Zarasai panorāmas tilts, Stalkers - Latgales pasaka Daugavas lokos un Arendoles muižas saimniece!

Arendoles muiža un saimniece Faimja, atpūtas parks Stalkers, Dinaburgas pils makets, Naujenes pilskalns, Šlīninku ūdensdzirnavas un Zarasai ar panorāmas tiltu!

1 Diena
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 27. - 27. jūlijs, 2019. gads
Izbraukšanas vieta: Rīga, Ogre, Lielvārde, Aizkraukle, Koknese, Pļaviņas, Krustpils
Brīvo vietu skaits: 10+ brīvas vietas (Garantēts ceļojums)

Rīga-Aizkraukle-Krustpils-Arendoles muiža-Dabas parks „Daugavas loki”-Naujenes pilskalns-Šlīninkas ciems-Zarasai-Krustpils-Aizkraukle-Rīga

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi
IZBRAUKŠANAS INFO:

Autobuss: ME - 1600

Grupas vadītāja: Baiba, T.: 26440338

 

 

Izbraukšana plkst. 7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi,

8:15 no Ogres “Priedītes”, 9:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2)... Pēc tam izbraukšana no Kokneses, Pļaviņām, Krustpils...

 

Ērtību pauze ceļā (Liepkalni vai Krustpils DUS „Circle K”).

 

~11:00 Arendoles skaistā muiža un Faimjas (2018. gada Latvijas īsto saimnieču šova uzvarētājas) stāsti. Vēlo brokastu kafija/tēja ar plātsmaizi. Arendoles muižas kungu mājā ir apskatāms 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma Latgales muižu interjers. Muižu ieskauj simtgadīgs parks Dubnas upes krastos, kurā aug dažādas koku un krūmu sugas. Parkā aug arī leģendām apvītais miera, mīlestības un labas gribas simbols – baltais āmulis.

Faimja ir tatāriete, kura bērnību pavadījusi Krievijā, Sibīrijā, bet, esot augstskolas praksē Latvijā, viņu noskatīja latgaļu puisis Arvīds. Tā Faimja pārcēlās uz dzīvi Latvijā, bet pirms 17 gadiem, kad bērni bija izaudzināti un palaisti savā dzīvē, uzņēmīgais pāris sāka atjaunot Arendoles muižu Latgalē.

 

~13:00 Dabas parks „Daugavas loki”. Atpūtas parks Stalkers Daugavas loku dabas parka gleznainā vietā - Daugavas krastā. Saukts par pasaku Latgales mežu vidū…

 

14:30 Dinaburga – Daugavpils priekštece, Dinaburgas pils makets. Naujenes pilskalns veidots līdz 25 m augstā un stāvā Daugavas ielejas krastā, ko ietver divas sānu gravas. 1275. - 1277. g. Livonijas ordeņa mestra Ernesta fon Rācenburga vadībā agrākās latgaļu koka pils vietā uzceļ mūra pili. 1577. g. to noposta Ivana Bargā karaspēks. Pēc šī notikuma Dinaburga zaudē savu stratēģisko nozīmi un jaunas nocietinātās būves celtniecība tiek uzsākta vietā, kur tagad atrodas Daugavpils. Blakus ordeņa pils drupām uzstādīts samazināts pils makets, kas palīdz iztēloties – kā šeit izskatījās pirms daudziem gadsimtiem! No pilskalna paveras viens no skaistākajiem Daugavas loku dabas parka skatiem.

 

16:00 Šlīninku 300 gadus vecās ūdensdzirnavas. Dzirnavnieka stāsts un lietuviešu nacionālās virtuves degustācija - pusdienas. Iespēja iegādāties miltus un citu produkciju, kura ir izgatavota šeit.

 

17:30 Zarasu pilsētas vizītkarte - 17 m augstā, 34 m platā konstrukcija - arhitektūras būve, kurai nav analogu Lietuvā. Saukta par panorāmas ratu, tomēr rats ir horizontāla pastaigu taka - tilts no kuras paveras lielisks skats uz Zarasu ezeriem un salām. Lielākā no salām ir 44 hektārus aizņemošā Zarasu ezera Lielā sala (Didžioji sala), no kuras pastaigu celiņš ved uz ar panorāmas ratu. Pusotru kilometru garais ceļš vasarā kļūst par pilsētas dzīves artēriju. Strūklakas un skulptūru parks ceļā uz salu.

 

Mājupceļš. Krustpils – Aizkraukle - Ogre - Rīga. Ierašanās Rīgā ~ plkst. 22:00.

 

 

 

 

Cenā iekļauts:

  • transporta pakalpojumi;
  • gida-grupas vadītāja pakalpojumi.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

  • ekskursija Arendoles muižā: 6 EUR;
  • brokastis (kafija vai tēja un plātsmaize) Arendolē pie Faimjas: 5 EUR;
  • atpūtas parks Stalkers: 2 EUR / bez maksas - bērns līdz 10 g., invalīds;
  • ekskursija + pusdienas Šlīninku ūdensdzirnavās: 6 EUR;
  • papildvieta autobusā: 15 EUR;
  • citi personīgie izdevumi.

Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu, ja tā nav Rīga.

 

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: 

  • LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga ceļošanai;
  • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 


Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

Atteikšanās no ceļojuma:
•    Ja Jūs esat iegādājies ceļojumu, bet neparedzētu apstākļu dēļ nevarat tajā doties, tad iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt Jūsu izvēlētai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines