Piedzīvojumi saulainajā Ungārijā! Uz Tokaju ar Kristiānu

Aizraujoši dabas skati, seni cietokšņi un pilis, Tokajas vīns un Miškolcu termālie ūdeņi… Programmā iekļautas 3 vakariņas un Tokajas vīna degustācija!

6 Dienas
Ceļojuma veids: Ar autobusu
Datumi: 25. - 30. jūnijs, 2022. gads
Izbraukšanas vieta: Aizkraukle, Lielvārde, Ogre, Rīga
Brīvas vietas: 10+ brīvas vietas
Cena: 500.00
Akcijas cena: 475.00 spēkā līdz 15.03.2022

Aizkraukle-Rīga-Žešova-Borša-Sárospatak-Tokaja-Aggteleka-Miškolctapolca-Tokaja-Fűzér-Hollóháza-Fűzérradvány-Tokaja-Mád-Boldogkőváralja-Vizsoly-Žešova-Rīga-Aizkraukle

►Nr. 1 - Ceļojuma programma
►Nr. 2 - Ceļojuma cenā iekļauts, papildu izdevumi, noteikumi

Lai dotos ceļojumā, nepieciešams:

 • Sertifikāts par veikto vakcināciju pret Covid-19 (spēkā 15. dienā pēc pēdējās vakcinācijas devas saņemšanas), kas derīgs 9 mēnešus. Lai sertifikātu atjaunotu, nepieciešams veikt balstvakcināciju;
 • Vai Sertifikāts par Covid-19 izslimošanas faktu, ja iedzīvotājs ir slimojis ar Covid-19 (ja kopš pēdējā pozitīvā Covid testa līdz pat ceļojuma beigu datumam nav pagājušas 180 dienas).

Piesakoties ceļojumam, lūgums informēt par sertifikāta esamību.

 

Aizraujoši dabas skati, seni cietokšņi un pilis, Tokajas vīns un Miškolcu termālie ūdeņi…

Programmā iekļautas 3 vakariņas un Tokajas vīna degustācija!

 

1. diena, 25.06. - sestdiena

Aizkraukle - Rīga - Žešova

Izbraukšana plkst. 6:00 no Aizkraukles (Lāčplēša iela 2), 6:30 no Lielvārdes, 6:45 no Ogres “Priedītes”, 7:30 no Rīgas, Zivju paviljona galā ar skatu uz Daugavas pusi, 8:30 no Bauskas. Iespēja iekāpt arī citās pieturās pa ceļam.
Brauciens caur Lietuvu, Poliju...
Brīvais laiks pusdienu pauzei Polijā.

Nakšņošana viesnīcā Iskra Žešovas centrā, Polijā.

 

2. diena, 26.06. - svētdiena

Žešova - Borša - Sárospatak - Tokaja

Brokastis.

Ceļš caur kalnu zemi Slovākiju…

Kassas (Košices) tuvumā, pie mūsdienu Ungārijas robežas Borsi (Borša) ciematiņš pazīstams ar Rákóczi muižas ēku, kurā 1676. gada 27. martā dzimis slavenais ungāru princis Rákóczi Ferenc II, viens no Ungārijas vēstures spilgtākajiem varoņiem, vadonis cīņā pret Habsburgiem. Restaurētā muiža nesen kļuvusi par izcilāko reģiona apskates objektu.

Sveicināta, Ungārija!

No Rakoci šūpuļvietas Boršas muižā dodamies uz 1201. gadā dibināto Sárospatak pilsētu. Te slejas iespaidīgā ungāru Brīvības pils, kurā dzīvojis un kurucu sacelšanos vadījis slavenais ungāru aristokrāts Ferenci Rakocs. Renesanses, baroka un romāņu stiliem raksturīgie elementi rotā seno viduslaiku pili - mūsdienās Rakoczi muzeju, kurā iepazīsim slavenās dzimtas vēsturi un Ungārijas aristokrātu dzīvi 17.-18. gs., izzināsim Hegyaljas reģiona vīnogu audzēšanas un vīna darināšanas mākslu.

Tradicionālās vakariņas un Tokajas vīnu degustācija Babiču ģimenes vīna pagrabos Szegi (iekļauts cenā).

Tokaja - iekārtojamies viesnīcā.

Nakšņošana viesnīcā Tokaj 3* Tokajas centrā. 3 naktis vienā viesnīcā!

 

  

 

3. diena, 27.06. - pirmdiena

Tokaja - Aggteleka - Miškolctapolca - Tokaja

Brokastis.

Ziemeļos no Tokajas plešas Aggtelekas nacionālais parks ar vienu no gleznainākajām stalaktītu alām - Baradlas alu un tās noslēpumaino pazemes pasauli. No Sarkanā ezera līdzās Stiksas straumei taka vijas cauri krāsainām stalaktītu un stalagmītu kolonnām, skatot Pūķa galvu, Tīģeri un Milžu Zāli, nonākot pie 19 m augstā stalagmīta, dēvēta par „Observatoriju”.

Miškolcu pilsētiņas centrs, augļu tirgus. Unikālie Miškolctapolcas slavenie alu baseini ar dabīgo termālo ūdeni, silto ūdens strūklu masāžām, turku pirti… Veselīga pelde. Iespēja ieturēties vietējās kafejnīcās.

Vakariņas Bodrogkeresztúrā, omulīgā restorānā (iekļautas cenā).

Nakšņošana viesnīcā Tokaj 3* Tokajas centrā.

 

4. diena, 28.06. - otrdiena

Tokaja - Fűzér - Hollóháza - Fűzérradvány - Tokaja

Brokastis.

Zemplēna pakalnos, sena vulkāna virsotnē, 552 m v.j.līmeņa paceļas 13. gs. Fűzér pils. Pēc ungāru sakāves Mohāčas kaujā te glabāts Ungārijas svētais kronis. Nocietinājums celts Arpada laikmetā, mainījis īpašniekus. Viena no tiem bijusi Elizabete Batorija, par kuru baumots, ka viņa esot mazgājusies jaunavu asinīs, lai saglabātu savu skaistumu... Habsburgu karavīri pili nodedzināja līdz zemei, lai neļautu to izmantot nemierniekiem, un cietoksnis zaudēja savu stratēģisko nozīmi. 2016. gadā durvis vēra skaisti atjaunotā pils un apakšējais bastions. Skatīsim restaurēto interjeru un baudīsim Zemplēnas reģiona panorāmu.

Hollóháza porcelāna rūpnīca, kas darbojas jau no 1777. gada, vecākā Ungārijā un viena no vecākajām Eiropā. Rūpnīca nesen nosvinēja savu 240. darbības gadu un joprojām atrodas sākotnējā vietā Ungārijas ziemeļaustrumos zaļu mežu un pakalnu ieskauta. Apmeklēsim ražotni, muzeju un zīmolu veikalu.

Fűzérradvány pils - viena no nesen atdzimušajiem Ziemeļungārijas dārgakmeņiem. Pilī gadsimtiem ilgi mita un to pārbūvēja ļoti bagātā Károlyi aristokrātu ģimene. Jaunāko pārbūvi veica arhitekts Mikloss Ibls, kurš projektēja daudzas slavenas ēkas Budapeštā. Līdzās pilij izsmalcināts angļu stila parks. Komplekss no 2018.-2012. gadam tika vēsturiski atjaunots, kļūstot par izcilu tūrisma objektu Nacionālo piļu programmas ietvaros.

Sárospatak nomalē jaukā, īsā pārgājienā ieraudzīsim vienu no reģiona dabas pērlēm Megyer-hegyi. Gadsimtu gaitā Zemplēna kalnos uz 324 m augstā, vulkāniskās izcelsmes Megyer pakalna ezeru ar 70 metrus augstām masīvām klinšu sienām veidojuši dabas spēki, piepalīdzot cilvēku rokām, tufa kalnā 15. gs. ierīkojot akmeņlauztuves. 1997. gadā ainaviskā vieta ieguvusi dabas rezervāta statusu.

Atgriežamies Tokajā.

Vakariņas restorānā Bonchidai Csárda (iekļautas cenā), pastaigas attālumā no viesnīcas.

Nakšņošana viesnīcā Tokaj 3* Tokajas centrā.

 

  

 

5. diena, 29.06. - trešdiena                                                                    

Tokaja - Mád - Boldogkőváralja - Vizsoly - Žešova

Brokastis.

Mad sinagoga - rets sinagogu arhitektūras paraugs Ungārijā, viena no senākajām, kas Ungārijā saglabājušās. Nesen restaurēta, pakalnā, ar skatu pār Tokajas vīna laukiem, piesaista apmeklētājus.

Boldogkő kalns paceļas virs Boldogkőváralja ciema. Kalna augšā slejas neregulāra plānojuma pils. No pils mūriem paveras brīnišķīgs skats uz Zemplēnas dabas rezervātu. Zināms, ka pils ir ļoti sena, tās celtniecība sākusies vēl pirms tatāru iebrukuma, lai varētu aizstāvēt ceļu uz Košici (Kasu). Pils ir pārdzīvojusi daudzus īpašniekus, tomēr joprojām ir Ungārijā viens no vislabāk saglabājušamies nocietinājumiem. Mūsdienās pilī iekārtota viena no lielākajām Centrāleiropas militārās vēstures un alvas karavīru izstādēm. Smilšu galds ārkārtīgi detalizēti parāda Muhi kauju ar vairāk nekā tūkstoti alvas karavīru.

Bībeles drukātavas muzejs Vizsolī. Gáspár Károli, kalvinistu mācītājs un Kasavas diecēzes superintendents, 1590. gadā tulkoja, rediģēja un izdeva pirmo Bībeli ungāru valodā, kas padarīja viņa apmetnes nosaukumu pazīstamu ārpus valsts robežām. Bībele tagad ir iekļauta slaveno retumu Hungaricums sarakstā.

Atvadas no Ungārijas… Brauciens cauri Slovākijai.

Nakšņošana viesnīcā Žešovas centrā, Polijā.

 

6. diena, 30.06. - ceturtdiena

Žešova - Rīga - Aizkraukle
Brokastis.

Mājupceļš.

Pusdienu pauze Polijā.

Atgriešanās Latvijā ~ plkst. 22:00.

 

  

Cenā iekļauts:

 • autobusa pakalpojumi;
 • ceļu nodokļi, stāvvietu un citas ar transportu saistītās izmaksas;
 • 5 naktis viesnīcās ar brokastīm;
 • programmā minētā ēdināšana un vīna degustācija Ungārijas teritorijā;
 • rumāniski, ungāriski, angliski – nedaudz latviski runājošs gids - tulks Kristiāns;
 • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi: (1 pers.)

 • Borsi pils: 10 EUR;
 • Sárospatak pils: ~ 12 EUR pilnā ekspozīcija (Sarkanais Tornis, Rákoczi’s slavas ēra, lielgabalu liešanas ražotne, itāļu bastions, Tokajas-Hegyaljas reģiona vīnu un vīnogu audzēšanas tradīcijas);
 • Baradla stalaktītu ala, Aggteleka: ~ 12 EUR Sarkanā ezera tūre;
 • Miskolctapolca alu baseini: 9 EUR (8 EUR pers., grupā no 15 pers.);
 • Fűzér pils: 8.50 EUR;
 • Hollóháza Porcelāna muzejs: 3.50 EUR;
 • Fűzérradvány pils: 7 EUR;
 • Boldogkő pils: 6 EUR;
 • Vizsoly Bībeles muzejs: 3.50 EUR.

Ieejas maksas tiks precizētas pirms brauciena.

 • Suvenīri, pārējā ēdināšana un citi personīgie izdevumi;
 • ceļojumu veselības apdrošināšana uz brauciena laiku, BTA nepieciešamā programma: 6 EUR pers. līdz 64 g. / 12 EUR pers. no 65-74 g.;
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu (SGL): 55 EUR. Ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu;
 • piemaksa par papildus sēdvietu autobusā: 90 EUR.

 

Naudas vienība Ungārijā: HUF (Ungārijas forints). 1 HUF  = ~ 0.0028 EUR.  1 EUR= 360 HUF

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga 3 mēnešus pēc atgriešanās no brauciena;
 • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).
 • Sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts.

 

 

! Piesakoties ceļojumam, nepieciešams norādīt precīzu iekāpšanas vietu.

 

Sēdvieta autobusā tiek ieņemta pieteikšanās un avansa iemaksas/pilnas ceļojuma apmaksas secībā. Firma patur tiesības sasēdināt kopā tos tūristus, kas autobusā sēž pa vienam un neizvēlas piemaksāt par papildvietu.

 

 

Ceļojuma pasūtīšana, maksāšanas kārtība:

 • Pieteikums ceļojumam, norādot precīzus braucēju datus (vārds, uzvārds) vai (vārds, uzvārds, personas kods, pases vai ID kartes numurs un derīguma termiņš. Personas kodu un dokumentu datus var pievienot rezervācijai arī vēlāk);
 • veikt avansa iemaksu 70 EUR personai (jāveic 3 dienu laikā);
 • otrā iemaksa 150 EUR personai jāveic līdz 15.02.2022.;
 • pilna ceļojuma apmaksa jāveic līdz 10.05.2022.;
 • savstarpēji vienojoties, minētie ceļojuma samaksas noteikumi var būt arī citādi.

 

 

Atteikšanās no ceļojuma:

Ceļotājs jebkurā brīdī pirms kompleksā tūrisma pakalpojuma sākuma var izbeigt kompleksā tūrisma pakalpojuma līgumu, samaksājot sekojošu līguma izbeigšanas maksu:

•    Ja līdz braucienam atlikušas vairāk nekā 60 dienas, tiek ieturēta 1. avansa iemaksa;
•    Ja līdz brauciena sākumam atlikušas 60 - 45 dienas, tiek ieturēti 50% no ceļojuma summas;
•    Ja 45 - 30 dienas, tiek ieturēti 75% no ceļojuma summas;
•    Ja līdz braucienam atlikušas mazāk kā 30 dienas, tiek ieturēti 100% no ceļojuma summas.


Iemaksāto naudas summu ir iespējams pāradresēt citai personai, kura vēlas doties šajā ceļojumā.

 

 

Papildus informācija:

 • Remiro Travel ir tiesīgs mainīt dienu kārtību un ekskursiju secību ceļojumā.
 • Ja ceļojumā dodaties viens un nav ar ko kopā izvietoties viesnīcas numurā, tad ir jāpiemaksā par vienvietīgu numuru. Remiro Travel piedāvā iespēju piemeklēt istabas biedru/i.
 • Viesnīcu nosaukumi minēti plānotie, iespējamas nelielas izmaiņas neatkarīgu apstākļu dēļ.
 • Iespējamas nelielas grafika izmaiņas, vēla ierašanās viesnīcā un atgriešanās mājās sakarā ar neparedzētiem apstākļiem (piemēram, nelabvēlīgu ceļu satiksmes situāciju).
 • Ieejas biļešu un citu papildizdevumu cenas, valūtas kurss, kā arī programmā norādītie laiki ir orientējoši un var mainīties.
 • Ceļojuma cena var palielināties LR likuma “Par PVN” izmaiņu gadījumā, kā arī saistībā ar ceļu nodokļu, degvielas cenu sadārdzinājumu un valūtas kursa pieaugumu.
 • Minimālais dalībnieku skaits, kas nepieciešams kompleksā pakalpojuma sniegšanai ir 30 dalībnieki. Grupā plānoti 30-44 dalībnieki.
 • Ceļojums nav piemērots personām ar ierobežotām pārvietošanās spējām (ratiņkrēslā). Personām, kuras pārvietošanās spējas ir ierobežotas fizisku vai mentālu problēmu, kā arī vecuma dēļ, un kuras stāvoklis prasa papildu palīdzību.
 • Programma sastādīta saskaņā ar LR Ministru kabineta noteikumiem nr. 380.
 • Ceļojumu izpilda tūrisma operators Remiro Travel.
 • Brauciens tiek organizēts atbilstoši tiem sanitāri epidemioloģiskajiem norādījumiem, kādi ir šobrīd spēkā. Ja kāds objekts Covid-19 neparedzamu apstākļu dēļ nav pieejams apskatei vai sarežģī tekošu, normālu pārējo objektu apskati, tas tiek aizvietots ar citu.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines