Baltkrievijas senās un jaunās leģendas, 5 dienas

Baltkrievijas senās un jaunās leģendas, 5 dienas

 

PROGRAMMA:

1. diena

Sveika, Baltkrievija! Iepazīstam Polocku

Izbraukšanas vieta pēc vienošānās.

Kafijas-WC pauze.

Latvijas - Baltkrievijas robežas šķērsošana.
Polocka - senākā Baltkrievijas pilsēta Daugavas vidustecē, pirmās kņazistes galvaspilsēta mūsdienu Baltkrievijas teritorijā. Polockas iepazīšanas ekskursija: 12. gs. Eifrosīnijas dibināto Svētā Pestītāja baznīca (Sv. Spasa baznīca), Brīvības laukums, luterāņu baznīca, Eiropas ģeogrāfiskais centrs, baltkrievu noslēpumainā burta «Ў” piemineklis, jezuītu koledžas apmeklējums.
Pārbrauciens uz Vitebsku.
Nakšņošana Vitebskā.

2. diena
Gleznainā Vitebska un savvaļas zvēri Berezinas biosfēras rezervātā
Brokastis.
Vitebska – Marka Šagāla dzimtā pilsēta. No slavenā mākslinieka jaunības dienām līdz pat šodienai pilsēta ir saglabājusi savu burvību: augstie Daugavas jeb vietējiem - Dvinas krasti un skaistā vecpilsētas dakstiņu jumtu, baznīcu kupolu un smaiļu panorāma. Rātsnama grandiozais tornis, baroka stila baznīcu fasādes, zemās savrupmājas un sarkano ķieģeļu ēkas - katrā no Marka Šagāla gleznām redzami šie viņa jaunības Vitebskas skati.
Brīvais laiks pusdienām (iespēja atrast ēdienkartē "Kotļetka pa Kijevski" un saldējumu, kas atsauc atmiņā populāro filmu "Stacija diviem" vai Baltkrievijā populāros Drjaņikus (kartupeļu pankūkas), boršču un siļki kažokā).
Brauciens uz Berezinas biosfēras rezervātu - unikālu vieta Eiropā. Šeit vienā teritorijā, savvaļas apstākļos dzīvo Eiropas lielais zīdītāju piecinieks - alnis, bizonis, lācis, vilks un lūsis. Iespēja redzēt visus šos zvērus nelielā attālumā parka zoodārzā. Dabas muzeja apmeklējums.
Brauciens uz Minsku. Iekārtošanās un nakšņošana viesnīcā Minskā.

 

3. diena
Galvaspilsēta Minska un īsts baltkrievu vakars ar ēdieniem, dziesmām un dančiem!
Brokastis.
Minska - pilsēta, kur dvēsele atpūšas. Minska ir mājīga pilsēta ar viesmīlīgiem cilvēkiem, tās centrs būvēts  neoklasicisma stilā ar platām alejām un plašiem, gaišiem laukumiem.
Baltkrievijas galvaspilsētas iepazīšana: Trīsvienības priekšpilsēta - gleznains un vēsturisks vecās Minskas stūris Sviloč upes krastā, Minskas Augšpilsēta, rātslaukums, pareizticīgās un katoļu baznīcas, hokeja arēna, Nacionālā bibliotēka - iespaidīgs, 22 stāvus augsts rombokubooktaedrs jeb rombveida formas ēka, kuras fasāde tumšajā dienas laikā tiek izgaismota ar krāsainām gaismas diodēm.
Brīvais laiks Minskā, lai papusdienotu un paklaiņotu pa Minskas ielām.
Vai (par papildus maksu, pēc vēlēšanās) iespējams doties uz etnogrāfisko amatniecības ciematiņu „Dudutki”. Tas ir interesants piedzīvojums senās amatniecības pasaulē, kura ietvaros iespējams degustēt arī dažādus lauku labumus: svaigi ceptu maizīti ar lauku sviestu un zāļu tējiņu pie maiznieka un dzirnavnieka, medu pie biškopja, brūvī Jūs sagaidīs šņabītis ar uzkodām un, protams - neiztiksim bez baltkrievu speķīša un kāpostiem!
Vakarpusē brauciens uz viensētu, lai izbaudītu kārtīgas vakariņas baltkrievu gaumē ar tradicionālām baltkrievu galda dziesmām un dejām! Vakariņas baudīsim omulīgā lauku īpašumā, tālu prom no pilsētas drūzmas un trokšņa. Iepazīsim vienu no vecākajiem baltkrievu arodiem - biškopību. Uzzināsim kā orientēties medus piedāvājumā - tā dažādie veidi un to veselīgās īpašības. Atpūtušies un guvuši jaunus iespaidus, atgriezīsimies Minskā.
Nakts viesnīcā Minskā.

 

4. diena
Greznais Nesvižas pils komplekss un majestātiskā viduslaiku Miras pils
Brokastis.
Šodien būs iespēja ielūkoties seno notikumu pasaulē...

Greznais Nesvižas pils komplekss - iespaidīgs pils un parku ansamblis. Pili ieskaujošais parks savulaik bijis lielākais ainavu parks Eiropā. Nesviža hronikās minēta jau 13. gs., tās nosaukums radies no „Nieswiz gory”, kas tulkojumā nozīmē „neredzamais kalns”, jo kalns bijis augsts ar stāvām nogāzēm, pa kurām nebija iespējams uzrāpties. Pils greznās zāles un stāsts par Radzivilu dzimtu.
Brīvs laiks pusdienām.

Majestātiskā viduslaiku Miras pils (UNESCO) - sākta celt 15. gs. gotikas stilā un pabeigta 16. gs. renesanses stilā. Pili ieskauj aizsardzības vaļņi un angļu stila parks. Izjutīsiet pils „spēku”, ko izstaro pils senās sienas - aizgājušo laiku piedzīvotā glabātājas.
Atgriešanas Minskā. Nakts viesnīcā Minskā.

 


5. diena
Laiks mājup - pa ceļam apciemojam Zalesie, Smarhoņu un Gervjati
Brokastis.
Dosimies uz Zalesie - te atrodas Mihaila Kleofasa Oginska dzimtās mājas – muiža, kas iesaukta par Baltkrievijas „Ziemeļu Atēnām”. Tieši šeit tika radīta un pirmo reizi atskanēja pasaules slavenā polonēze „Atvadas no dzimtenes”. Aizraujoša ekskursija senajā muižā ierīkotajā muzejā...
Tālāk ceļš vedīs uz Smarhoņu - pilsētu, kas pēc Pasaules pirmā kara bija kļuvusi par „mirušo pilsētu”, taču  mūsdienās sasparojusies un labprāt atstāstīs savus pagātnes notikumus.
Gervjati majestātiskā neogotiskā stila baznīca un apburošais dendrārijs. 
Atgriešanās mājup...

 

 

Cenā iekļauts:

  • brauciens ar komfortablu autobusu, autoceļu nodokļi un stāvvietas;
  • tēja, kafija, karstais ūdens pārbraucienu laikos;
  • 4 naktis nakšņošana tūristu klases viesnīcās 2-vietīgos (pieejami arī 3-vietīgi) numuriņos;
  • 4 brokastis;
  • grupas vadītāja (latviešu val.) un vietējā baltkrievu gida (krievu val.) pakalpojumi visa ceļojuma garumā.


Iespējamie papildus izdevumi: 
Baltkrievijas vīza: ~15 - 20 EUR pers. (grupas vīza) vai 35 EUR pers. individuāli kārtota vīza;
ceļojuma apdrošināšana: 2.40 EUR pers. līdz 75 g.;
Baltkrievu nacionālās vakariņas ar animāciju: 30 EUR;
- ieejas biļetes Zalesie lauku mājā ar teatralizētu ekskursiju: 4 EUR;
- tematiskais brauciens uz Dudutki: 10 EUR;
- pārējās ēdienreizes (pusdienas vidēji 3 EUR);
- piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 60 EUR. Ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu.
! Papildus izdevumu cenas var mainīties.

Baltkrievijas valūta: BYN (Baltkrievijas rublis). 1 EUR = ~ 2.2 BYN.
 

 

Baltkrievijas vīzas saņemšanai nepieciešams (noformēšanas laiks 2 nedēļas):

  • pase, kas izdota pēc 2008. gada un ir derīga vismaz 3 mēnešus pēc ceļojuma beigām, ar 2 pilnībā tīrām lapām vīzu sadaļā;
  • 3.5 x 4.5 cm krāsaina fotogrāfija uz gaiša fona (sejai jāaizņem 80% no bildes) ne vecāka kā 3 mēneši;
  • personām, kuras dzimušas sākot ar 1991. gadu, nepieciešama dzimšanas apliecības kopija un abu vecāku pases kopijas;
  • aizpildīta anketa (nosūtīsim).

 

Dodoties ceļojumā, atceries:
Tavai pasei jābūt izdotai pēc 2008. gada un derīgai 3 mēnešus pēc atgriešanās no brauciena.
Ja ceļojumā dodas nepilngadīga persona (līdz 18 gadiem) bez vecāku pavadības, līdzi nepieciešami sekojoši dokumenti - pase, dzimšanas apliecības oriģināls vai notāra apstiprināta kopija, kā arī notariāli apstiprināta pilnvara no viena vecāka.

Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav izmantojamas Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi.

 

 

  

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel