Zakopāne ar Polijas Piekarpatiem jeb neparastā Polija

Zakopāne, pastaigas pa kalnu takām, Krakova, miniatūru parks, varenā Ksjonžas pils, Vroclavas rūķīši un Raclavices panorāma

6 Dienas
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 02. - 07. jūlijs, 2019. gads
Izbraukšanas vieta: Lielvārde, Aizkraukle, Pļaviņas, Krustpils, Līvāni
Brīvo vietu skaits: 8 brīvas vietas (Garantēts ceļojums)
Cena: 280.00
Cena bērnam: 225.00 līdz 16 g.

Lielvārde-Krustpils-Līvāni-Vroclava-Krakova-Veļičkas sāls raktuves-Ojcovas dabas parks-Zakopāne-Augstie Tatri-Čenstohova-Volboža-Varšava-Līvāni-Krustpils-Lielvārde

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildus izdevumi, noteikumi

! Meklējam istabas biedri - sievieti, dzīvošana numuriņā kopā ar otru sievieti

 

 

1. diena, 02.07. - otrdiena

Izbraukšana plkst. 4:30 no Lielvārdes, 5:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 5:30 no Pļaviņām, k/nams, ~ 6:20 no Krustpils (pauze DUS “Circle K”), 6:55 no Līvāniem, k/nams, 7:00 autoosta, tad Daugavpils. (Iespējama iekāpšana pieturās pa ceļam)

Latvija, Lietuva, Polija...

Pusdienu pauze Polijā.

Viesnīca Polonia, Vroclavas centrā.

 

2. diena, 03.07. - trešdiena

Brokastis.

Polijas Venēcijas - Vroclavas (senā Breslau) vecpilsētas apskate. Gotiskie jaunais un vecais rātsnams, no pasaku grāmatām izkāpušās renesanses un baroka mājiņas, Ansītis un Grietiņa jeb Jaš un Malgošia, strūklakas, 300 jaukie Vroclavas rūķīši, piemineklis dzīvnieciņiem, skaistās viduslaiku celtnes un baznīcas.

~10:00 XIX gadsimta 3D kino. Raclavices panorāmas (Panorama Racławicka) apskate. Raclavices panorāma ir viena no retajām gleznām pasaulē, kurai par godu uzbūvēta vesela ēka. Gleznas varenība iespaido - tās izmēri 15 x 114 metru. Gleznotāji Jans Stika un Vojcehs Kosaks milzīgo mākslas darbu pabeidza 1894. gadā pēc deviņu mēnešu darba. Dinamiskajā gleznā attēlota 1794. gada Raclavices kauja, kurā poļu karaspēks Tadeuša Kostjuško vadībā uzvarēja krievu armiju. Lai arī neatkarību Polija zaudēja, episkā kauja vēl ilgi sēja lepnumu cilvēku sirdī.

Ekspozīciju varētu pielīdzināt XIX gadsimta 3D kino – gleznas priekšplāns ir saplūdināts ar instalācijām zem gleznas, tas rada telpiskuma efektu. Nemaz nav grūti iztēloties šo episko cīņu klātienē, un tāds droši vien arī bijis gleznas autoru mērķis. Ekskursija notiek audiogida pavadībā, kas laika mašīnas cienīgajam klātbūtnes efektam piešķir informatīvu fonu.

~ 14:00 Skaistā, iespaidīgā Ksjonžas (Książ) pils - Augšsilēzijas pērle. Tā ir trešā lielākā pils Polijā, celta  13. gadsimtā, augstas klints galā. Pils vētrainā vēsture saistīta ar pastāvīgu īpašnieku maiņu, piedzīvojot daudzas pārbūves dažādos stilos. Tomēr gandrīz 500 gadu pils piederējusi Hohenbergu dzimtai. 20. gadsimta sākumā, pēc Jana Henrika Hohenberga nāves, pili īpašumā pārņēma viņa vecākais dēls Jans Henriks XVII fon Hohbergs. Otrā pasaules kara laikā viņš atstāja savus īpašumus Polijā un devās emigrācijā uz mātes dzimteni Angliju, kur dienēja britu armijā. Tādēļ nacisti konfiscēja pili – daļēji šīs "nelojalitātes" dēļ, daļēji, lai "nomaksātu nodokļus", uzsākot vistraģiskāko posmu Ksjonžas pils vēsturē. Klintīs 55 m dziļumā zem pils pamatiem kopš 2. pasaules kara gadiem atrodas 900 metrus gari tuneļi. Pēc vienas no hipotēzēm, šiem tuneļiem vajadzēja savienot pili ar apakšzemes pilsētu Glušicā. Klīst leģendas, ka pazemes tuneļos varētu būt paslēpts slavenais "zelta vilciens".

Šobrīd pils ar 600 telpām ir atjaunota. Brīnišķīgs skats paveras no pils torņa. Apkārt milzīgajai būvei ir izvietotas 12 terases dažādos līmeņos, veidojot ainavu parku ar rožu, rododendru u.c. terasēm.

Senā Polijas galvaspilsēta Krakova.

Viesnīca Hotel Sympozjum & SPA4* Krakovā (2 naktis vienā viesnīcā).

 

   

 

3. diena, 04.07. - ceturtdiena

Brokastis.

Veļičkas sāls raktuves ar apbrīnojamo pazemi 135 m dziļumā, kur līdzās muzejam iekārtots restorāns, veikals, 5D kino ar filmiņu par sāls ieguvi, ārstniecības iestāde bronhiālās astmas un dažādu augšējo elpceļu slimniekiem. Raktuves jau 1978. gadā iekļautas UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Vecajās sāls raktuvēs ir gan pazemes ezers, gan labsajūtas un SPA komplekss, kurā, protams, goda vietā ir sāls, kas ir ne vien noderīgs kulinārijā, bet arī veselīgs kā kosmētikas un ārstniecības līdzeklis.

Pazemes brīnumi – unikālas sāls skulptūras, īpaši iespaidīga Svētās Kingas jeb Svētās Kunegundas kapela, krāšņas lustras no sāls, kur svečturi vizuļo neparasti koši, radot maģisku atmosfēru, baznīca, kurā notiek dievkalpojumi, Šopēna mūzika sāls ezera krastā, pat Gēte kā pētnieks.

Sāls gradiācijas tornis. Pastaiga 22 metru augstumā pa torņa ejām, kas ir viena no labākajām inhalācijas terapijām. Tornī izveidotais dabiskais sāls izsmidzinātājs ir līdzīgs tam, ko iegūst no jūras. Pateicoties tā ārstnieciskajām īpašībām, veselība strauji uzlabojas cilvēkiem ar elpceļu slimībām Profilaktiskas inhalācijas ļauj iztīrīt elpceļus.

Ojcovas dabas parks pie Krakovas, kura teritorijā atrodas klinšu grupas un kaļķakmens klinšu stabi, kuri palikuši no Juras laikmeta kaļķakmens klintīm. Šie klinšu stabi izveidojušies vēja erozijas ietekmē un tiem ir ļoti interesantas formas. 14. gs. Pieskova Skala renesanses pils, viena no karaļa Kazimira Lielā 14. gs. veidotajām Ērgļa Ligzdām ceļā no Krakovas līdz Čenstohovai, un kaļķakmens klinšu stabs Herkulesa pirksts.

Krakovas noslēpumi un maģija ar vietējo gidu. Karaļa pils Vāveles kalnā, rātslaukums, karaļu kronēšanas ceļš, leģendas un pasakas. No 1333. līdz pat 1795. gadam tā bijusi Polijas karaļu rezidence. Vāveles katedrālē kronēti vairāk nekā 35 Polijas karaļi un karalienes. No pils ceļš vedīs uz pazemes Pūķa alu, no kuras iznākot, sastopams pats pūķis, kas debesīs spļauj uguns liesmas.

Viesnīca Hotel Sympozjum & SPA 4* Krakovā.

 

4. diena, 05.07. - piektdiena

Brokastis.

Jaukā Zakopānes kūrortpilsētiņa. Pilsēta pati par sevi ir kā etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, kas priecē ar krāšņām guļbūves mājiņām... kalnu varenības ieskauta.

Pacēlājs uz Augstajiem Tatriem un nelielas pastaigas pa kalnu takām. Augsto Tatru iepazīšana, uzbraucot ar pacēlāju līdz Kasprowy Wierch virsotnei (1987 m vjl.) Polijas un Slovākijas pierobežā. Stāvas klinšu sienas, strauti, kalnu upes un ūdenskritumi.

Augsto Tatru kalnu panorāma arī no Gubalovkas kalna ar sliežu funikulieri (1123 m vjl.). 

Jaukie  Zakopānes tirdziņi ar suvenīriem un apžāvēto sieru.

Iespējams apmeklēt Zakopānes akvaparku (http://www.aquapark.zakopane.pl). Adrese: Aqua Park Zakopane, Jagiellońska 31. Akvaparks no viesnīcas atrodas tikai 1 km attālumā!

Viesnīca PRL Hotel Zakopānes centrā.

 

  

 

5. diena, 06.07. - sestdiena

Brokastis.

(pēc grupas pieprasījuma - papildināts)

Invalda - neliela, bet skaista Polijas pilsētiņa.

Visa pasaule vienā dienā - Pasaules sapņu miniatūru parks – unikāla vieta, kur  apceļosiet Austrāliju, Grieķiju, Itāliju, Poliju, Franciju, Ķīnu, Meksiku... Iespēja apbrīnot 60 miniatūras celtnes, tādas kā Eifeļa torni, Ķīnas mūri un Sv. Pētera baznīcas laukumu Romā. Līdzās atrakciju parks ar pirātiem un Panorāmas ratu. Zaļais Labirints un Tutanhamona izstāde. Drosmīgākos sagaida Ēģiptes šausmu šovs - maģisks ceļojums uz Ēģipti. 5D kino ievedīs Jūs zemes dzīlēs un pamestās šahtās.

Līdzās atrodas 5 parki: Dinozauru parks, vēstures parks (viduslaiki), Jāņa Pāvila II memoriālais parks (apstādījumi, skulptūras, ziedi), miniatūru parks un atrakciju parks.

Savukārt Beskidu kalnu pakājē, Skavas upes ielejā esošā Vadovice slavena ar to, ka tur dzimis, jaunības gadus pavadījis un cītīgi slēpojis Romas pāvests Jānis Pāvils II.

Čenstohova - Polijas svētvieta. Jasna Gora klostera un Melnās Dievmātes apmeklējums.

Iespēja iegādāties poļu zīmolus.

Viesnīca Gorski Volbožā.  

 

6. diena, 07.07. - svētdiena

Brokastis.

Mājupceļš...

Neliela pauzīte Varšavas vecpilsētā. Varšavas simbols Nāriņa, vecais tirgus laukums, panorāmas skats uz Vislas upi. Karaļa Sigismunda kolonna, katedrāles baznīca un Šopēns.

Pusdienu pauze Polijā.

Atgriešanās Latvijā vēlu vakarā...

 

  

Cenā iekļauts:

 • komfortabla autobusa noma;
 • tēja, kafija, karstais ūdens pārbraucienu pauzēs;
 • nakšņošana 5 naktis tūristu klases viesnīcās;
 • 5 brokastis viesnīcās;
 • ceļa nodokļi Lietuvā un Polijā, Polijas PVN, maksas ceļu un stāvlaukumu izmaksas;
 • gida - grupas vadītāja pakalpojumi;
 • ceļojuma apdrošināšana uz brauciena laiku personām līdz 75 g., no 76 g. - piemaksa vai sava apdrošināšana.


Iespējamie papildus izdevumi:

 • Raclavices Panorāma: 30 PLN – pieaugušais / 23 PLN – skolēns, students, skolotājs ar ID karti, pensionārs, invalīds;
 • Ksjonžas pils un terasu apskate ar pils gidu: 49 PLNpieaugušais / 39 PLN – seniors, students;
 • Sāls gradiācijas tornis: 10 PLN – pieaugušais / 7 PLN - bērns, skolēns, students;
 • Krakovas apskate ar vietējo gidu: 10 PLN pers.;
 • Pieskova Skala pils - muzejs: 10 PLN – pieaugušais / 7 PLN – bērns;
 • pacēlājs Gubalovkas kalnā (tramvajiņš turp/atpakaļ): 23 PLN – pieaugušais / 19 PLN – bērns, skolēns, students līdz 26 g., seniors no 65 g.;
 • pacēlājs uz Kasprowy Wierch smaili (kabīne turp/atpakaļ): ~109 PLN – pieaugušais / 99 PLN - bērns, skolēns, seniors virs 65 g.;
 • Pūķa ala: 5 PLN - pieaugušais / 3 PLN – bērns;
 • Miniatūru parks: 30 PLN pers.;
 • Veļičkas sālsraktuves ar rezervāciju un gidu krievu valodā: 100 PLN – pieaugušais / 55 PLN - bērns, skolēns, students ar ID karti;
 • Zakopānes akvaparks, 2.5 h: 50 PLN - pieaugušais / 39 PLN - students no 17-26 g. (ar ISIC vai EURO26 karti) / 37 PLN - bērns līdz 16 g., seniors 60+ g.;
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 65 EUR (Ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu);
 • papildus vieta autobusā: 70 EUR;
 • ēdināšanas un citi personīgie izdevumi.

Papildus izdevumu cenas var mainīties, tiks precizētas sezonas sākumā.Valūtas kurss: 1 PLN (Polijas zlots) = ~ 0.23 EUR.
Pusdienas Polijā maksā no 15 PLN.


Līdzi nepieciešami kalnu pastaigām piemēroti apavi ar biezu zoli, noderēs arī nūjas.
 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • noslēgt līgumu starp klientu vai tā pārstāvi un ceļojumu biroju;
 • veikt avansa iemaksu 70 EUR personai (jāveic 3 dienu laikā);
 • otrā iemaksa 100 EUR personai jāveic līdz 10.04.2019.;
 • pilna ceļojuma apmaksa jāveic līdz 20.05.2019.;
 • savstarpēji vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga 3 mēnešus pēc atgriešanās no brauciena;
 • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 

 

Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:
•    atsakoties no ceļojuma tiek ieturēta 1. avansa iemaksa;
•    ja līdz brauciena sākumam atlikušas 60 – 45 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•    ja 45 – 30 dienas, tiek ieturēti 75% no ceļojuma summas;
•    ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 30 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.
Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

 


Atcerieties, ka...
Tūroperators ir tiesīgs mainīt ekskursiju secību ceļojumā.
Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
Ceļojuma cena var palielināties atkarībā no ceļu nodokļu, degvielas cenas un valūtas kursa pieauguma.
Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru.
Grozījumi programmā un cenā iespējami LR normatīvo aktu ietvaros.
Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju).

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines