Lazdonas sieri, Kārlis ar vīniem un Daugavas stāstiem, „55 Mārītes” un zāļu Līga Madonā, Vidzemes ēdieni un aveņu lauki ar „Ataugu” saimnieci Antru Gotlaufu!

PROGRAMMA:

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

Kafijas pauze.

 

Lazdonas siers un Lazdonas muižas mistērija - skaistā vietā pie Lazdonas ezera...

Ekskursija un ieskats Lazdonas piensaimnieka ražotnē, piena pārstrādes procesa vērošana, "piena meistares" stāsts par piena ceļu līdz gardajiem produktiem, produkcijas degustācija un iegāde par lētākām cenām. Degustācijas galdā populārākie produkti ir: sieriņš, jogurts, rīsu krējuma krēms, baltais siers un debesmanna „Dzērvenīte”. Te top biezpiena tortes, sieriņi un bioloģiskie kefīri.

 

Pamatīgas laukakmeņu sienas, aizkavējies 19. gs., aizmirstības dūmaka – Lazdonas muižai ir atsevišķa un būtiska loma jaunās Dāvja Sīmaņa mākslas filmas "Pelnu sanatorija" noskaņā. Filmēšana, iespējams, ir liktenīgs pavērsiens pamestās un 20. gs. vēstures nesaudzētās ēkas dzīvē. Šis noslēpumainais īpašums, kas pastāvējis kā muiža no 16. gs. beigām, bet no jauna būvēta 19. gs. otrajā pusē, saista skatītāju uzmanību un pēc filmas noskatīšanas rosina to kādreiz apmeklēt klātienē.

 

Emocionāla satikšanās, prieks un garšas baudas nelielajā ģimenes vīna darītavā SIA “Domu pietura”, kura atrodas vienā no sakoptākajām Madonas privātmājām. Turpinot vīnkopja, dzīvās leģendas (vēsturiska personība, jo ir vienīgais starp dzīvajiem, kas cēla Ķeguma HES. Šai sakarā pēc Latvenergo pasūtījuma ir uzņemta vēsturiska filmiņa DVD formātā - "Kā tapa Ķeguma HES"). Kārļa Dumbrāja (1918. g.) vismaz 60 gadu garumā koptās mājas vīna gatavošanas tradīcijas, uzņēmumā kopā darbojas trīs paaudzes. Tiek raudzēti ap 20 dažādu veidu vīni - upeņu, jāņogu, cidoniju, rabarberu, pīlādžu, aroniju, melleņu, aveņu, dzērveņu, pat piemājas dārzā augošo vīnogu vīns. Tūristiem tiek piedāvāta 1.5 stundu gara vīna degustācijas programma - aizraujošs stāstījums, sarunas par vīnu un to, kas ir noslēpumu atslēga Kārļa Dumbrāja garajam mūžam, 4 dažādu mājas vīnu degustācija un uzkodas. Noslēgumā vīnu iespējams iegādāties.

 

„55 Mārītes” un Dr.sc.ing. Līga Lieplapa, kas ievedīs izzinošā ārstniecības augu pasaulē...

Uzzināsim par augu dziedinošajām īpašībām un to daudzveidīgo pielietojumu, iepazīsimies ar dažādām tējzālēm un noskaidrosim kā sev vajadzīgos ārstniecības augus ievākt un sagatavot.

Iesim dabā un augus atpazīsim, degustēsim, atminēsim un apgūsim prasmes gatavot tējas, uzlējumus ar spirtu, eļļu, kā izmantot zālītes pirtī... Tēju un garšvielu iegāde.

IK “55 Mārītes” ir ģimenes uzņēmums, kas attīstījis savu darbību dabisku, Latvijā augošu ārstniecības augu tēju un garšvielu ražošanā. Uzņēmums ražo vairāk kā 70 veidu tējas. Biznesa ideja attīstīta uz senu vērtību pamata - Latvijas daba ir mūsu spēka, prieka un veselības avots. Izsenis zināms, cik labvēlīga un dziedinoša ir tieši vietējo augu iedarbība uz konkrētā reģiona cilvēkiem – cilvēks un daba enerģētiski ir vienoti. Tāpēc mums vislabāk līdz to augu tējas, kas auguši zemē, kurā dzīvojam.


Z/S „Ataugas” saimniece Antra Gotlaufa Praulienā iepazīstinās ar saviem dārziem un rudens avenēm, kas solās būt gatavas septembra vidū. Padomi ogu audzēšanā.

Īstena Antras kaislība un aizraušanās ir kulinārija. Viņai īpaši patīk tradicionāli un vēsturiski ēdieni. Stāsts par Vidzemes nacionālajiem ēdieniem ar ēdienu baudīšanu un minēšanu.

 

Mājupceļš...

 

 

Cenā iekļauts: 

  • tūristu klases autobusa noma;
  • gida - grupas vadītāja pakalpojumi.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

  • „Lazdonas piensaimnieks”, ekskursija + degustācija: 4 EUR / 3 EUR – skolēns;
  • vīna degustācijas programma: 4 EUR / ja vīns netiek lietots: 1.50 EUR (arī bērnam) - jāpasaka iepriekš!;

Pēc degustācijas, ja ir vēlēšanās, var iegādāties vīnus. Vīna pudeles cena: 7.50-8.50 EUR;

  • 55 Mārītes - tēju degustācija, iepazīšana: 3.50 EUR / 2.50 EUR – pensionārs, skolēns no 10 g. / bez maksas – bērns līdz 9 g.;
  • aveņu dārzi ar Vidzemes pusdienām Praulienā pie saimnieces Antras: 5 EUR;
  • ēdināšanas un citi personīgie izdevumi.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.


 

    

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel