Červonkas pasaku pils, porcelāna lelles, īstā latvju saimniece Ilze „Klajumu” sētā un „Piļsāta pi upis”

PROGRAMMA:

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

 

Pasaku pils dabas parkā „Daugavas Loki” - Červonkas muižas pils.

Vecsalienas (Červonkas) muižas pils celta 1870. gadā neogotikas stilā un izvietota 19. gs. veidota parka ieskāvumā. Tā ir gleznaina ēka ar dinamisku un sarežģītu apjoma kompozīciju. Apkārt pilij vecais muižas parks. Skatīsim Barona kabinetu ar 1870. gada mozaīku, būs iespēja uzkāpt pils tornī, lai redzētu Augšdaugavas Aizsargājamo ainavu apvidus panorāmu, redzēsim Laulību zāli un izstāžu zāli ar ekspozīciju.

 

Ciemos pie īsto latvju saimnieču šova uzvarētājas Ilzes Stabulnieces Daugavas Lokos.

Ar lepnumu saimnieki teic, ka "Klajumiem" ir jau gandrīz 100 gadu vēsture. 1936. gadā ar Ulmaņlaiku valsts politikas atbalstu nostiprināt Latvijas austrumu robežu, saimniecību izveidoja ar krūmiem aizaugušā pierobežā. Jaunsaimnieks Jānis Stabulnieks līda tīrumus, būvēja mūra mājas, kā arī deva jaunsaimniecībai nosaukumu "Klajumi". Saimniecība atrodas Augšdaugavas "Daugavas Loku" dabas parkā, lepojas ar skaistu ainavu un Latvijas, Lietuvas, Baltkrievijas škirņu zirgiem.

Ekskursijā ar saimniecību iepazīstinās saimnieki. Te katrs krūmiņš, katra taciņa līdz asarām acīs mīļa…

 

Pusdienas pie saimnieces Ilzes Klajumos vai Krāslavas „Karamelē”. (Precizēsim, atkarībā no grupas lieluma.)

 

„Pilsēta pie upes”Filmēšanas vietas, Karņicka kalniņš un reiz skaistās pils komplekss Krāslavā, kas no 18. gs. vidus līdz 20. gs. piederēja grāfu Plāteru dzimtai. Viņi te dzīvoja, strādāja, svinēja svētkus, priecājās un skuma. Arī mīlēja... Liktenis bija lēmis, ka Krāslavas grāfu atvasei Emīlijai mīlestība bijusi gaužām skumja. Smeldzīgais notikums stāstos un sarunās tiek atdzīvināts arī mūsdienās – pastaigājoties pils pagalmā un parkā. Svētnams, pils muzejs Staļļos, ekspozīcija „Pi vīna golda”…

 

Jaunumi Krāslavas Leļļu karaļvalstī. Larisa, leļļu izstādes autores Olgas māmiņa, iepazīstinās ar mākslinieces Olgas Gribules porcelāna leļļu izstādi, kas priecē gan Krāslavas iedzīvotājus, gan arī pilsētas viesus. Nesen izstāde papildināta ar jauniem, interesantiem eksponātiem - no vismazākajiem ar augstumu ap 5 cm līdz vislielākajiem - ap 1 metru, izstādes apmeklētāji tagad varēs apskatīt arī 3 leļļu namiņus. No sākotnēji izstādē skatāmām 480 lelles, pašlaik to skaits ir pieaudzis līdz 1000.

 

Mājupceļš...

 

 

Cenā iekļauts:

  • autobusa pakalpojumi;
  • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi: (1 pers.)

  • Červonkas pils un parka apskate ar vietējo gidu: 1 EUR;
  • Krāslavas leļļu karaļvalsts: 2 EUR / bez maksas - pirmsskolas vecuma bērns;
  • Ekskursija Zirgu sētā „Klajumi” un pusdienas latgaļu gaumē: 12 EUR pers.;
  • Krāslavas muzeja gids Eduards ar stāstiem un ekspozīciju: 3 EUR / 2 EUR - seniors, skolēns;
  • personīgie izdevumi.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

       

 

  

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel