Bavārijas un Tiroles Alpu skaistākās pērles un kristāli...

 

PROGRAMMA:

1. diena

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

Brauciens cauri Lietuvai un Polijai. Pusdienu pauze Polijas krodziņā.

Viesnīca Polijā.

 

2. diena

Brokastis.

Brauciens cauri Čehijai. Pusdienu pauze Austrijā.

Romantiskā Mūzikas Skaņu Zalckamergūta ar Alpu kalniem, burvīgām pilsētiņām un ezeriem.

Māksla, mūzika, arhitektūra un daba - 4 komponenti, kas veido Zalcburgas daili! Vakara pastaiga Zalcburgā. Mocarta pilsēta ar burvīgo Mirabelas pils parku, slaveno Augšzalcburgas cietoksni, Sv. Pētera klosteri, baznīcu un seno kapsētu, vareno Domu, Mocarta dzimto un dzīvojamo māju...

Viesnīca pie Zalcburgas. (2 naktis).

 

   

 

3. diena

Brokastis.

Idilliskas ainavas, grandiozas virsotnes, smaržīgas kalnu ganību pļavas, plaši kalnu un ieleju meži, kristāldzidri strauti, pļavas un ganības, ezeri un purvi Berhtesgārdenes nacionālajā parkā, kur Vācijas vienīgajā biosfēras rezervāta neskartajā dabā labi jūtas murkšķi un klinšu ērgļi, bet gleznainā kultivētā ainava Alpu piekājē aicina mūs justies kā pasakā...

Vēsturiskais skatu punkts augstu virs Berhtesgārdenes - „Ērgļa ligzda” Kēlšteinas kalnā (1834 m) Balvārijas Alpu ielokā, starp Minheni un Zalcburgu, no kura paveras elpu aizraujoša Alpu kalnu ainava. Kalnu namiņš, veidots kā Ādolfa Hitlera rezidence, bija paredzēts atpūtai un augstu viesu uzņemšanai, bet īpaši šo vietu bija iemīļojusi Eva Brauna. Speciālos busiņos dosimies augšup līdz skatu platformai, no kuras īpašs lifts mūs pacels vēl 124 m augstāk līdz „Ērgļa ligzdai”.

Berhtestgārdenes seno (1517. g.) sāls raktuvju apmeklējums, iepazīstot Bavārijas Alpu dzīļu unikālo atmosfēru. Kalnraču vagoniņš ievedīs 650 m dziļi kalnā pie gigantiskas sāls katedrāles ar iespaidīgu nobraucienu. 3D animācija aizraujošā veidā attēlos sāls ieguvi, bet neaizmirstamu šo tūri padarīs laivas brauciens pa pazemes sāls ezeru.

Vacmanis (2713 m), Berhtesgārdenes zemes superzvaigzne, kā tornis paceļas virs apkārtējām ielejām. Vēl viens dabas brīnums – smaragda krāsas Kēnigzē jeb Ķēniņa ezers līdzīgi fjordam izpleties 9 kalnu masīvu ielokā, Vacmaņa iespaidīgās austrumsienas pakājē, pašā nacionālā parka sirdī.

Romantisks izbrauciens ar kuģīti ezerā Alpu ielokā ar pieturu Svētā Bartolomeja pussalā. Sv. Bartolomeja svētceļnieku baznīciņa piesaista ar sarkanvīna krāsas kupoliem. Laivinieku trompetes skaņas, ezera piedāvātajā luksusa klusumā, atsitas pret kalnu stāvajām klintīm un rada pasaulslaveno Kēnigzē atbalsi.

Viesnīca pie Zalcburgas.

 

    

 

4. diena

Brokastis.

Zalcburgas zemes kalnu burvība. Skaistākās Austrijas kalnu ielejas... Jodelēšana un ūdenskritumu varenība.

Krimla ūdenskritums – augstākais Austrijas ūdenskritums, gleznaini krīt trīs kaskādēs no  kopējā augstuma - 380 m. Skaistākā un varenākā ir apakšējā, taču no augšas vērojamas brīnišķīgas ainavas. 

15:00 Kristallwelten pie Insbrukas, Swarovska Kristālu apburošā pasaule un dāmu paradīze.

Neliela pauzīte kalnu skaistulē Insbrukā.

Viesnīca pie Noišvānšteinas pils (2 naktis Bavārijā, viesnīcā Noišvānšteinas pils pakājē).

 

5. diena

Brokastis.

Cūgšpice – Vācijas augstākā virsotne (2964 m). Brauciens ar pacēlāju, ledājs.

Etāles klosterbaznīca – apmeklētājiem pieejamā klostera daļa, sākotnēji celta gotiskā, vēlāk pārbūvēta baroka stilā, ir viena no ievērojamākajām Dienvidvācijas baroka celtnēm. Jau kopš seniem laikiem klosterī tiek ražots Etāles klostera liķieris, kuru suvenīru veikaliņos var nopirkt arī šodien.

Oberammergava – mazpilsētiņa Bavārijas Alpos, slavena ar kokgriezumiem, apgleznotajām mājām un Pasijas spēlēm.

Alpu kalnu ielokā Grasvangtāles ielejā atrodas Linderhofas pils - karaliska villa franču rokoko stilā, veltījums Francijas karaļiem Ludviķim XIV un Ludviķim XV. Kad Bavārijas karalis sāka dzīvot pilī, tā nemaz nelīdzinājās sākotnējos plānos paredzētajai, jo Ludvigs II savas vēlmes nebija pilnīgi novērtējis. Pompozās villas parkā ir apskatāma stalaktītu ala, kuru karalis speciāli veidoja Vāgnera operu izrādēm, un Austrumu stilā veidotais Mauru namiņš. Šī pils bija vienīgā, kuru pabeidza Ludviķa II dzīves laikā. Katru stundu pils priekšā izšļācas apmēram 10m augsta strūklaka. Königliche Kristāltermas - pelde karalisko termu baseinos, relaksācijas telpa kā pasaku karalim Ludvigam, pelde sāls āra baseinā ar fantastisku skatu uz Noišvānšteinas pili...

Viesnīca pie Noišvānšteinas pils.

 

  

 

6. diena

Brokastis.

Pasaku karaļa Ludviga teiksmainā Noišvānšteinas pils - uzcelta uz augstas klints Altsee ezera krastā pēc karaļa Ludviķa II pavēles, kuru vienkāršā tauta dēvēja par ,,pasaku karali”.

Minhene - Bavārijas sirds, Vācijas īstenā galvaspilsēta daudzu vāciešu uztverē. Kultūras, sporta, zinātnes, industrijas un alus metropole. BMW jaunāko modeļu parāde līdzās Minhenes TV tornim.

Neliela pastaiga Minhenē: Rātsnams un Marienplatz , Sv.Marijas katedrāle, slavenais alus krogs ,,Hofbrauhaus”- pats lielākais Vācijā, kuru vienlaicīgi var apmeklēt pat 3000 cilvēku.

Brīvais  laiks Minhenē. Tipiskā vācu gaisotne, izklaides un tradicionālā vācu virtuve. Alus baudītājiem - pārsteigums, to šeit pasniedz litra tilpuma kausos! Vai - šopinga iespējas Minhenes centrā. 

Pārbrauciens uz Čehiju. Viesnīca Vltava Hotel Česky Krumlov.

 

  

 

7. diena

Brokastis.

Bohēmijas pērle Česky Krumlov, UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā iekļautā vēsturiskā pilsēta apbur ar šauro ieliņu labirintiem, laternām, dakstiņu jumtiem,  ūdensdzirnavām un majestātisko viduslaiku pili, kas tapusi sešu gadsimtu laikā un meistarīgi iekombinēta vietā, kur Vltavas upe met līkumu.

Brauciens caur Čehiju, Poliju.

Viesnīca Polijā.

 

8. diena

Brokastis.

Mājup brauciens...

Pusdienu pauze Polijā. Lietuva.

Atgriešanās Latvijā.

 

 

Cenā iekļauts:

 • komfortabla autobusa noma;
 • tēja, kafija, karstais ūdens pārbraucienu pauzēs;
 • nakšņošana 7 naktis tūristu klases viesnīcās  (2-3*), 2 - 3 vietīgi numuriņi;
 • 7 brokastis viesnīcās;
 • gida - grupas vadītāja pakalpojumi;
 • autobusa autostāvvietu izmaksas;
 • degvielas izmaksas, ceļu nodokļi;
 • ceļojuma apdrošināšana uz brauciena laiku pers. līdz 75 g., no 76 g. - piemaksa vai sava apdrošināšana.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

 • Noišvānšteinas pils: 15 EUR;
 • Berhtesgādene, Hitlera namiņš + transports: 18 EUR;
 • brauciens ar kuģīti pa Ķēniņa ezeru: 15 EUR;
 • Cūgšpices 3 pacēlāju kompleksā biļete: 45 EUR;
 • Linderhofas pils: 10 EUR;
 • pelde Kristāltermās: 10 EUR;
 • sāls raktuves: 14 EUR;
 • Swarovska Kristāla muzejs: 17 EUR.

Ieejas biļešu cenas var mainīties.

 

Cūgšpicē un sāls raktuvēs – vēlami cieši apavi un silts apģērbs, jo temperatūra alās visu gadu ir 7 – 10°C, bet kalnos arī vasarā var snigt.

 

 

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga 3 mēnešus pēc atgriešanās no brauciena;
 • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel