Neparastā Bergervilla un Latvijas Itālija

PROGRAMMA:

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

Kafijas-WC pauze ceļā.

 

Īsta itāļu pica uz dzīvas uguns. “Vīnkalnu” saimniece Zanda Žentiņa aicina pusdienās ar Stāstu. Livonija, Itālija, liepziedi un rozmarīns… Īstās latvju saimnieces gatavota zupa, pica un stāsts par ēdieniem.
‘’Vīnkalnos’’ dzīvo spēcīga ģimene, kura izveidojusi “Brīvdabas picu skolu”, vada mīlestības rituālus un atjauno senlietas. Žentiņu ģimene izstaro nebeidzamu viesmīlību, ar smaidu un prieku uzņem viesus savā saimniecībā.

 

Kalnamuiža jeb Smiltenes muižas komplekss Vidusezera krastā. Kalnamuižas ēkas: muižas pārvaldnieka māja, ledus pagrabs, mednieku māja, stallis, skābbarības tornis, klēts ar seniem vējrāžiem, Vācu ordeņa pilsdrupas ar siera namiņu – sierūzi. Ekskursija kopā ar firsta fon Līvena madāmu Lilī, klausoties senajos nostāstos un leģendās. Firsta madāmas sarūpētais gardais cienastiņš - “Firsta bērnības garša”. Iespēja firsta gardumus iegādāties.

 

Smiltenes baznīca - vienīgā tipiska krusta veidā celtā baznīca Latvijā (iesvētīta 1895. gadā) un tai ir piešķirts Valsts nozīmes kultūras pieminekļa statuss. Smiltenes draudzes baznīcas zīmogā ir skaitlis 1370, ko pieņem par draudzes dibināšanas gadu. Pirmā koka baznīca bijusi bruņinieku pils centrā. 1702. gadā krievu karaspēks baznīcu nodedzināja un zvanu aizveda uz Pleskavu. 1857. gadā Mārcis Sārums stājas pie Smiltenes baznīcas pārbūves, kas izvērtās gandrīz par pilnīgu jaunbūvi, jo no vecās baznīcas atstāja tikai dažus mūrus, ko iebūvēja jaunās baznīcas altāra daļā. Ernsta fon Lipharda altārgleznu “Kristus augšāmcelšanās” baznīcai dāvājusi toreizējā Smiltenes muižas īpašnieka Bandava kundze. Nezināmu iemeslu dēļ, pēc dažiem gadiem to atjaunojis J. Rozentāls.
Baznīcas pulkstenis ir bijušā Latvijas valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa dāvana.

 

Kafeja ar mājas kūku, romantiku un ekskursiju Vijciema Medību pilī! Meža stigu krustojumā, 200-gadīgu priežu ieskauta, meža zvēru apsargāta, noslēpumaina stāv Bergervilla. Tā celta 1899. gadā, te apmetās muižkungi un baroni, kad devās medībās. Pirmā ēka būvēta no koka, bet 1905. gada revolūcijas nemieru laikā nodedzināta. Tās vietā 1907. gadā uzcelta mūra ēka, kas saglabājusies līdz pat šai dienai. Šodien vēsturiskajā medību pils ēkā ierīkots dizaina viesu nams, kas piedāvā izsmalcinātā atmosfērā baudīt mieru un klusumu un atpūsties no ikdienas skrējiena Pūces istabā, Medņa apartamentos, Brieža vai Aļņa Lux.

 

Vijciema Ev. Luteriskā baznīca, celta 18. gs., ir vienjoma halles tipa koka guļbūves celtne uz laukakmeņu pamatiem. Ļoti īpatnēja ir sienu ārējā apdare - sienas apšūtas ar zvīņveida koka dēlīšiem. Viena no astoņām Latvijā esošajām koka dēlīšu apšuvuma baznīcām, kas celta 1852. gadā. Šeit atrodas republikas nozīmes mākslas pieminekļi - altāris, un kokā gleznota altārglezna „Svētais vakarēdiens”.

 

Mājupceļš...

 

 

Cenā iekļauts:

  • autobusa pakalpojumi;
  • gida - grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildu izdevumi: (1 pers.)

  • programma „Vīnkalnos”: 8 EUR pers. (zupa, 2 picas šķēles un saimnieces stāsti);
  • Bergervillas apskate (ar tēju, kafiju un mājas kūku): 7 EUR pers. Stāsti, teikas un leģendas par Vijciema medību pils vēsturi;
  • ekskursija Kalnamuižā ar firsta madāmu Lilī un degustāciju: 5 EUR pers.;
  • Smiltenes baznīca: 1 EUR pers.;
  • Vijciema baznīca: 1 EUR pers.;
  • citi personīgie izdevumi.

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

  

    

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel