Pavasara ziedu festivāls Baltijā - tulpju un narcišu svētki Pakruojas muižā Lietuvā!

Ceļojums visai ģimenei! Pavasara ziedu krāšņums Šauļos un Pakruojas muižā. (Aizkraukle-Rīga)

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 13. - 13. maijs, 2023. gads
Izbraukšanas vieta: Aizkraukle, Lielvārde, Ogre, Rīga
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas
Cena: 35.00
Bērns līdz 18 g.: 26.00

Aizkraukle-Rīga-Šauļi-PAKRUOJAS MUIŽA, PAKRUOJIS-Rīga-Aizkraukle

►Nr. 1 - Ceļojuma programma (skatīt)
►Nr. 2 - Cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi (skatīt)

Ceļojums visai ģimenei! Pavasara ziedu krāšņums Šauļos un Pakruojas muižā.

Pakruojas muižas barons reiz apmeklēja Nīderlandi, kur viņu sajūsmināja burvīgie ziedu paklāji...

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt savu iekāpšanas vietu.

 

Izbraukšana plkst. 8:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 8:30 no Lielvārdes, 8:45 no Ogres „Priedītes”, 9:30 no Rīgas, iepretī Zinātņu akadēmijai (Akadēmijas iela 1). Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam... Plānots, ka autobuss brauks no Jēkabpils gar Seci uz Aizkraukli.

Iespējams pieteikt iekāpšanu Jelgavā ~ 10:10 vai posmā Rīga - Eleja.

 

Lietuviešu svētvieta - Krusta kalns. Mirklis iespaidīgajā svētvietā, kur vienkopus svētību un spēku dod tūkstošiem dažāda lieluma, dažādu materiālu krusti un krustiņi. Leģendas un vēsture.

 

Šauļi lepojas ar gājēju bulvāri - Viļņas ielu. Viens no senākajiem bulvāriem Eiropā. Pilsētas iedzīvotāju un viesu iecienītā kājāmgājēju iela rotājusies ar oriģinālu mazo arhitektūru! Pastaiga Viļņas ielā, vēsturiskajā centrā. Šauļu katedrāle, milzu lapsa… Neliela pastaiga pilsētā un brīvais laiks gājēju ielā. Līdzās „Rūtas” šokolādes veikals. 

 

~ 14:00-18:00 (laiks tiks precizēts) Pakruojas muiža - senākā Lietuvas muiža, kurā muižas dzīve turpinās vēl mūsdienās. Lielāko muižas kompleksu Lietuvā rosīgajā 19.-20. gs. mijā veidojuši lepnie, turīgie vācbaltu baroni fon Ropi. Muižas ansamblī ietilpst 26 celtnes, kurās muižnieku dzīve aktīvi risinājusies 19. gs. beigās un 20. gs. sākumā. Pie senajām dzirnavām aplūkojams pilsētiņas simbols - Eiropā vienīgais piecu arku tilts pāri Krojas upei, celts 1821. gadā pēc romiešu tiltu celtniecības paraugiem. Pakruojas muiža EDEN (European Destinations of Excellence) iekļauta 18 pievilcīgāko kultūras tūrisma vietu sarakstā Eiropā.

 

Otro reizi Pakruojas muižā notiks krāsainais un dabas atdzimšanas prieka pilnais pavasara ziedu festivāls! 10 hektāru lielajā muižas teritorijā ir iestādīti vairāk nekā 5 miljoni ziedu sīpolu, kas dažādos ornamentos rotās muižas plašo teritoriju un krāšņās ziedu paletēs iekrāsos katru soli un skatu festivālā. Šis nu jau otro reizi rīkotais festivāls ir dzimis, cieši sadarbojoties ar Nīderlandes ziedu audzētājiem. Te acis priecēs vairāk nekā 250 veidu tulpju un citi izmeklētākie pavasara ziedi: narcises, hiacintes, muskares un citi.

Muižas puķkopis jau vairākus gadus lolo šo projektu un, sadarbojoties ar Nīderlandes ziedu audzētājiem, ir izvēlējies vairāk nekā 250 tulpju un citu izsmalcinātāko pavasara ziedu veidu: tulpes, narcises, hiacintes, muskares un citus. 10 ha lielā Pakrojas muižas teritorijā ir iestādīti 5 miljoni puķu sīpolu. Īpaša uzmanība šajā projektā ir pievērsta ne tikai krāsu gammai un izmeklētiem ainavas ornamentiem, bet arī ziedu augstumiem un to ziedēšanas periodam. Lietuvā lielākajā muižā tradicionāli būs iespējams pārcelties pagātnē un piedzīvot īstu dabas atdzimšanu, apskatīt kā notikuši pavasara saimniecības darbi, apmeklēt muižas dzīvnieku saimniecību, redzēt, kā, sākoties sējas periodam, tiek apstrādāta zeme ar zirgiem un senatnīgu tehniku. Festivāla laikā darbosies „Pavasara ziedu galerija“, kurā būs iespējams dzirdēt profesionālu puķkopju un botāniķu ieteikumus, konsultēties, iegādāties labas kvalitātes augu vai ziedu kompozīciju, nobaudīt garšīgo jaunības eliksīru un vienkārši atgūt dvēseles mieru. Darbosies manufaktūras, Žaldoks brūvēs alu, bet spirta meistars savā rūpnīcā gatavos savus labākos dzērienus. Parfimērs destilēs pirmos ziedus un gatavos smaržojošas eļļas, bet muižas mehāniķi vadīs un remontēs Barona jaunākās kolekcijas automobiļus. Pašiem ziņkārīgākajiem viesiem būs unikāla iespēja redzēt īstu XIX gs. beigu muižas daktera kabinetu un viņa slepeno izklaižu vietu - Panoptikumu. Pats fon der Ropu personīgais ārsts tajā ir sakrājis unikālu ērmīgu lietu kolekciju.

 

Muiža maijā piedzīvos īstu dabas atdzimšanu: notiks pavasara darbi saimniecībā, demonstrēs kā stāda kartupeli vai puķes, kā, sākoties sējas darbiem, notiek zemes apstrāde ar zirgiem un veco laiku tehniku. Muižas ļaudis viesiem demonstrēs, kā notiek zemes aršana ar 1936. gada traktoru Ford un iejūgtiem muižas zirgiem, būs iespējams aplūkot muižas kūti.  Aptiekāra dārzā demonstrēs muižas garšaugu un dārzeņu sēšanu un ravēšanu.

Festivāla gastronomija. 3 muižas restorāni dažādām gaumēm, austrumu garšu tematiskā virtuve, omulīgā Tējnīca un Aptieka, karstie dzērieni un uzkodas… Muižas Aptieka piedāvās kafiju, tēju, atklāt spirta brūža darinājumus, cienāties ar gardiem desertiem.

 

Mājupceļš... Atgriešanās Rīga (~ plkst. 21:00) - Aizkraukle.

 

 

  

  

 

Cenā iekļauts:

 • autobusa pakalpojumi;
 • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildu izdevumi:

 • Pakruojas Pavasara ziedu festivāls: 14 EUR - pieaugušais;
  12 EUR - bērns no 8 g., skolēns, students, pensionārs / bērns līdz 7 g. - bez maksas;

Ģimenes biļete jāpiesaka iepriekš:

2 + 1 (divi pieaugušie un bērns no 8-17 g.) - 38 EUR,

2 + 2 (divi pieaugušie un divi bērni no 8-17 g.) - 48 EUR;

 • piemaksa par papildu sēdvietu autobusā: 20 EUR;
 • suvenīri un citi personīgie izdevumi.

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: 

 • derīga LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra;
 • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds, bērniem arī dzimšanas dati);
 • pilna ceļojuma summas apmaksa jāveic 3 dienu laikā no pieteikšanās dienas.
 • Savstarpēji rakstiski vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.
 • Ja ceļojuma maksa netiek veikta saskaņā ar samaksas noteikumiem, Remiro travel ir tiesības anulēt rezervāciju iepriekš par to nebrīdinot.

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

 

Papildu informācija:

 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams pakalpojuma sniegšanai ir 35 dalībnieki. Grupā plānoti 35-48 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel