Birštona un Nemunas loks

Skaistā Birštona un Dzūkijas nacionālais mantojums, augstākais skatu tornis Lietuvā, Nemunas loks, Raudones, Panemunes un Raudondvaris pilis. (Talsi-Tukums-Rīga)

2 Dienas
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 24. - 25. augusts, 2024. gads
Izbraukšanas vieta: Talsi, Tukums, Rīga
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas (Garantēts!)
Cena: 99.00
Bērns līdz 18 g.: 89.00

Talsi-Tukums-Rīga-Birštona-Raudondvaris-Raudone-Jurbarko r.-Rīga-Tukums-Talsi

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)
! Meklējam istabas biedri - sievieti, dzīvošana numuriņā kopā ar otru sievieti!
 

 

Augusta beigas - laiks, kad Nemunas lokā ražas laiks

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

1. diena, 24.08. - sestdiena

Izbraukšana plkst. 6:15 no Talsiem, Brīvības iela 17A (vecais universālveikals un restorāns Kurzeme), 6:35 no Kandavas DUS “Circle K”, 7:05 no Tukuma, Lauktehnikas pietura (ja vismaz 10 braucēji ceļa posmā Talsi - Tukums - Rīga).

Izbraukšana plkst. 8:00 no Rīgas, Zinātņu Akadēmijas laukums, Elijas ielas pusē. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam... Iekāpšanas vieta jānorāda, piesakoties ceļojumam!

Kafijas-wc pauze aiz Bauskas.

~ 12:30 Visaugstākais skatu tornis Lietuvā ir 51 metru augsts, Birštonas skatu torņa platforma sasniedz 45 metru augstumu. Līdz ar torņa ievērojamo augstumu, tajā ir izveidotas sešas atpūtas platformas, kur atvilkt elpu, jo ir grūti pārvarēt šādu augstumu bez atpūtas. Tērauda metāla konstrukcija ir dekorēta ar lapegles paneļiem un trīsstūrveida lodziņiem. Torņa taisnstūra forma ar ažūra jumtiņu turpina lietuviešu arhitektūras tradīciju, atgādinot veco koka pils torņu formu un baznīcas zvanu torņu arhitektūru. Torņa simboliku atdzīvina konstrukcijā atstātās atveres - mazi lodziņi, caur kuriem ieplūst gaisma un var vērot ainavu.

~ 13:30 Skaistā Birštonas pilsētiņa Nemunas upes lokā. Birštonas minerālūdens un sāls graduācijas tornis „Druskupis” pie SPA viesnīcas „Egle”. Kneipa terapija un baskāju taka. Vītauta kalns Nemūnas upes krastā ar skatu uz Nemunas loku. Nemuna - ne tikai vislielākā un ūdeņu pārpilna Lietuvas upe, bet arī visbiežāk dziesmās apdziedāta. Pārvarot 300 torņa kāpņu soļus, apmeklētājiem paveras īpaša dabas parādība - Lietuvas lielākās upes - Nemunas - loki. Nemunas upi var redzēt no abām pusēm, it kā mēs būtu starp divām Nemunām. Līdz 2019. gada 12. jūlijam Nemunas loku ainavu bija iespējams redzēt tikai no gaisa balona, planiera vai fotogrāfijās, taču tagad varēs savām acīm baudīt skaistākās ainavas no torņa. Blakus mežs, apskatāma Birštonas panorāma, Nemunas ieleja.

~ 14:30 Iekārtošanās viesnīcā Domus Hotel, Birštonas centrā, Nemunas upes krastā.

~ 15:30 Birštonas apskates ekskursija kopā ar vietējo gidi Viliju.

Dodamies uz Nacionālā Dzūku kultūras mantojuma vakariņām ar mūziku un medala nobaudīšanu.  Lietuviešu tradīcijas un folklora. Nacionālais ēdiens, dzēriens.

Nakšņošana viesnīcā Domus Hotel, Birštonas centrā.

 

2. diena, 25.08. - svētdiena

Brokastis.

Izbraukšana ~ plkst. 9:00 no viesnīcas.

Nemunas labā krasta iespaidīgākās pilis!

10:00-12:00 Raudondvaris pils Nevežas upes labajā krastā - viens no iespaidīgākajiem atdzimušajiem renesanses arhitektūras pieminekļiem Lietuvā. Visspilgtākās pēdas pils vēsturē atstāja tās pēdējie saimnieki grāfi Tiškeviči. Būvēta 16. gs., muiža kopā ar 3,8 ha parka teritorijā esošām divām ēkām, oranžēriju, zirgu staļļiem un pagrabu veido kopējo muižas ansambli. Blakus muižai 1834. gadā bija iekārtots pils parks, kas rekonstruēts 20. gs. Parka teritorijā atjaunoti apstādījumi un ziedu dobes, kurās krāšļojas muižas atgūtās senās rožu šķirnes. Ziemeļu parka krasts pārtop mežā. Te aug sarkanā kļava, veimuta priede, krūmliepa, pavasarī plaukstošie ēdelveisi. Atjaunotās pils apskate kopā ar pils gidi Zitu.

Nemunas krasti izsenis bijuši apdzīvoti, ceļš vedīs gar senajiem pilskalniem. Dižākais - Seredžus pilskalns. No tā paveras burvīgs skats uz Nemunas upi un apkārtni. Veļūna tiek uzskatīta par vienu no senākajām apdzīvotajām vietām Lietuvā, kur vienuviet atrodami vairāki pilskalni. Leģenda vēsta, ka vienā no tiem apglabāts lielkņazs Gedimins.

Foto pauze pie Raudones pils. Pils arhitektūrai piemīt harmonija un elegance, simetriskie sarkano ķieģeļu mūri un robotie torņi piešķir pilij poētisku noskaņu. Senā  Bayerburgas Teitoņu ordeņa pilī, kas pastāvēja līdz 16. gs., radās Austrumprūsijas leģenda par Bayersburgas Balto dāmu. Sigismunda II Augusta laikā pils tika pārbūvēta Renesanses stilā, bet 19. gs otrajā pusē grāfi Zubovi veica pils pārbūvi neogotikas stilā un iekārtoja parku. Pilī darbojas skola, apkārtnē valda dzīvespriecīga atmosfēra.
Pusdienas plānotas kafejnīcā “Prie Pilies” Panemunē, zupa + pamatēdiens, cena 1 pers.: no 8 EUR. Tiks precizēts pirms brauciena.

14:30-16:00 Panemunes pils - visautentiskākā no Lietuvas pilīm. 1610. gadā kā savas ģimenes rezidenci to uzcēlis ungāru izcelsmes augstmanis Janušs Eperješs, vēlāk tikusi pārbūvēta un modernizēta, tomēr tiek uzskatīta par izteiktāko renesanses stila pili Lietuvā! Vēsturiskās ēkas vienā spārnā darbojas viesnīca, tās interjerus grezno autentiski priekšmeti - mēbeles, gobelēni, trauki, svečturi u.c., kurus papildina jauno mākslinieku darinājumi, jo pils ir Viļņas mākslas akadēmijas īpašums. Pils apskate ar pils gidu.

Mājupceļš ar pauzītēm... Atgriešanās Rīga (~ plkst. 20:30) - Tukums - Talsi.

 

   

  

Cenā iekļauts:

 • autobusa pakalpojumi;
 • ceļu nodokļi;
 • kūrorta nodeva;
 • 1 nakts viesnīcā Domus, 2 vai 3-vietīgā numuriņā;
 • brokastis;
 • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildu izdevumi:

 • Dzūkijas nacionālā mantojuma programma + vakariņas ar mūziku: 25 EUR / 12.50 EUR – skolēns / bez maksas bērns līdz 7 g.;
 • Birštonas apskates ekskursija ar vietējo gidi Viliju: 2 EUR pers. / bez maksas bērns līdz 7 g.;
 • Raudondvares pils: 5 EUR pers.;
 • Panemunes pils: 5 EUR / 3 EUR - pensionārs, skolēns;
 • Pusdienas Panemunē (zupa + pamatēdiens): no 8 EUR pers.;
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 25 EUR (ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu);
 • piemaksa par papildu sēdvietu autobusā: 35 EUR;
 • ceļojumu veselības apdrošināšana (piedāvājam BTA apdrošināšanu). Iespējams ņemt līdzi arī bezmaksas EVAK karti, sniedz nepieciešamo vai neatliekamo medicīnisko veselības aprūpi (info šeit);
 • personīgie izdevumi.

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: 

 • Derīga LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra;
 • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus: vārds, uzvārds, bērniem arī dzimšanas dati;
 • veikt 25 EUR personai rezervācijas maksu - avansa iemaksu (jāveic 3 dienu laikā);
 • pilna ceļojuma apmaksa jāveic līdz 09.07.2024.
 • Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta līdz maksāšanas kārtībā norādītajiem datumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

 • ja līdz brauciena sākumam atlikušas vairāk kā 45 dienas, tiek zaudēta rezervācijas maksa;
 • ja līdz brauciena sākumam atlikušas mazāk kā 45 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.

 

Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

 

Papildu informācija:

 • Remiro travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (piemēram, nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu un valūtas kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 30 dalībnieki. Grupā plānoti 30-48 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Remiro travel informē, ka ceļojuma laikā var tikt veikta fotografēšana un / vai filmēšana atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti plašsaziņas līdzekļos, sociālajos tīklos ar mērķi informēt sabiedrību par notiekošo ceļojumu!
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro travel.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel