Aizkaukāza skaistule - uguns zeme Azerbaidžāna!

Azerbaidžāna pārsteidz ar sava dažādību! Azerbaidžānas teritorijā esot sastopamas 9 no 11 pasaules zināmajām klimatiskajām zonām - no siltām līdz maigām kalnu pakājēs un līdzenumos, un no vēsām līdz sniegainām Kaukāza kalnu virsotnēs. Gadsimtiem sena kultūra, maiga saule, austrumu valdzinājums, fantastisks ēdiens un ļaudis ar to unikālo, austrumniecisko dzīvesveidu un tradīcijām!

 

PROGRAMMA:

1. diena
Sveika, Azerbaidžāna!

Satikšanās Rīgas lidostā ar Remiro Travel pārstāvi 2 h pirms lidojuma.

Tiešais lidojums ar Airbaltic: Rīga – Baku.

Baku ir Azerbaidžānas galvaspilsēta, lielākā Kaukāzu un Kaspijas jūras piekrastes pilsēta un osta. Baku atrodas 28 m zem jūras līmeņa un ir lielākā pilsēta pasaulē, kas atrodas zem jūras līmeņa!

Transfērs uz viesnīcu. Nakšņošana viesnīcā Baku.


2. diena
Baku - senā un modernā...

Brīvs rīts atpūtai pēc pārlidojuma. Brokastu sviestmaize vai kāds cits nieciņš, ko būs mums sagatavojusi viesnīca pirms dosimies iepazīt Azerbaidžānas galvasilsētu Baku.

Modernā Baku daļa, kas vairāku gadu garumā ir piedzīvojis pārsteidzošu „celtniecības bumu” - jaunas viesnīcas un biroju celtnes, debesskrāpji  un moderni mākslas muzeji. No pilsētas augstākās daļas vērosim satriecošu panorāmas skatu uz Baku, kas nepārprotami dos mums priekšstatu par pilsētas kontrastiem un tās plašumu, kas sevī ietver arī Azerbaidžānas lielāko ostu.

Dosimies pastaigā pa augsto mūru ieskauto seno Baku vecpilsētu„Ičeri Šeher” (UNESCO), kas tulkojumā nozīmē „iekšējā pilsēta”. Redzēsim vecpilsētas populārākos objektus kā Širvanšahu pils, kas ir iespaidīgākā viduslaiku arhitektūras pils Azerbaidžānā, Jaunavas tornis, kas ir lielākais Zoroastrisma templis pasaulē, un tirgotāju atpūtas vietu - ”Karavānu šķūni”. Iespējams piesēst kādā no vecpilsētās kafejnīciņām, lai nobaudītu īstu Azerbaidžānas tēju ar austrumu saldumiem...

Vakariņas vietējā restorānā- iespēja nogaršot tādus nacionālos ēdienus kā Kutab - plānu, kraukšķīgu pankūciņu pildītu ar sieru, gaļu vai ķirbi... gardo ļūļa kebabu ar glāzi vietējā vīna vai vietējā alus kausa!

Atgriešanās viesnīcā.

Nakšņošana viesnīcā Baku.

 

 

3. diena
Gobustāna - Uguns templis

Brokastis.

Apmeklēsim Geidara Alieva vārdā nodēvēto kultūras centru, kas ir viens no pasaules šedevriem.  Daudzi cilvēki pirmo reizi ieraugot šo kompleksa  dizainu, nespēj noticēt savām acīm - cik iespaidīgs tas ir! 

Dosimies uz 70 km attālo Gobustānu (UNESCO). Vēl pagājušā gadsimta sākumā tas bijis neliels kalnu ciemats, kurā darbojušās akmeņlauztuves. Darbu laikā kāds no strādniekiem pamanījis neparastus zīmējumus uz akmeņiem. Pēcāk zinātnieki izpētījuši unikālos klinšu gleznojumus jeb petroglifus. Tie atrodami uz milzīgiem akmens bluķiem, kas savstarpēji veido dažādas alas un seno iemītnieku slēpņus. Attēlos redzami cilvēki, dzīvnieki, medību ainas un dažādi rakstu zīmējumi, kas attiecas uz agro paleolīta periodu. Gobustānā atrodami zīmējumi sākot no 10. gs.p.m.ē. , kas ir 12 tūkst. gadus seni,  līdz pat Viduslaikiem. Pirms ekskursijas pa Gobustānu apmeklēsim slēgto muzeju. Interesants ir fakts, ka Gobustāna muzeja ekspozīcijas un dizainu realizējusi speciālistu komanda no Latvijas.

Gobustānas dubļu vulkāni (iespējams apmeklēt tikai labos, sausos laika apstākļos) – puse no pasaulē esošajiem dubļu vulkāniem atrodas šeit. Burbuļojoši, vāroši un dubļu šaltis spļaujoši!

Brīvais laiks pusdienām. Iesakām nogaršot Azerbaidžānas plovu, kas ir atšķirīgs no mūsu zināmā plova.

Ekskursija uz Ateshgah jeb uguns templi. Templis tika uzcelts vietā, kur caur augsni no pazemes pastāvīgi sūcas dabasgāze, ko var dēvēt par „degošo zemi”.  Senais  templis ir daļa no Zoroatrisma - vienas no senākajām reliģijām, kurā pielūdza mūžīgo liesmu. Arī Azerbaidžānas nosaukums ir radies no vārda “Azer”, kas tulkojumā nozīmē “uguns”.

Brīvs vakars Baku. Nakšņošana viesnīcā Baku.

 

4. diena
Brīva diena Baku. Iespējams atpūsties Kaspijas jūras piekrastē

Brokastis.

Brīva diena, lai pavadītu to pēc savas patikas un atpūstos. Lieliska iespēja, lai patstāvīgi iepazītu pilsētu un iegādātos suvenīrus.  

Par papildus maksu (jāpiesaka vismaz dienu iepriekš) iespējams doties uz labiekārtotu pludmali Amburan Beach, lai atpūstos pie Kaspijas jūras - pasaules lielākā ezera gan izmēra, gan tilpuma ziņā. (cena 1 pers.: 40 USD, cenā iekļauts: transfēri, ieejas maksa pludmalē, sauļošanās krēsls, dvielis).

Nakšņošana viesnīcā Baku.

 

   


5. diena
Laģic - Šeki

Brokastis, izrakstīšanās no viesnīcas.

Dosimies ceļā uz ziemeļrietumu Azerbaidžānu. Mūsu ceļš līdz galamērķim Šeki vedīs cauri pašai skaistākajai  Azerbaidžānas daļai - Lielo Kaukāzu kalnu piekājei. Pa ceļam apstāsimies  senā viduslaiku ciemā Laģic  - oriģināls persiešu pilsētceltniecības un arhitektūras piemineklis, kas atrodas uz dienvidiem no Lielās Kaukāza kalnu nogāzes, ar bruģētām ieliņām un vecāko  kanalizācijas sistēmu.  Ciems atpazīstams kļuvis ar savām neskaitāmajām amatnieku darbnīcām, kur amatnieki savas zināšanas nodod no paaudzes paaudzē. Dosimies pastaigā pa šaurajām Laģic ieliņām, iepazīstot  dažnedažādus  meistarus - ādas, koka, paklāju audējus, gravierus, podniekus, kalējus un metāla gravierus.

Iespējams pusdienot vietējā viesu mājā, izbaudot vietējo viesmīlību un ekoloģiskus ēdienus (cena 1 pers.: 20 USD). Uzņemot ciemiņus tradicionāli galdā tiek celta dolma - maltās gaļas bumbiņas ievīstītas vīnogu lapās.

Ieradīsimies Šeki, brīvs vakars.

Nakšņošana viesnīcā Šeki.


6. diena
Šeki - senā Aizkaukāza pilsēta

Brokastis.

Šeki ir viena no kādreiz ievērojamākajām Austrumu pilsētām un viena no senākajām Aizkaukāza pilsētām. Atrodas 700 m virs jūras līmeņa, tās forma atgādina amfiteātri - to no visām pusēm ieskauj kalni un ozolu mežu audzes.

Šeki bija būtisks apstāšanās punkts Zīda ceļā. Karvan Sarajus jeb karavānu apstāšanās vietas atradās ik pēc 42 km, jo tieši tik vienā dienā varēja noiet kamielis.

Hana vasaras rezidence ar iespaidīgam freskām - līdz pat 24 m garumā.

Apmeklēsim „Šebeke” cehu, kur klātienē varēsiet vērot izgatavošanas procesu, ko veic īsti meistari  -  vitrāžas logi ar krāsainām stikla rūtiņām.

“Šeki Baklavas” ražotnes apmeklējums - šeit top Azerbaidžānas slavenais gardums.

Brīvais laiks pusdienām.

Šeki iepazīšana turpinās ar Albāņu baznīcas apmeklējumu, kura atrodas Kiš ciematā. Leģenda vēsta, ka baznīca ir viena no pirmajām kristiešu baznīcām, kas uzcelta ne tikai Kaukāzas Albānijas teritorijā, bet visā Aizkaukāzā. Vieta ir kļuvusi ievērojama, jo tempļa teritorijā tika atrasti apglabāti cilvēki, kas savā struktūrā būtiski atšķīrās no vietējā reģiona iedzīvotājiem. Tiek uzskatīts, ka tieši šeit ir bijusi Skandināvu vikingu priekšteču dzimtene. Izrakumos tika konstatēts, ka vietējie iedzīvotāji ir bijuši gara auguma – pat virs 2 m gari, ar gaišiem matiem un zilu acu krāsu.

Atgriešanās viesnīcā, brīvais laiks.

Nakšņošana viesnīcā Šeki.

 

   

 

7. diena
Atgriešanās Baku

Brokastis.

Iepazīsim Šeki vietējo tirgu, būs iespēja iegādāties svaigus augļus un dažādus suvenīrus.

Dosimies atceļā uz Baku.

Brīvs vakars Baku. Iespējams doties pastaigā pa vietējo iedzīvotāju un tūristu iemīļotāko pastaigu vietu - Baku bulvāri. Baku pēc formas atgādina amfiteātri, kas ieskauj Kaspijas jūras līci un visas piejūras promenādes garumā izstiepies krāšņs, labiekārtots bulvāris. Bulvārī atrodas gan jaunākais un modernākais iepirkšanās centrs - Park Bulvar Mall, gan paklāju muzejs - tā ēkas forma un krāsojums tik tiešām atgādina sarrulētu paklāju, gan Mazā Venēcija ar izgaismotiem kanāliem, pa kuriem iespējams izbraukt ar gondolu. Un tepat arī funikulieris ar kuru iespējams uzbraukt Baku simbolu - trīs degošo liesmu ēku piekājē. Turp iesakām doties tad, kad jau satumsis - iespaidīgās krāsu spēles liesmu ēkās Jūs tiešām pārsteigs!

Nakšņošana viesnīcā Baku.


8. diena
Brīva diena Baku

Brokastis.

Brīva diena Baku. Iespējams iegādāties pēdējos suvenīrus vai doties par papildus maksu uz pludmali.

Iespējams doties kopējās atvadu vakariņās. Iesakām nogaršot jēra vai citas gaļas sadžu - pasniegtu uz pannas, kas tiek turēta uz kvēlošām oglēm vai mākslīgā uguns.

Nakšņošana viesnīcā Baku.


9. diena
Sveika, Latvija!

Transfērs uz Baku lidostu.

Tiešais lidojums mājup: Baku – Rīga.

 

 

Cenā iekļauts:

 • tiešais lidojums ar Airbaltic: Rīga-Baku-Rīga;
 • nododamā bagāža līdz 20 kg personai, rokas bagāža līdz 8 kg  personai;
 • grupas vadītāja latviešu valodā un vietējā krieviski runājoša gida pakalpojumi;
 • visi programmā minētie transfēri un pārbraucieni;
 • ieejas maksas objektos, kas minēti programmā;
 • 8 naktis 3*-4* viesnīcās;
 • 7 brokastis viesnīcās un 1 vakariņas;
 • 0.5 l dzeramā ūdens pudele dienā, pārbraucienu laikos.


Iespējamie papildus izdevumi:

-  pusdienas Laģic ciematā pie vietējiem: 20 USD;
-  brauciens uz pludmali brīvajā dienā Baku: 40 USD (iekļauts - transfēri, ieejas maksa pludmalē, sauļošanās krēsls, dvielis);
-  Azerbaidžānas vīza: no 24 USD;
-  ceļojuma apdrošināšana uz brauciena laiku: 5 EUR līdz 75 g.;
-  pārējās ēdienreizes;
-  personīgie izdevumi un dzeramnaudas;
-  piemaksa par vienvietīgo numuriņu: 210 EUR, ja braucējs vēlas dzīvot viens vai netiek atrasts līdzbraucējs.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties!


Valūta: 1 AZM (Azerbaidžānas manats) = ~0.56 EUR.

 

Dodoties ceļojumā, atceries:
·    Pasei jābūt izdotai pēc 2007. gada 19. novembra un derīgai 6 mēnešus pēc atgriešanās no brauciena.
·    Ja ceļojumā dodas nepilngadīga persona (līdz 18 gadiem) bez vecāku pavadības, līdzi nepieciešami sekojoši dokumenti - pase, dzimšanas apliecības oriģināls vai notāra apstiprināta kopija, kā arī notariāli apstiprināta pilnvara no viena vecāka.
·    Ieceļošanai Azerbaidžānā nepieciešama Azerbaidžānas vīza. Remiro Travel informēs par nepieciešamajiem dokumentiem un palīdzēs to nokārtot.

 

Azerbaidžānas vīza: Jānoformē tuvāk ceļojumam
Azerbaidžānas vīzu var nokārtot vietnē: https://www.evisa.gov.az/en/ sekojošā kārtībā:

 • aizpilda anketu, izvēloties vīzas derīgumu tā, lai termiņā iekristu ceļojuma datumi (piemēram, sākot no 15. augusta uz 30 dienām)
 • vārds, uzvārds jāraksta ar latīņu burtiem;
 • aizpildot anketu, jāielādē pases (kopija) fotogrāfija .jpg formātā (var fotografēt ar telefona vai foto kameru), fails nedrīkst būt lielāks par 1 MB;
 • jānorāda uzturēšanās vieta Azerbaidžānā;
 • anketā jānorāda precīza e-pasta adrese, uz kuru būs jāsagaida apstiprinājums (pieredze rāda, ka apstiprinājums var atnākt arī pēc pāris stundām... un apmaksa ir jāveic 8h laikā no pieteikuma aizpildīšanas sākuma);
 • jāsamaksā 24 USD (20 USD vīzas maksa + 4 USD servisa maksa) izmantojot kredītkarti;
 • 3 dienu laikā tiek saņemta vīza uz norādīto e-pastu.

! Ja kādam nesanāk nokārtot vīzu online, atsūtītiet pases foto mums (uz e-pastu, ja fotogrāfē ar telefonu - var sūtīt uz whatsup, viber) un palīdzēsim nokārtot. Ja vīzu kārto vēstniecībā - jārēķinās ar 10 darba dienām un dārgāku cenu, kā arī papildus iesniedzamiem dokumentiem.

 

 

 

 

  

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel