeles Pils”

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 16. - 16. jūlijs, 2022. gads
Izbraukšanas vieta: Aizkraukle, Lielvārde, Ogre, Rīga, Jelgava
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas (Garantēts!)
Cena: 33.00
Bērns līdz 17 g.: 25.00

Aizkraukle-Rīga-Jelgava-Žagare-Dobele-Jelgava-Rīga-Aizkraukle

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 6:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 6:30 no Lielvārdes, 6:45 no Ogres "Priedītes”, 7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam... ~ 8:15 Jelgava, ~ 8:45 Tērvete.
Pauzīte ceļā.

 

*Laiki un programma tiks precizēta.

Lelles, putnu biedēkļi un Žagares ķiršu svētki...

Žagare - viena no senākajām Lietuvas pierobežas pilsētām. Jau kopš 15. gadsimta te tikušies tirgotāji. Tirgus piedāvājumā aizvien bijuši vietējo pircēju pieprasītie dārzeņi, augļi, ogas, olas, medus, ziedi, kā arī piena un gaļas izstrādājumi un, protams, Žagares īpašie ķirši.

Jūlija vidū tiek svinēti ķiršu svētki un aicina vietējais tirdziņš, kurā atrodami vien Žagarei raksturīgi labumi. Šeit noteikti jānobauda ne tikai Žagares ķirši, bet arī izslavētie Žagares cepumi, dažādie ķiršu uzlējumi un īpašais ķiršu ievārījums, kas darināts pēc senām receptēm. Žagares muižas komplekss ar skaistu parku ir spilgtākais klasicisma paraugs Lietuvā. Muiža jau no senatnes lepojas ar zirgkopības tradīcijām, tāpēc nozīmīgākā muižas kompleksa daļa ir staļļi, manēža, ratnīca un citas zirgkopības ēkas, pie kurām atrodas arī hipodroms. Neparastā Podu māja ir visvairāk fotografētā māja Žagarē. Farmācijas muzejs - saukta par burvju aptieku, vienīgais šāda tipa muzejs Lietuvā. Aptieka pārsteidz ne tikai ar senlaicīgiem farmaceitu instrumentiem, mērglāzēm un receptēm, bet arī ar interesantiem stāstiem. Kopš aptiekas atklāšanas 19. gs. šeit norisinājušies daudzi leģendām apvīti notikumi.

Žagares Ķiršu festivāla laikā aicina apmeklētājus izbaudīt visus tirdziņa piedāvātos labumus un vasaras tveicē veldzēties plašajā kultūras programmā.

 

Atdzimusī “Dobeles Pils- Livonijas ordeņa mūra pils ir senākā celtne Dobelē. Zemgaļu koka pils vietā pils ir celta no 1335. līdz 1359. gadam. Pils bijusi apdzīvota līdz 1730. gadam. Stāsts par jauko hercogieni Elīzabeti Magdalēnu, spokiem, torņiem un zāļu tējām.

Nesen vieta piedzīvojusi pārbūvi - Dobeles Livonijas ordeņa pils kapela, kā arī pils laukuma teritorija 2020. g. kļuvusi par daudzfunkcionālu, kultūras, amatniecības un tūrisma attīstības centru ar nosaukumu “Dobeles Pils”.

 

Mājupceļš... Atgriešanās: Jelgava, Rīga (no plkst. 20:00) - Aizkraukle.

 

 

  

   

Cenā iekļauts:

  • autobusa pakalpojumi;
  • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildu izdevumi: (1 pers.)

  • Žagares muiža, apskate ar vietējo gidu: tiks precizēts;
  • Dobeles pils apmeklējums ar pils gidu: 6 EUR pers. / 4 EUR - skolēns, students, pensionārs, persona ar 3. grupas invaliditāti / bez maksas - pirmsskolas vecuma bērns, 1. un 2. grupas invalīds un tā pavadonis;
  • personīgie izdevumi;
  • piemaksa par papildu sēdvietu autobusā: 15 EUR.

 Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: 

  • LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga ceļošanai;
  • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Papildu informācija:

  • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams pakalpojuma sniegšanai ir 30 dalībnieki. Grupā plānoti 30-48 dalībnieki.
  • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines