Sanktpēterburga - 5 dienas

4 naktis ar brokastīm vienā viesnīcā Sanktpēterburgas centrā!

Nekur romantiskā noskaņa nav tāda, kā Sanktpēterburgā…

 

PROGRAMMA:

1. diena

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

Latvijas - Krievijas robežas šķērsošana.

Vakarā ierašanās Sanktpēterburgā - Krievijas ziemeļu galvaspilsētā. Iekārtošanās viesnīcā.

4 naktis vienā viesnīcā Sanktpēterburgas centrā.

 

2. diena

Brokastis viesnīcā.

9:00 Tikšanās ar vietējo gidu. Pilsētas apskates ekskursija „Sanktpēterburgas noslēpumi”.

Sanktpēterburgas arhitektūras šedevri: plašais Ņevas prospekts, svinīgie Pils, Senāta un Īzaka katedrāles laukumu neatkārtojamie ansambļi, Mākslu laukums, Vasilija salas strēle - Biržas ēka, Marsa lauks, majestātiskās pilis un katedrāles, unikālie tilti un dzelzs mežģīņu margas, vēsturiskie pieminekļi

Pastaiga pa Vasaras dārzu. Vasaras dārzs - viens no senākajiem Sanktpēterburgas parkiem, pilsētas laikabiedrs, kas atzīts par svarīgu 18. gs. dārza - parku mākslas pieminekli un atzīts par Krievijas Federācijas kultūras mantojumu. Līdzās arī Čižiks Pižiks.

Kristus Augšāmcelšanās baznīca (Спас-на-Крови).

Brīvais laiks.

Slavenā Pētera un Pāvila cietokšņa apmeklējums. Petropavlovskas katedrāle un Trubecka bastiona cietums. Cietokšņa vēsture un plānojums. Kopš 18. gs. te atradās valsts galvenais politiskais cietoksnis. Uzzināsim par caradēla Alekseja Petroviča un kņazes Tarakanovas likteņiem. Pētera I laikā Petropavlovskas katedrāle kļuva par cara ģimenes locekļu atdusas vietu, kur apglabāti krievu imperatori.

Brīvais laiks.

23:00 Nakts ekskursija “Tiltu pacelšana virs Ņevas upes” Mistiskā Sanktpēterburga. Naktī pilsēta pārvēršas. Kad zūd steiga un rosība, pār pilsētu klājas noslēpumu plīvurs, atdzimst senās leģendas un  nostāsti... Tieši naktī nokļūstam neatkārtojamu arhitektūras ansambļu atmosfērā, kad pilsētas skaistākās vietas pārvērtušās līdz neatpazīstamībai naksnīgajā apgaismojumā, kas visu dara īpaši mistisku un romantisku. Kā nakts ekskursijas kulminācija šajā pasaku valstībā -  tiltu pacelšana pār mirdzoši zilo Ņevas spoguli.

Nakts viesnīcā Sanktpēterburgas centrā.

 

  

 

3. diena

Brokastis viesnīcā.

08:50 Tikšanās ar gidu viesnīcas vestibilā. 

09:00 Kopā ar vietējo gidu dodamies ārpilsētas ekskursijā uz Kronštati un Pēterhofu pa Cara ceļu baudīt Imperatoru laiku greznību.

Ekskursija (autobuss + kājām) pa Kronštati. Neaizmirstams ceļojums uz Jūras - kara slavas kolorīto muzeju, kuru no visām pusēm apņem Baltijas jūras ūdeņi. Pilsētas bagātā vēsture, cara laiku nocietinājumi, kuģi, enkuri, Nikolaja Brīnumdarītāja Jūras katedrāle (Svētās Sofijas katedrāles kopija). Baudām Baltijas jūras vējus, Pētera kanālus, dokus un slūžas, soļu klaudzēšanu tukšajās ieliņās ar svītrainajiem sardzes stabiem, kur pirms trīssimts gadiem dežurēja matroži.

Dodamies uz Pēterhofu Somu jūras līča piekrastē…

Ekskursija pa pils - parka ansambli Lejas parkā jeb Petrodvorecā. Visneparastākās strūklakas un cara Pētera laika būves atrodamas tieši Lejas parkā (Lielā Kaskāde, Samsons, skaistās pilis un daudzās strūklakas). Pēterhofas pils parka vēsturisko kompleksu veido trīs galvenās daļas: Lielā pils, Lejas parks un Augšējais dārzs. Slavenā Pēterhofa - piļu un strūklaku karaliste, unikāls arhitektūras piemineklis, ko dēvē par krievu Versaļu, atrodas Somu jūras līča krastā un lepojas ar daudzajām apburošajām strūklakām un kaskādēm, īstu 18. gs. mākslas darbu. Pils priekšpusē - lielā trīspakāpju kaskāde, ko veido 37 apzeltītas bronzas skulptūras, 64 strūklakas, 142 ūdensstrūklakas.

Brīvais laiks parkā.

Atgriežamies Sanktpēterburgā. Brīvais laiks.

Nakts viesnīcā Sanktpēterburgas centrā.

 

4. diena

Brokastis viesnīcā.

09:30 Tikšanās ar gidu viesnīcas vestibilā.

Jaunums! Senākā no imperatoru pilīm, Oranienbaumas (apelsīnkoku) pils Lomonosovā, vienīgā orģinālā, kas netika nopostīta 2. pasaules kara laikā. Pētera I drauga Meņšikova 18. gs. sākumā celtā Grand Palace tikai nesen uzfrišināta un metusies sacensībā ar Pēterhofas un Katrīnas pilīm. Tieši te, Katrīnas Lielās oficiālajā lauku rezidencē, izstaigājamas viņas jaunības takas skaistajā Augšas parkā, kur Katrīnas laikā radās Ķīniešu paviljons. Augšas parkā, ko rotā kanāli, tilti, dīķīši, baroka paviljons, Akmens Zāle, arī 19. gs. Pergola un jauka kafejnīca kādreizējā neoklasiskajā stilā veidotajā  Kavalieru istabā.

Brīvais laiks. Iespēja apmeklēt  Isaka katedrāli, pacelties Kolonādē (nav iekļauts).

Tiem, kas vēlas: Valsts Ermitāžas apmeklējums. Krievijas pērle, lieliskākais Krievijas muzejs, kam sākums radās Katrīnas II laikā. Galvenās imperatoru pils parādes zāles un leģendārās kolekcijas, kurās atrodami ap trīs miljoniem mākslas darbu un pasaules kultūras pieminekļi no antīkās pasaules līdz mūsdienām.

Romantiska 1 stundas ekskursija ar kuģīti pa „Ziemeļu Venēcijas” Sanktpēterburgas upēm un kanāliem. Sanktpēterburga no parādes puses. Piļu fasādes, granīta krasti un tiltiņi rada neaizmirstamo Sanktpēterburgas valdzinājumu.

Nakts viesnīcā Sanktpēterburgas centrā.

 

5. diena

Brokastis viesnīcā.

08:30 Tikšanās ar gidu viesnīcas foajē. Dodamies ārpilsētas ekskursijā uz Carskoje Selo.

10:00 Ekskursija Katrīnas pilī ar Dzintara istabas apmeklējumu. Pastaiga parkā.

Viena no Sanktpēterburgas skaistākajām piepilsētām Puškina jeb Carskoje Selo, Krievijas imperatoru ārpilsētas rezidence, līdz pat mūsdienām saglabājusi Katrīnas (abu Katrīnu) laiku burvību, reizē atminoties jauniņo Puškinu. Ekskursijas laikā apmeklēsim burvīgo parku, iepazīsim neparastos parka paviljonus un skulptūras, apmeklēsim grezni barokālo Katrīnas pili ar zelta amfilādi un tās galveno pērli - Dzintara istabu.

Pils ir slavena ar savu bagātīgo zeltījumu. Tās āriene vien ir ietērpta ap 100 kg zelta. Katrīnas valdīšanas laikā pat esot izsludināts likums, kas noteicis, ka viesiem pie pils jāpiebrauc cik vien lēni iespējams, lai varētu pilnā mērā novērtēt tās grezno ārieni. Rastrelli uz Katrīnas pils esot trenējies, kā jāceļ Ziemas pils. Gadu pirms celtniecības darbu pabeigšanas, uz pili tika pārvesta Prūsijas karaļa dāvinātā Dzintara istaba, kura mistiskā kārtā ir pazudusi bez pēdām. Šobrīd pilī apskatāma krievu meistaru atjaunotā Dzintara istaba.

Brīvais laiks.

Mājup brauciens…

 

 

Cenā iekļauts:

 • viesnīca Sanktpēterburgas centrā, izvietošana 2-vietīgos numuriņos, 4 naktis;
 • 4 brokastis viesnīcā;
 • reģistrācijas maksa viesnīcā - tūrisma nodoklis;
 • komfortabla autobusa noma, kafija, tēja, karstais ūdens pārbraucienu starplaikā;
 • grupas vadītājs (latviešu valodā) visu ceļojuma laiku, vietējais gids - grupas vadītājs Sanktpēterburgā (krievu valodā);
 • Sanktpēterburgas apskates ekskursija 2. dienā ar vietējo gidu „Sanktpēterburgas noslēpumi”.

Ja vēlaties izmitināšanu 3-vietīgos numuros, lūdzam pieteikt laicīgi.

 

 

Papildus izdevumi:

 • vīza uz Krievijas Federāciju (Latvijas pilsoņiem) + obligātā nepieciešamā medicīniskā apdrošināšana uz ceļojuma laiku: 75 EUR pers. (ja kārto visiem reizē);
 • ekskursiju programma ar ieejas maksām (bez Ermitāžas) (jāapmaksā pirms brauciena): 82 EUR - pieaugušais / 48 EUR - students  / 45 EUR – bērns līdz 15 g. (ieskaitot). Ekskursiju apkalpošana un iepriekš izpirktas ieejas biļetes programmā norādītajos muzejos vietējā gida pavadībā (cenas tiks precizētas pavasarī).
 1. Ekskursija pa Petropavlovskas cietoksni ar Petropavlovskas katedrāles un Trubecka bastiona cietuma apmeklējumu;
 2. Ekskursija 1 stundu  ar tvaikonīti pa upēm un kanāliem;
 3. Ārpilsētas ekskursija ar vietējo gidu uz Puškinu. Katrīnas pils, Dzintara istabas un parka apmeklējums;
 4. Ārpilsētas ekskursija ar vietējo gidu Pēterhofā. Lejas parks;
 5. Ekskursija uz Kristus Augšāmcelšanās baznīcu (Спас-на-Крови);
 6. Ekskursija Oranienbaumas pilī un parkā;
 7. Autobusa ekskursija uz Kronštati;
 8. Nakts ekskursija “Tiltu pacelšana virs Ņevas upes” Mistiskā Sanktpēterburga.

Pēc izvēles – kopā ar Ermitāžas apmeklējumu94 EUR - pieaugušais / 51 EUR - students / 46 EUR – bērns līdz 15 g. (ieskaitot).

Ekskursija Ermitāžā (ar austiņām, ar ekskursijas apkalpošanu bez rindas ar vietējo gidu un iepriekš izpirktām biļetēm grupai).

*Papildus izdevumu cenas var mainīties!
 

 

Krievijas valūta: Krievijas rublis (RUB). 1 EUR = ~ 75 RUB.

Pusdienas Sanktpēterburgā apmēram vidēji maksā 600-1500 RUB.

 

 

Krievijas vīzas saņemšanai nepieciešams (noformēšanas laiks ~ 2 nedēļas):

 • pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga vismaz 6 mēnešus pēc ceļojuma beigām, ar 2-3 pilnībā tīrām lapām vīzu sadaļā;
 • 1 fotogrāfija (3,5x4,5cm, krāsaina uz balta fona), ne vecāka kā 3 mēneši;
 • aizpildīta anketa (nosūtīsim).
 • Dodoties ceļojumā arī bērniem ir nepieciešama pase un vīza. Nepilngadīgiem bērniem (līdz 18 gadiem) nepieciešama arī dzimšanas apliecība. Ja nepilngadīgais ceļo bez vecākiem, arī notariāli apstiprināta pilnvara (var tikt prasīti papildus dokumenti).

 

 

Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav izmantojamas Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi.

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel