Balkānu iepazīšana pa seno romiešu ceļu - Maķedonija, Albānija, Grieķija

Ceļojuma laikā iepazīsim nenovērtējamos seno maķedoniešu karaļu dārgumus, dodoties pa romiešu 2. gs.p.m.ē. izveidoto, vienu no vispopulārākajiem seno laiku ceļiem - Via Egnatia, kas savienojis Romu un Bizantiju. Mūsdienās šis ceļš vijas cauri Albānijai, Maķedonijai, Grieķijai un Turcijas Eiropas daļai. Atpūtīsimies pie Ohridas ezera un Adrijas jūras!

 

 

PROGRAMMA:

1. diena

Satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma: plkst: 21:30

Tiešais lidojums: Rīga- Saloniki, plkst. 23:40- 02:30.

Iekārtošanās un nakšņošana, plānota viesnīcā  Hotel Anessis 3*, Salonikos. 

 

2. diena

Ceļā uz Maķedoniju! Vergina, Stobi, Bitola un vīni...

Brokastis.

Dodamies ceļā uz Maķedoniju.

Vergina - moderns ciemats Grieķijā, kas atrodas senās Maķedonijas pilsētas Aigeai atrašanās vietā. Ciemats ir slavens ar to, ka šeit atrodas daudzas karaliskās kapenes. Pēc zinātnieku domām šeit apglabāts arī  Filips II - Aleksandra Lielā tēvs.

Sveicināta, Maķedonija!

Stobi - visslavenākā arheoloģisko izrakumu vieta Maķedonijā. Līdz mūsdienām saglabājušies izrakumi, kas ļaus ieskatīties pagātnē. Cilvēki te dzīvojuši laika posmā no Hellēņu perioda līdz viduslaikiem. Saglabājušās neskaitāmas drupas no romiešu laikiem, to skaitā – portiks, termas, amfiteātris, arī agro viduslaiku lieliski saglabājušās mozaīkas un vairākas bazilikas.

Vīna degustācija un pusdienas Balkānu lielākajā vīna darītavā. Gardi pagatavots ēdiens un labākie Maķedonijas vīni! Vīna darītava ir lielākā Maķedonijā un piedāvā plašu vīna dažādību klāstu Balkānos. Šajā reģionā vīns jau izsenis bijis iemesls svinībām, jo šeit vīns tiek uzskatīts par Dievu dzērienu un to dzēruši gan bagātie, gan nabagie.

Ierašanās Bitolā, Maķedonijā.

Iekārtošanās un nakšņošana viesnīcā Bitolā, plānots: Hotel Sator un Hotel Shumski Feneri.

 

  

 

3. diena

Bitola, ezeru ieskautais Galičicas dabas parks un Ohrida.

Brokastis.

Bitolas apskate. Bitola - tradicionāli spēcīgs tirdzniecības centrs, kas zināms arī kā konsulu centrs. Osmaņu kundzības laikā, Bitolā reizē bijuši pat konsulāti no 12 valstīm. Tajā laikā Bitolā bijis liels skaits prestižu skolu, tajā skaitā militārā akadēmija, kurā studējis slavenais turku reformists Kemals Ataturks. Širok Sokak gājēju ieliņa, daudzkrāsainu romantisku, neoklasisku ēku iekļauta.

Galičica nacionālais parks. Tā atrašanās starp 2 ezeriem - Ohridas un Prespa ezeru, un interesantās ģeomorfoloģiskās formas (dziļas ielejas, dažādas kaļķakmeņos erozijas rezultātā veidojušās plaisas un ledāja reljefa formas) padara Galičica par vienu no visskaistākajiem nacionālajiem parkiem Balkānos.

St. Naum klostera apskate.

Brīvais laiks pusdienām vai izbraucienam ar laivu meklējot Melnās Drinas iztekas avotus Ohridas džungļos.

Pārbrauciens uz Ohridu. Ohrida - viens no vecākajiem ciemiem Eiropā, ir bijis arī antīkās civilizācijas centrs. Tā ir vieta, kur tika atvērta pati pirmā slāvu universitāte Eiropā. Ohridas vienreizējā flora un fauna iezīmējas no terciārā perioda (pirms 2-4 miljoniem gadu). Tā atrodas pašā Ohridas ezera krastā:

Ohridas ezers - dziļākais un vecākais ezers Balkānos, kas veido robežu starp Maķedoniju un Albāniju. Ezeram piemīt unikāla ekosistēma un vairāk nekā 200 endēmas - nekur citur nesastopamas, sugas. Ezers iekļauts Unesco Pasaules Mantojuma sarakstā jau 1979. gadā. Tas radies pliocēnā pirms aptuveni 5 miljoniem gadu - līdz ar to pieder pie pasaulē vecākajiem ezeriem. Ezera ilgais mūžs izskaidrojams ar to, ka tas ir ļoti dziļš un tajā ietekošās upes nes maz nogulumu - jo lielākā daļa pasaules ezeru salīdzinoši neilgā laikā tiek piepildīti ar nogulumiem un izzūd. Vēju darbības un Zemes griešanās rezultātā ezera ūdens virzās pa ezeru pret pulksteņa rādītāja virzienu. Ezera ūdens dziļākie slāņi ir sāļāki, nekā virsūdens, tomēr ūdens apmaiņa notiek visā ezera dziļumā. Ezera ūdens ir neparasti dzidrs...

Iekārtošanās viesnīcā.

Brīva pēcpusdiena atpūtai Ohridā - var nododoties peldēm Ohridas ezerā vai iepirkties mazajos Ohridas veikaliņos, kur par salīdzinoši lētām cenām var atrast diezgan oriģinālus apģērbu gabalus, sudraba rotaslietas utt. Ohridu kā vasaras atpūtas kūrortu iecienījuši atpūtnieki no Holandes - tie šeit pavada ne vienu nedēļu vien!

Nakšņošana plānota viesnīcā Park Golden Star 4* Ohridā pie ezera (2 naktis).

 

4. diena

Ohrida un atpūta pie Ohridas ezera

Brokastis.

Ohridas iepazīšanas ekskursija. Iepazīšanās ar vietējo amatnieku darinājumiem. Paviesosimies pilsētas muzejā, kurā atrodamas arheoloģiskās kolekcijas no aizvēsturiskiem laikiem. Pabūsim Sv.Sofijas baznīcā - vienā no lielākajām viduslaiku baznīcām Balkānos. Antīkais teātris, kas datēts no seno grieķu–romiešu laikiem, vēlāk tajā tika organizētas kaujas ar dzīvniekiem. Ārkārtīgi izturīgais Samjuela cietoksnis.

Kafijas pauze.

Sv.Jāņa Teologa klosteris (13. gs.), kas atrodas augstu klintī pie Ohridas ezera virs zvejnieku apmetnes Kaneo.

Brīvs laiks pusdienām pilsētas centrā.

Brīva pēcpusdiena laiskai atpūtai Ohridā!

Nacionālais vakars tradicionālā maķedoniešu restorānā. Maķedoniešu virtuve un vīns maķedoniešu tradicionālās mūzikas pavadībā!

Nakšņošana plānota viesnīcā Park Golden Star 4* Ohridā pie ezera (2 naktis).

 

5. diena

Sveika, Albānija! Galvaspilsēta Tirāna, Kruja un kūrortpilsēta Durres

Brokastis.

Brauciens uz Albāniju.

Sveicināta, Albānija!

Ierašanās Tirānā. Tirānas apskate. Tirāna ir Albānijas lielākā pilsēta un galvaspilsēta. Tā kļuva par galvaspilsētu 1920. g., tajā dzīvo 600.000 iedzīvotāju. Apskatīsim nacionālā varoņa Skanderbeka skvēru, kultūras pili, pulksteņtorni, Et’hem Bey mošeju un Komunistu apdzīvoto kvartālu - vietu, kas patiesībā ir pilna ar moderniem bāriem, restorāniem un krogiem.

Brīvais laiks pusdienām.

Krujas apskate. Kruja ir viena no lielākajām Ziemeļ-Albānijas pilsētām, tā ir Albānijas „vēstures pilsēta”.  Apskatīsim Skanderbega pili un muzeju, etnogrāfisko muzeju, Krujas veco „bazāru”, kurā atrodami autentiski un antīki veikaliņi.

Brauciens uz Durres. Durres – Albānijas kūrortpilsēta Adrijas jūras krastā.

Brīvs vakars. Iespējams doties vakariņās uz albāņu restorānu.

Nakšņošana plānota viesnīcā pie jūras hotel Arvi 4* Durresā (2 naktis).              

 

    

 

6. diena

Durres un atpūta pie Adrijas jūras

Brokastis.

Brīva diena Durres - peldei Adrijas jūrā, pilsētas patstāvīgai iepazīšanai...

Vai par papildus maksu iespēja doties ekskursijā uz UNESCO pieminekļu sarakstā iekļauto “Tūkstoš logu pilsētu” Beratu ar 7 arku tiltu un iespaidīgu senu cietoksni kalna galā ar burvīgu skatu uz apkārtni, kurā vēl mūsdienās dzīvo iedzīvotāji. Iespējams ikonu vai etnogrāfijas muzeja apmeklējums. Cietoksnī iespējams pusdienot albāņu stilā – gardi un veselīgi.

Durres pilsētas apskate vakarā - (agrāk Durrazzo) viens no vecākajiem ciematiem Albānijā un otrā lielākā pilsēta valstī. Gadsimtiem ilgi tā bija lielākā osta Adrijas jūrā.

Nakšņošana plānota viesnīcā pie jūras hotel Arvi 4* Durresā (2 naktis).       

 

7. diena

Atpakaļ Grieķijā! Gleznainā Kastorija

Brokastis.

Izbraukšana uz Kastoriju - grieķu pilsētu, kas atrodas 650 m augstumā virs jūras līmeņa, pie gleznaina kalnu ezera - Orestiada. Vecpilsētas ieliņas, apburošas baznīciņas un svaigs kalnu gaiss… Kastoriju saucot arī par Grieķijas „Sibīriju”, jo ziemas šeit ir vēsākās nekā pārējā Grieķijas teritorijā.

Brīvs laiks pusdienām Kastorijas centrā.

Iespēja vakariņot burvīgajās grieķu tavernās ezera krastā.

Nakšņošana viesnīcā Kastorijā: Hotel Kastoria   

 

8. diena

Iespaidīgās Meteoras klintis. Saloniki

Brokastis.

Izbraukšana uz Salonikiem.

Meteora - Grieķijas klosteru klintis. Dienvidaustrumu Tesālijas daļā, vietā, kur debesis un zeme satiekas. Milzīgas klintis paveras skatam, radot unikālu ainavu. Klosteri, kas atrodas šajās klintīs atklāj neparastu mākslas sasniegumu un pierāda arhitektūras transformācijas varenību.

Brīvais laiks pusdienām Kalabakā. Šeit var baudīt grieķu virtuves ēdienus, veroties brīnišķīgā skatā uz Meteoru.

Ierašanās Salonikos, iekārtošanās viesnīcā.

Saloniku iepazīšanas ekskursija. Saloniki ir viena no vecākajām pilsētām Balkānos. To dibinājis Maķedonijas karalis Kasandrs 4. gs. p.m.ē. Tā ir arī otra lielākā Grieķijas pilsēta, atrodas Grieķijas ziemeļos pie Egejas jūras. Ekskursijas laikā būs iespēja apskatīt vēstures liecības no romiešu, bizantiešu un turku valdīšanas laikiem.

Vakariņas tradicionālā grieķu tavernā, Ladadikā. Ladadika - skaista promenāde, kas ir viena no iemīļotākajām atpūtas vietām gan tūristiem, gan vietējiem iedzīvotājiem. Krāsainas divstāvu ēkas ar plašiem logiem bruģētu ieliņu malās, izklaides un gardi ēdieni...

Nakšņošana plānota viesnīcā Hotel Anessis 3* Salonikos.

 

9. diena

Sveika, Latvija!

Izbraukšana uz Saloniku lidostu.

Tiešais lidojums mājup: Saloniki – Rīga, plkst. 03:35 -06:25.

 

Cenā iekļauts:

 • tiešais lidojums ar airBaltic: Rīga-Saloniki-Rīga, ēdināšana lidojum laikā par papildu maksu;
 • nododamā bagāža 23 kg, rokas bagāža - 8 kg;
 • visi programmā minētie transfēri un pārbraucieni: šofera pakalpojumi, komfortabla autobusa noma;
 • nakšņošana 3*-4* viesnīcās (dzīvošana 2-vietīgos numuriņos);
 • brokastis viesnīcās;
 • grupas vadītāja un vietējo gidu pakalpojumi.

 

Iespējamie papildu izdevumi:

 • vakariņas tradicionālā grieķu tavernā Ladadikā: ~ 35 EUR;
 • pusdienas ar vīna degustāciju Balkānu vīna darītavā: ~ 25 EUR;
 • nacionālais vakars tradicionālā maķedoniešu restorānā: ~ 25 EUR;
 • ieejas maksas programmā minētajos objektos: ~ 40 EUR/ ~ 35 EUR (senioriem, studentiem);
 • Beratas ekskursija Albānijā brīvajā dienā: 25 EUR (cena atkarīga no dalībnieku skaita);
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 130 EUR (ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu);
 • ceļojumu veselības apdrošināšana;
 • citi ēdināšanas un personīgie izdevumi;

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

Ceļojumam līdzi nepieciešamā valūta: EUR (eiro).

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • LR pilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās.
 • Nepilngadīgajam (līdz 18 g.) ceļojumā līdzi jābūt pasei un dzimšanas apliecībai vai notariāli apliecinātai kopijai.
 • Ja nepilngadīgais ceļojumā dodas bez vecākiem vai pavadošā vecāka pasē nav ieraksta par radniecību ar bērnu, nepieciešama notariāli apstiprināta pilnvara.
 • Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav izmantojamas Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi!

 

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel