Gārsenes Zilā dāma un Sēlijas brīnumi!

PROGRAMMA:

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.
 

Āžu miests ar Āzi un bānīti. Klusā pilsētiņa. Stradiņa tēva marketings, Kaupēna piedzīvojumi un Zilais Zvirbulis. Ar mazo bānīti pa Sēliju - Mazā Bānīša parks. Paula Stradiņa Eķengrāves pamatskola. Rokdarbu klase, Annas Brodeles literatūras klase, Vecā Stendera kabinets, Vēstures klase.

 

Latviskais mantojums - Sēlijas lauku labumi. Alīdas kafejas stāsts  un degustācija. Kafejas Alīda sastāvā ir grauzdēti cigoriņi, burkāni, mieži un ozolzīles. Šī kafeja ir veidota pēc vecmammas receptes. Mieži kafejā piešķir izteiktu smaržu, cigoriņš rūgtumu, ozolzīle piedod stiprumu un burkāni saldumu. Iespēja iegādāties. Var dzert no rītiem kafijas vietā, nesatur kofeīnu. Tiek izmantotas vietējās izejvielas. Iepakojumā ir 200 grami, piecu litru dzēriena pagatavošanai.

 

Pusdienas Aknīstes kafejnīcā „Kalniņā”. (Vistas filejas karbonāde ar kartupeļiem, 2-3 veidu salātiem + soļanka vai skābeņu zupa + kompots, maizīte. Cena: 3.50 EUR pers.) Jāpiesaka iepriekš!

 

Skaistā Gārsenes pils un Budbergu dzimta. Pa Zilās dāmas pēdām…

13. Gārsenes muižas pili (neogotikas stils) pēc Vācijā noskatītas villas parauga cēla laikā no 1856.–1860. g. No 1860. līdz 1920. g. muiža atradās baronu Budbergu ­Beningshauzenu dzimtas īpašumā. 1885. g. pili paplašināja, piebūvējot tai vienu spārnu. 1939.–1940. g. ēku pārbūvēja par skolu, kuras svinīgajā atklāšanā 1940. g. 2. jūnijā savā pēdējā oficiālajā braucienā pa Latviju piedalījās K. Ulmanis. Muižas kompleksā ietilpst arī citas saimniecības ēkas un parks. Apskates vērta ir podiņu krāsns!

 

Gārsenes dabas taka – Baronu pastaigu taka ar Raganas Binokli, Lutaušiem, Trejmeitiņas, 7 galotņu priede, Mīlestības pussaliņa, Dienvidsusējas upes līkumi jeb meandri, meža estrāde.

 

Senlietu privātkolekcija vecajā veikalā pie Baznīcas. Lieli krāmi, mazi krāmi un vēl sīkumi. Dziesmas, dejas kopā ar vecajām platēm...

 

Zilās Dāmas un lidotāju mīlas stāsts pie Gārsenes kapličas.


Mājupceļš...


 

Cenā iekļauts:

  • transporta pakalpojumi;
  • gida-grupas vadītāja pakalpojumi.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

  • Gārsenes pils + pastaigu takas ar vietējo gidu: 2 EUR;
  • Alīdas kafeja: 3 EUR;
  • Mazā bānīša parks un Stradiņa klase: 3 EUR / 1.50 EUR – bērns;
  • Senlietu privātkolekcija: ziedojums 1 EUR;
  • pusdienas - komplekts: 3.50 EUR;
  • citi personīgie izdevumi.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

 

 

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel