Teiksmainie Harca kalni, Valpurģu nakts un ziedošā Vācija...

 

PROGRAMMA:

1. diena

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

Brauciens cauri Lietuvai un Polijai...

Pusdienu pauze Polijas krodziņā.
Viesnīca pie Poznaņas, Polijā.

 

2. diena
Brokastis.
Brauciens pa Poliju.
Brīnišķīgā Vācijas mazpilsētiņa Volfenbitele (Wolfenbüttel), kas 300 gadus ir bijusi Velfu hercogu rezidences mājvieta un ir saglabājusi savu neatkātojamo 16. gs veidolu ar 500 pildrežģu ēkām vecpilsētā, hercoga Augusta bibliotēku ar 130 000 grāmatām un lielāko baroka stilā celto pili Lejassaksijā, kurā varam skatīt Pils Muzeju. Pilsēta saglabājusi savu gaisotni, jo Otrā pasaules kara laikā tā netika nopostīta. Arī sava “Mazā Venēcija” ir šai pilsētai. Vecpilsētas ieliņas (Lange Herzogstrasse) ar kafejnīcām un veikaliņiem sniedz iespēju nesteidzīgai pilsētas atmosfēras baudīšanai pirms mājup došanās.
Volfenbitelē radītais produkts, kas ceļo jau uz 80 pasaules valstīm – saldeni rūgtais liķieris “Jägermeister”, kura sastāvā ir 56 dažādas sastāvdaļas, bet ir arī labs suvenīrs. Vakarā iespēja relaksēties Bad Harcburgas (Bad Harzburg) sāls termās un baseinos.
Nakts viesnīcā Bad Harcburgā.

 

3. diena

Valpurģu nakts

Brokastis.
Vernigerode - „krāsainā pilsēta Harca kalnu pakājē”, kas neatstāj vienaldzīgu nevienu senatnes baudītāju. Tā ievilina savā neregulāro ieliņu tīklā, uzved Agneskalnā uz Vernigerodes pili, kas tiek dēvēta par “Harca Noišvānšteinu.”
Ja vēlme doties vēl augstāk, izmantojot šaursliežu dzelzceļu, iespēja pacelties augstākajā Harca kalnu virsotnē –Brokenā (1142 m), lai izbaudītu apkārtnes plašumu, kā arī būtu lieciniekiem raganu saietā, kas ik gadu notiek Valpurģu naktī.
Nakts viesnīcā Bad Harcburgā.

 

4. diena

Brokastis.
Kvedlinburgas vecpilsēta ar laika atstātajām pēdām daudzu gadsimtu garumā... Senā Kvedlinburga pārsteidz ar savu autentisko arhitektūras kvalitāti un kvantitāti (ap 1000 pildrežģu ēkām), kas celtas dažādos laikos, tehnikās un stilos un ne velti iekļauta UNESCO sarakstā. Pilsētas simbols - Štiftskirche savā varenībā uz mums noraugās no saviem augstumiem. Kāpiens līdz iespaidīgajai katedrālei Šlosberga kalnā. Lai skatītu mākslinieku apdzīvoto Monētu kalnu un izbaudītu skatu uz pilsētu no cita skatu punkta, būs jāveic tikai 107 pakāpieni.
Pārgājiens Tālē (Thale) (~ 2.5 km) pa Bodes upes ieleju – kanjonu (sauktu arī par Raganu ieleju) – Raganu takas sākuma posmu. Stāvas klintis, lieliski skati vai iespēja skatīt Bodes upes ieleju un Tāles pilsētiņu Hexentanzplatz (Raganu deju laukums), paceļoties ar vagoniņu. Noslēgumā Altenbrakā nobaudīsim tikko grilētas foreles.
Vakarā iespēja relaksēties Bad Harcburgas (Bad Harzburg) sāls termās un baseinos.
Nakts viesnīcā Bad Harcburgā.

 

5. diena

Brokastis.
Raganu pilsēta Goslāra, kuras “ dārgumu lāde” bijušas Rammelsbergas raktuves no 10. gs., tās mūsdienās iekļautas UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā kā vienas no senākajām rūpnieciskajām būvēm. Goslāras vecpilsēta - vienā no skaistākajām Lejassaksijas pilsētiņām, kuras rota ir 1800 pildrežģu ēkas, apjumtas ar dabīgo šīferi. Pastaiga pa tās gleznainajām ieliņām. Rātslaukums ar zvanu spēli un mehānisko figūru parādi. Vēlams iepazīties ar Rātsnama krāšņo Svētku zāli (Huldigungsaal) multimediālā skatījumā vai apmeklēt Alvas figūru muzeju.
Brīvajā laikā iespēja pasēdēt omulīgajos krodziņos nobaudot vietējās alus ražotnes „Gose” alu.
Vakarā iespēja relaksēties Bad Harcburgas (Bad Harzburg) sāls termās un baseinos.
Nakts viesnīcā Bad Harcburgā.

 

6. diena

Brokastis.
Atvadoties no Vācijas, apmeklēsim vienu no skaistākajiem Vācijas ainavu parkiem - Verlicu (Wörlitz), kurš ir pirmais 17. gs. angļu stila parks Eiropā, ar 3 ezeriem, kas savienoti ar kanāliem, mākslīgi veidotām salām, iespēju skatīt apkārtnes ainavu ar klasicisma stilā celto pili, Gotisko namu un citām arhitektūras celtnēm.
Nakts viesnīcā Polijā.

 

7. diena

Brokastis.

Polija, Lietuva... Pusdienu pauze.
Mājupceļš...

 

 

Cenā iekļauts:

 • komfortabla autobusa noma;
 • tēja, kafija, karstais ūdens pārbraucienu pauzēs;
 • nakšņošana 6 naktis tūristu klases viesnīcās, 2 - 3 vietīgi numuriņi;
 • 6 brokastis viesnīcās;
 • gida-grupas vadītāja pakalpojumi;
 • autoceļu nodokļi, autostāvvietas;
 • ceļojuma apdrošināšana personai līdz 75 g., no 76 g. - piemaksa vai sava apdrošināšana.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

 • Alvas figūru muzejs: 4 EUR pers. (brīvajā laikā, nestrādā pirmdienās);
 • Vernigerodes pils apskate: 6 EUR pers., + ieeja pils teritorijā Valpurģu svētku laikā: no 8 EUR;
 • Vernigerodes vilcieniņš uz pili: 5.50 EUR – 7.50 EUR pers.;
 • vilcieniņš Goslārā: no 5 EUR (pēc izvēles);
 • pacēlājs Tālē: no 5.50 EUR (grupai);
 • Huldigungsaal Goslāras Rātsnams: 3.50 EUR pers. (brīvajā laikā);
 • vilciens uz Brokena kalnu: 39 EUR pers. + 3 EUR rezervācija;
 • pacēlājs Badharcburgā: 3 EUR pers. / vai pacēlājs Badharcburgā + pastaigu taka virs koku galotnēm (Baumwipfelpfad): 10 EUR (pēc izvēles);
 • mielošanās ar forelēm: 10 EUR pers.;
 • Bad Harzburg sāls termas + sauna: 13 EUR pers. / tikai termas: 8 EUR (2.5 h) / 6.50 EUR (1.5 h);
 • Rammelsbergas raktuvju apmeklējums: 12 EUR pers., + 2 EUR skatu laukums (iepriekš piesakoties);
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 60 EUR. Ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties!

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: 

 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga ceļošanai;
 • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 

 

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel