Daugavpils, Slutišķi, Daugavas loki un Arendoles muižas saimniece!

PROGRAMMA:

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.
 

Arendoles muiža un Faimjas (2018. gada Latvijas īsto saimnieču šova uzvarētājas) stāsti. Vēlo brokastu kafija/tēja ar plātsmaizi.

Arendoles muižas kungu mājā ir apskatāms 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma Latgales muižu interjers. Muižu ieskauj simtgadīgs parks Dubnas upes krastos, kurā aug dažādas koku un krūmu sugas. Parkā aug arī leģendām apvītais miera, mīlestības un labas gribas simbols – baltais āmulis.

Faimja ir tatāriete, kura bērnību pavadījusi Krievijā, Sibīrijā, bet, esot augstskolas praksē Latvijā, viņu noskatīja latgaļu puisis Arvīds. Tā Faimja pārcēlās uz dzīvi Latvijā, bet pirms 17 gadiem, kad bērni bija izaudzināti un palaisti savā dzīvē, uzņēmīgais pāris sāka atjaunot Arendoles muižu Latgalē.

 

Dabas parks „Daugavas loki”... Vasargelišku skatu tornis, atklāts 2015. gada 18. novembrī!  Vasargelišķu 24 m augstajā skatu tornī, no putna lidojuma var aplūkot ainavas un gleznainos Daugavas lokus. Pa kreisi visā krāšņumā redzams Rozališķu loks. Savukārt pa labi paveras skats, kas bija attēlots uz 10 latu naudas zīmes.

 

Slutišķu etnogrāfiskā vecticībnieku sādža - slāvu tautu celtniecības tradīcijas izpaužas fasādēs, grezni apdarinātos logos, rotātās durvīs un zelmiņos. Rotājumu izvēlē ir darbojusies namdaru bagātīgā fantāzija. Grezni veidotas logu apmales un karnīzes, kuras gandrīz nevienā celtnē neatkārtojas, jo namdari, darinot logu rotājumus, vienmēr domāja par ēku individualitāti. Te aplūkojama Naujenes novadpētniecības muzeja etnogrāfiskā brīvdabas nodaļa - "Slutišķu vecticībnieku māja". Jaunas ekspozīcijas kopš 2015. gada oktobra!

 

Dinaburga – Daugavpils priekštece, Dinaburgas pils makets. Naujenes pilskalns veidots līdz 25 m augstā un stāvā Daugavas ielejas krastā, ko ietver divas sānu gravas. 1275. - 1277. g. Livonijas ordeņa mestra Ernesta fon Rācenburga vadībā agrākās latgaļu koka pils vietā uzceļ mūra pili. 1577. g. to noposta Ivana Bargā karaspēks. Pēc šī notikuma Dinaburga zaudē savu stratēģisko nozīmi un jaunas nocietinātās būves celtniecība tiek uzsākta vietā, kur tagad atrodas Daugavpils. Blakus ordeņa pils drupām uzstādīts samazināts pils makets, kas palīdz iztēloties – kā šeit izskatījās pirms daudziem gadsimtiem! No pilskalna paveras viens no skaistākajiem Daugavas loku dabas parka skatiem.

 

Daugavpils, kas lepojas ar Baznīckalnu, kurš vienuviet sapulcējis četru tradicionālo konfesiju - katoļu, luterāņu, pareizticīgo un vecticībnieku Dievnamus, Sv.Pētera katoļu baznīcu, Vienības namu - kultūras un darījumu centru, vēsturisko centru ar jūgendstila arhitektūras pērlēm...

 

Pusdienas Daugavpilī, Alejas ielā 78. Pirmā retro muzejs-kafejnīca “Ēdnīca Nr.1”, kas piedāvā padomju laiku virtuves ēdienus un vienlaikus darbojas arī kā veikals. Jāpiesaka iepriekš! 3 EUR pers. - borščs mājas gaumē, cūkgaļas kotletes ar kartupeļiem, salātiem un kompots. Ābolkūka Šarlote un tēja, kafija par papildus maksu.

 

Daugavpils cietoksnis. Stāsts par Daugavpils cietoksni - unikālu 19. gs. fortifikācijas kompleksu.


Mājupceļš...


 

Cenā iekļauts:

  • transporta pakalpojumi;
  • gida-grupas vadītāja pakalpojumi.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

  • ekskursija Arendoles muižā: 6 EUR;
  • brokastis (kafija vai tēja un plātsmaize) Arendolē pie Faimjas: 5 EUR;
  • Slutišķu sādža ar gidu: 2 EUR;
  • pusdienas Daugavpilī: 3 EUR;
  • Daugavpils cietokšņa apskates ekskursija ar cietokšņa gidu: 1.50 EUR;
  • citi personīgie izdevumi.

Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

 

  

  

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel