Kaļiņingrada

Vieta, kur savijušās kultūras un mentalitātes. Kaļiņingradas un Kēnigsbergas leģendas, Kuršu kāpa ar „dejojošo mežu” un „kustīgajām smiltīm”, enerģijas smelšanās dzintara piramīdā un pasaku pilsētiņa Raušena jeb Svetlogorska...

 

PROGRAMMA:

1. diena

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

Brauciens caur Lietuvu.

Pauze ceļā. Krievijas robežas šķērsošana.

~ 15:00 Laipni lūgti Kēnigsbergā. Pilsētu pie Prēgeles upes senprūšu zemēs 1225. gadā dibināja Vācu ordenis, nosaucot par Karaļa kalnu - Kēnigsbergu. Latvieši un lietuvieši šo vietu pazina ar nosaukumu Karalauči. Tieši šeit dzimis un 1701. gadā kronēts Prūsijas karalis Frīdrihs I. Kopš 1945. gada mainījies pilsētas nosaukums un iedzīvotāji. Šobrīd pilsēta, kur savijušās kultūras un mentalitātes, piesaista un pārsteidz ar kontrastiem.

Pusdienas (no 400 RUB pers. (~ 5.20 EUR pers.)).

Kēnigsbergas Dzintara muzeja apmeklējums. Unikālais muzejs atrodas skaista ezera krastā, 19. gs. nocietinājumu tornī Kaļiņingradas centrā. „Saules akmens” (4.28 kg), pirmatnējo cilvēku rotas, 17. gs un mūsdienu mākslinieku darbi, Dzintara Doms un vislielākā dzintara mozaīka... Tieši Kēnigsbergā 1701. gadā veidoja slaveno Dzintara istabu.

Kēnigsberga un Kaļiņingrada - senatne un mūsdienas. Ekskursija pilsētā, kur katrai ielai divi nosaukumi. 2005. gadā senā pilsēta svinēja 750 gadu jubileju. Kēnigsbergai raksturīgās pildrežģu mājiņas un greznās strūklakas, pretstatā Kaļiņingradas augstceltnes un kvasa mucas... Pilsētas simbols - iespaidīgais 14. gs. gotiskais Doms Kneiphofas jeb Kanta salā. Pie Doma sienas goda vietā atdusas ievērojamais vācu filozofs Imanuels Kants, reiz slavenās Albertinas universitātes pasniedzējs. Karaļu vārti un suvenīri, kurus rotā uzraksts Königsberg...

Iekārtošanās 3*/4* viesnīcā Kaļiņingradā.

 

  

 

2. diena

Brokastis.

Ekskursija „Dzintara Krasts”. Jantarnij - Svetlogorska. Kaļiņingradas apgabalam ir 140 km gara Dzintarjūras robeža. Ciematiņš Jantarnij, kas reiz saucās Palmnikena. Vienīgā vieta pasaulē, kur koncentrējas 90% pasaules dzintara krājumu. No 60 m augstuma paveras skaista panorāma uz karjeru, kur mūsdienās tiek iegūts dzintars. Iespēja izmēģināt dzintara zvejnieka lomu. Bruņotam ar lāpstiņu mini karjerā ar zilo mālu jāatrod „dārgo sveķu” lāsītes. Saņemsim arī „Dzintara racēja” diplomu.

Meistarklase - katram sava dzintara suvenīra izgatavošana piemiņai.

Enerģijas smelšanās pie vislielākās Dzintara piramīdas. Saules akmens apstrādes manufaktūra, kur redzēsim, kā top dzintara juvelierizstrādājumu šedevri. Muzejs Dzintara pils. Dzintara izstrādājumu izstāde - pārdošana.

Laiks pusdienām (no 400 RUB pers. (~ 5.20 EUR pers.)).

Senais kūrorts Raušena, mūsdienu Svetlogorska, ko dēvē par „Mazo Šveici”. Ekskursija - pastaiga skaistākajā piekrastes kūrortā Raušenā, kas 20. gs. sākumā bija turīgo kēnigsbergiešu iemīļota atpūtas vieta. Kluso ieliņu burvība, kur pagātne un tagadne savijušās vienā veselumā un pasaku namiņi ar sarkaniem dakstiņu jumtiem, tornīšiem un brīnišķīga balto smilšu pludmale. Kāpnes uz krastmalas promenādi ar krāšņu akmens mozaīkas saules pulksteni, kas rotāts ar astroloģiskajām zīmēm un kalendāru. Panorāmas laukums ar skatu uz baltajām smilšu kāpām.

Viesnīca 3*/4* Kaļiņingradā. Brīvais laiks.

 

  

 

3. diena

Brokastis.

Ekskursija Kuršu kāpas Nacionālajā parkā. Ļesnoje - ciemats Ribačij - Efas kāpa

Kuršu kāpa, ko radījusi jūra un vējš, šaura smilšainas zemes strēle starp sāļu jūru un saldūdens līci. Šī unikālā vieta, dabas parks iekļauta Junesco pasaules pieminekļu sastāvā. Dejojošā meža noslēpumi, kur koku stumbri izlokās visdīvainākajos veidos. Skatu tornis skaistajā Efa kāpā, no kuras paveras skats uz daudzveidīgo ainavu, kāpu un jūru, priežu mežiem, balto smilšu tuksnesi un Morskojes jeb Pilkopes māju sārtajiem jumtiem...

Laiks pusdienām (no 500 RUB pers. (~ 6.50 EUR pers.)).

Iespēja iegādāties un baudīt svaigi kūpinātas zivis, kas vēl tikai vakar peldējušas līcī.

Atgriežamies  3*/4* viesnīcā Kaļiņingradā. Brīvais laiks.

Iespēja vizināties ar kuģīti pa Prēgeles upi, noklausīties ērģeļmūzikas koncertu Doma katedrālē, apmeklēt Okeanogrāfijas muzeju ar iespaidīgu vaļa skeletu un zemūdeni.

 

4. diena

Brokastis.

„Krievijas tālākā rietumu pilsēta”. Baltijska jeb Pillava

20. gs. sākuma kūrortpilsēta Pillava gadsimta otrajā pusē kļuva par slēgto zonu Baltijsku. Mūsdienu Baltijska atkal priecē tūristus ar jaunu prāmju terminālu, krāšņām ziedu kompozīcijām ielās un jaunceltnēm.1998. gadā pilsētas ostā celts piemineklis flotes dibinātājam Pēterim I. Slavenā arhitekta Šinkeļa bāka. Reformatoru baznīca, kas pārtapusi pareizticīgo dievnamā. 17. gs. zviedru cietoksnis, kas kā kara objekts darbojas vēl mūsdienās. Līcis, vārti uz Kaļiņingradas tirdzniecības un kara ostām, kara un pasažieru kuģi.

Laiks pusdienām (no 350 RUB pers. (~ 4.55 EUR)).

Krievijā lielākais zirga piemineklis, celts 2004. g., kalpo jātniecei Pētera meitai imperatorei Elizabetei I. Pieminekļa pjedestāls noformēts kā forts, bet no skatu laukuma skatam pavērsies plaša panorāma ar skatu uz Kuršu kāpu, jūras līci un kuģiem.

Pastaigā pa molu un krastmalu sajutīsim jūras brīzi.

Mājupceļš. Atgriešanās Latvijā pēc plkst. 21:00.

 

 

Cenā ir iekļauts:

 • komfortabla autobusa noma, kafija, tēja, karstais ūdens pārbraucienu starplaikā;
 • autobusa ceļa nodokļi, autostāvvietas;
 • 3 naktis 3*/4* viesnīcā Kaļiņingradā, izvietošana 2-vietīgos numuriņos ar ērtībām;
 • 3 brokastis viesnīcās;
 • reģistrācijas maksa viesnīcās - tūrisma nodoklis;
 • grupas vadītājs (latviešu valodā) visu ceļojuma laiku, vietējais gids Krievijā krievu valodā;
 • ekskursijas ar vietējo gidu Kaļiņingradā un citās programmā minētajās pilsētās, objektos;
 • ieejas maksas programmā iekļautajos objektos;
 • ekoloģiskie nodokļi.

Ja vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam pieteikt laicīgi.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

 • vīza uz Krievijas Federāciju (Latvijas pilsoņiem) + obligātā nepieciešamā medicīniskā apdrošināšana uz ceļojuma laiku: 75 EUR pers. (ja kārto visiem reizē).

 

 

 Krievijas valūta: Krievijas rublis (RUB). 1 EUR = ~ 75 RUB

 

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās no brauciena;
 • Krievijas vīza (Latvijas pilsoņiem)

 

Krievijas vīzas saņemšanai nepieciešams (noformēšanas laiks ~ 2 nedēļas):

 • pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām, ar 2-3 pilnībā tīrām lapām vīzu sadaļā;
 • 1 fotogrāfija (3,5x4,5cm, krāsaina uz balta fona), ne vecāka kā 3 mēneši;
 • aizpildīta anketa (nosūtīsim).
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase un vīza. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara (var tikt prasīti papildus dokumenti). 

 

Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav izmantojamas Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel