Ilzenbergas muiža, Rokišķu muiža un sieri, Staburaga leģendas, kūpinājumu degustācija Sēlijā!

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 30. - 30. septembris, 2023. gads
Izbraukšanas vieta: Rīga, Ogre, Lielvārde
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas (Garantēts!)
Cena: 38.00
Bērns līdz 17 g.: 28.00

Rīga-Lielvārde-Aizkraukle-Ilzenbergas muiža, Ilzenbergo k.4, Juodupės seniūnija-Rokišķi-Vīgantes parks-"Kalna Čoči", Seces pag.-Lielvārde-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)
IZBRAUKŠANAS INFO:
Autobuss: Van Hool ar Nr. MV1600, balts ar gaiši zilu uzrakstu OK Line, Remiro travel logo logā.
Šoferis:  Jānis, t: +371 26488884.
Gide- grupas vadītāja: Signe, t: +371 28677630.

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 7:30 no Rīgas, iepretī Zinātņu akadēmijai, 8:10 no Ogres, “Priedītes”, 8:30 no Lielvārdes. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam...

9:00 Neliela pauze "Klidziņā" kafijai & wc.

 

~ 10:30-12:30 Ilzenbergas muiža. Muižas apskate ar gidu. Atdzimusī Ilzenbergas muiža ar angļu stilā iekopto 15 hektāru plašo parku ar skulptūrām, hortenzijām, ar leģendām apvīto Mīlestības salu, graciozi izliekto tiltiņu, ezeru un stāstiem par šīs saimniecības attīstīšanu pašreizējā veidolā. Te mūsdienās tiek attīstīta biodinamiskā saimniecība, kur tiek īstenots pilns cikls - no sēšanas līdz gatavai produkcijai, turklāt lauku darbos, izmantojot tikai bioloģiskas metodes, dabiskus līdzekļus.

 

~ 13:00-15:30 Rokišķu muiža un siera degustācija muižā. 4 siera šķirnes, desa, maize, tēja, sula. Rokišķu muiža - burvīgs klasicisma paraugs. Piederējusi Tīzenhauzenu un Preždiecku dzimtām. Restaurētās iekštelpas pietuvinātas tam, kādas tās izskatījās pagātnē. Pati burvīgākā vieta muižā ir ziemas dārzs. Fantastiskie, lielie stiklotie logi, caur kuriem saules stari netraucēti plūst telpā. Pa vidu galds, apkārt krēsli – viss, kā pienākas, lai mierīgi baudītu rīta kafiju. Muižas dīķī mēdz uzturēties arī graciozs melno gulbju pāris. Viesus vilina gleznainais muižas parks, kurš veidots angļu stilā. Pretī muižai veras fantastiska, taisna aleja, kas savieno muižu ar Rokišķu baznīcu.

 

~ 17:00 Zudušais Staburags (Staburadze) - teiksmainākā vieta Latvijā. Leģendas, patiesība un Staburaga bērni. Vīgantes muižas kundze iepazīstinās ar Vīgantes parku, muižas stāstiem, Dieva Ausi un Saieta namu.

Vīgantes parkā, augstajā Daugavas krastu ielokā, bija lieliska akustika, tāpēc tika izbūvēta brīvdabas estrāde. Ik gadus Jāņos te notika plaši novadu Dziesmu svētki, kuros tradicionāli ilgus gadus diriģēja Teodors Reiters un Pēteris Barisons. Pie kāpnēm uz Liepavotu kā dziesmas simbolu 1939. gadā uzstādīja tēlnieces Aleksandras Briedes radīto skulptūru "Daina" - meiteni ar kokli.

 

~ 18:00 Kūpinātu samu un citu zivju, arī gaļiņu degustācija. Izgaršosim Jāņa kūpinātavas produkciju (šoreiz solīti arī vistas girosiņi). Jānis Bērziņš ir pazīstams dažādu mājas kūpinājumu meistars. Viņa mājražošanas uzņēmums Seces pagastā kūpina Latvijā audzētas zivis ar tradicionālām metodēm. Klāt maizīte un tēja. Iespēja kūpinājumus iegādāties.

 

Mājupceļš. Atgriešanās Rīgā no plkst. 21:00.

 

     

Cenā iekļauts:

 • autobusa pakalpojumi;
 • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildu izdevumi:

 • Kūpinājumu degustācija ar maizi un kafiju vai zāļu tēju ar medu: 7 EUR/pers.;
 • Ilzenbergas muiža ar gidu: 14 EUR pers. / 11 EUR - bērns no 7-16 g., seniors, invalīds;
 • Rokišķu muižas apskate ar muižas gidu: 6 EUR / 4 EUR - bērns, seniors, invalīds, students;
 • Rokišķu siera degustācija: 5 EUR pers.;
 • Staburaga leģendas, pastaiga ar muižas kundzi: 2 EUR/pers.;
 • piemaksa par papildu sēdvietu autobusā: 20 EUR;
 • citi personīgie izdevumi.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: 

 • derīga LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra;
 • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, bērniem arī dzimšanas dati);
 • pilna ceļojuma summas apmaksa jāveic 3 dienu laikā no pieteikšanās dienas.
 • Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta saskaņā ar samaksas noteikumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 

! Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

 

Papildu informācija:

 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams pakalpojuma sniegšanai ir 30 dalībnieki. Grupā plānoti 30-48 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro travel.
 • Remiro travel informē, ka ceļojuma laikā var tikt veikta fotografēšana un / vai filmēšana atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti plašsaziņas līdzekļos, sociālajos tīklos ar mērķi informēt sabiedrību par notiekošo ceļojumu!

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel