Sanktpēterburga - 4,5 dienas

3 naktis ar brokastīm vienā viesnīcā Sanktpēterburgas centrā!

Nekur romantiskā noskaņa nav tāda, kā Sanktpēterburgā…

 

PROGRAMMA:

1. diena

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

Latvijas - Krievijas robežas šķērsošana.

Pēcpusdienā ierašanās Sanktpēterburgā - Krievijas ziemeļu galvaspilsētā. Apburošās pilis un tilti, kas spoguļojas kanālu ūdenī.

Nakts viesnīcā Courtyard by Marriott St. Petersburg Center West/Pushkin Hotel Sanktpēterburgas centrā.

 

2. diena
Brokastis.

08:50 Tikšanās ar vietējo gidu. Pilsētas apskates ekskursija „Sanktpēterburgas noslēpumi”.

Sanktpēterburgas arhitektūras šedevri: plašais Ņevas prospekts, svinīgie Pils, Senāta un Īzaka katedrāles laukumu neatkārtojamie ansambļi, Mākslu laukums, Vasilija salas strēle - Biržas ēka, Marsa lauks, majestātiskās pilis un katedrāles, unikālie tilti un dzelzs mežģīņu margas, vēsturiskie pieminekļi.

Pastaiga pa Vasaras dārzu. Vasaras dārzs - viens no senākajiem Sanktpēterburgas parkiem, pilsētas laikabiedrs, kas atzīts par svarīgu 18. gs. dārza - parku mākslas pieminekli un atzīts par Krievijas Federācijas kultūras mantojumu. Līdzās arī Čižiks Pižiks.

Brīvais laiks pusdienām.

14:45 Valsts Ermitāžas apmeklējums. Krievijas pērle, lieliskākais Krievijas muzejs, kam sākums radās Katrīnas II laikā. Galvenās imperatoru pils parādes zāles un leģendārās kolekcijas, kurās atrodami ap trīs miljoniem mākslas darbu un pasaules kultūras pieminekļi no antīkās pasaules līdz mūsdienām.

Romantiska ekskursija ar kuģīti pa „Ziemeļu Venēcijas” Sanktpēterburgas upēm un kanāliem. Sanktpēterburga no parādes puses. Piļu fasādes, granīta krasti un tiltiņi rada neaizmirstamo Sanktpēterburgas valdzinājumu.

Brīvais laiks viesnīcā.

23:30 Nakts ekskursija “Tiltu pacelšana virs Ņevas upes” Mistiskā Sanktpēterburga. Naktī pilsēta pārvēršas. Kad zūd steiga un rosība, pār pilsētu klājas noslēpumu plīvurs, atdzimst senās leģendas un  nostāsti... Tieši naktī nokļūstam neatkārtojamu arhitektūras ansambļu atmosfērā, kad pilsētas skaistākās vietas pārvērtušās līdz neatpazīstamībai naksnīgajā apgaismojumā, kas visu dara īpaši mistisku un romantisku. Kā nakts ekskursijas kulminācija šajā pasaku valstībā - tiltu pacelšana pār mirdzoši zilo Ņevas spoguli.

Nakts viesnīcā Courtyard by Marriott St. Petersburg Center West/Pushkin Hotel Sanktpēterburgas centrā.

 

 

 

3. diena
Brokastis.

Dodamies ārpilsētas ekskursijā uz Pēterhofu pa Cara ceļu.

Ekskursija pa pils - parka ansambli Lejas parkā jeb Petrodvorecā. Visneparastākās strūklakas un cara Pētera laika būves atrodamas tieši Lejas parkā (Lielā Kaskāde, Samsons, skaistās pilis un daudzās strūklakas). Pēterhofas pils parka vēsturisko kompleksu veido trīs galvenās daļas: Lielā pils, Lejas parks un Augšējais dārzs. Slavenā Pēterhofa - piļu un strūklaku karaliste, unikāls arhitektūras piemineklis, ko dēvē par krievu Versaļu, atrodas Somu jūras līča krastā un lepojas ar daudzajām apburošajām strūklakām un kaskādēm, īstu 18. gs. mākslas darbu. Pils priekšpusē - lielā trīspakāpju kaskāde, ko veido 37 apzeltītas bronzas skulptūras, 64 strūklakas, 142 ūdensstrūklakas.

Brīvais laiks parkā. Iespēja pusdienot vai iegādāties suvenīrus Pēterhofā.

Kopā ar vietējo gidu dodamies ārpilsētas ekskursijā uz Kronštati.

Ekskursija (autobuss + kājām) pa Kronštati. Neaizmirstams ceļojums uz Jūras - kara slavas kolorīto muzeju, kuru no visām pusēm apņem Baltijas jūras ūdeņi. Pilsētas bagātā vēsture, cara laiku nocietinājumi, kuģi, enkuri, Nikolaja Brīnumdarītāja Jūras katedrāle (Svētās Sofijas katedrāles kopija). Baudām Baltijas jūras vējus, Pētera kanālus, dokus un slūžas, soļu klaudzēšanu tukšajās ieliņās ar svītrainajiem sardzes stabiem, kur pirms trīssimts gadiem dežurēja matroži.

Atgriežamies Sanktpēterburgā. Brīvais laiks.

Nakts viesnīcā Courtyard by Marriott St. Petersburg Center West/Pushkin Hotel Sanktpēterburgas centrā.

 

4. diena
Brokastis.

09:00 Tikšanās ar gidu viesnīcas foajē. Dodamies ārpilsētas ekskursijā uz Carskoje Selo.

10:30 Ekskursija Katrīnas pilī ar Dzintara istabas apmeklējumu. Pastaiga parkā.

Viena no Sanktpēterburgas skaistākajām piepilsētām Puškina jeb Carskoje Selo, Krievijas imperatoru ārpilsētas rezidence, līdz pat mūsdienām saglabājusi Katrīnas (abu Katrīnu) laiku burvību, reizē atminoties jauniņo Puškinu. Ekskursijas laikā apmeklēsim burvīgo parku, iepazīsim neparastos parka paviljonus un skulptūras, apmeklēsim grezni barokālo Katrīnas pili ar zelta amfilādi un tās galveno pērli - Dzintara istabu.

Pils ir slavena ar savu bagātīgo zeltījumu. Tās āriene vien ir ietērpta ap 100 kg zelta. Katrīnas valdīšanas laikā pat esot izsludināts likums, kas noteicis, ka viesiem pie pils jāpiebrauc cik vien lēni iespējams, lai varētu pilnā mērā novērtēt tās grezno ārieni. Rastrelli uz Katrīnas pils esot trenējies, kā jāceļ Ziemas pils. Gadu pirms celtniecības darbu pabeigšanas, uz pili tika pārvesta Prūsijas karaļa dāvinātā Dzintara istaba, kura mistiskā kārtā ir pazudusi bez pēdām. Šobrīd pilī apskatāma krievu meistaru atjaunotā Dzintara istaba.

Brīvais laiks.

Mājup brauciens… Ierašanās Latvijā pirms pusnakts.

 

5. diena, agrs svētdienas rīts - atgriežamies mājās.

 

 

Cenā iekļauts:

 • viesnīca Sanktpēterburgas centrā, izvietošana 2-3 vietīgos numuriņos, 3 naktis;
 • 3 brokastis viesnīcā;
 • reģistrācijas maksa viesnīcā - tūrisma nodoklis;
 • komfortabla autobusa noma, kafija, tēja, karstais ūdens pārbraucienu starplaikā;
 • grupas vadītājs (latviešu valodā) visu ceļojuma laiku, vietējais gids - grupas vadītājs Sanktpēterburgā (krievu valodā);
 • Sanktpēterburgas apskates ekskursija 2. dienā ar vietējo gidu „Sanktpēterburgas noslēpumi”.

Ja vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam pieteikt laicīgi.

 

Papildus izdevumi:

 • vīza uz Krievijas Federāciju (Latvijas pilsoņiem) + obligātā nepieciešamā medicīniskā apdrošināšana uz ceļojuma laiku: 75 EUR pers. (ja kārto visiem reizē, jāapmaksā pirms brauciena);
 • ekskursiju programma ar ieejas maksām (jāapmaksā pirms brauciena): 75 EUR pers. / 42 EUR – bērns līdz 15 g. (ieskaitot): Ekskursiju apkalpošana un iepriekš izpirktas ieejas biļetes programmā norādītajos muzejos vietējā gida pavadībā:
 1. Ārpilsētas ekskursija pa Kronštates cietoksni;
 2. Ekskursija ar tvaikonīti pa upēm un kanāliem;
 3. Ārpilsētas ekskursija ar vietējo gidu uz Puškinu. Katrīnas pils, Dzintara istabas un parka apmeklējums;
 4. Ārpilsētas ekskursija ar vietējo gidu Pēterhofā. Lejas parks;
 5. Nakts ekskursija “Ņevas tiltu pacelšana”;
 6. Ekskursija Ermitāžā (ar austiņām). Ja Ermitāžu nevēlaties apmeklēt, tad ekskursiju programma izdevīgāka, 63 EUR pers. / 40 EUR - bērns līdz 15 g.

 

Krievijas valūta: Krievijas rublis (RUB). 1 EUR = ~ 75 RUB

 

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga 6 mēnešus pēc atgriešanās no brauciena;
 • Krievijas vīza (Latvijas pilsoņiem)

 

Krievijas vīzas saņemšanai nepieciešams (noformēšanas laiks ~ 2 nedēļas):

 • pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām, ar 2-3 pilnībā tīrām lapām vīzu sadaļā;
 • 1 fotogrāfija (3,5x4,5cm, krāsaina uz balta fona), ne vecāka kā 3 mēneši;
 • aizpildīta anketa (nosūtīsim).
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase un vīza. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara (var tikt prasīti papildus dokumenti).
 • Ceļojuma apdrošināšanas polise - to kārtosim uz vietas, esam jau iekļāvuši vīzas kārtošanas izmaksās!

 

Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav izmantojamas Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel