Uz uguns un ledus zemi – Islandi...

 

PROGRAMMA:

1. diena

Sveika, Islande! Reikjanes pussala un relaksācija Zilajā lagūnā

Satikšanās Rīgas lidostā.

Lidojums: Rīga - Reikjavīka (Keflavikas lidosta).

Reikjanes pussala - daudzveidīgas ģeoloģiskas iezīmes, karstie avoti, kalni, plaši lavas lauki, iespaidīgas putnu apsēstas klintis, mēness ainavas un zvejnieku ciemi. Reikjanes pussalas pats rietumu gals un senākā bāka Islandē.

Relaksēsimies un spēkus uzkrāsim minerāliem bagātajā un melnu lavas lauku ieskautajā Zilajā lagūnā - Islandes populārākajā karsto termālo ūdeņu kompleksā. Te temperatūra visu gadu ir pastāvīga: +37 līdz +39 C, dabīgais komplekss labiekārtots ar koka tiltiņiem un pilnveidots ar masāžas strūklām.

Ierašanās viesnīcā Guesthouse Borgartun, Reikjavīkā.

! Visas naktis vienā viesnīcā.

 

2. diena

Islandes zelta aplis - ūdenskritumi, geizeri...

Brokastis viesnīcā.

Šodien apskatīsim iespaidīgākos Islandes objektus - Thingvellir nacionālais parks (UNESCO) - šeit redzēsim rifta ieleju, kas rodas Ziemeļ-Amerikas un Eirāzijas plātnēm attālinoties vienai no otras ar ātrumu 19 mm gadā. Iespaidīgais Gulfoss ūdenskritums - Islandes ūdenskritumu karalis.

Haukadalur jeb geizeru ieleja - karstu avotu pārpildīts ģeotermāls lauks, kur geizeri Jūsu acu priekšā eksplodēs un dubļi vārīsies... Strokkur geizeris, kas izgrūž tvaika un karstā ūdens strūklu 25 m augstumā un izvirst ar 5-7 min. intervālu! Uzzināsim kā islandieši izmanto ģeotermālo enerģiju, lai ražotu elektrību un apsildītu mājas.

Nakšņošana viesnīcā Guesthouse Borgartun, Reikjavīkā.

 

3. diena

Brīva diena. Iespēja iepazīt Reikjavīku vai doties ekskursijā pēc izvēles.

Brokastis viesnīcā.

Brīva diena, lai iepazītu Reikjavīku. Viesnīca atrodas 30 min. gājiena attālumā no Reikjavīkas centra. Iespēja apmeklēt netālu esošo Laugardalur silto baseinu un džakuzi kompleksu. Pēc izvēles - iespējams doties kādā papildus ekskursijā, piemēram, „vaļu skatīšanās kruīzā”.

Nakšņošana viesnīcā Guesthouse Borgartun, Reikjavīkā.

 

4. diena

Islandes dienvidu piekrastes unikālās ainavas

Brokastis viesnīcā.

Šodien iepazīsim Islandes dienvidu piekrasti. Seljalandsfoss ūdenskritums - šaura ūdens strēle, kas krīt 50 m augstumā no lavas klints. Ūdenskrituma skaistumu var aplūkot no visām pusēm - vispārsteidzošākais skats paveras no alas aiz tā!

Ceļosim cauri zonai, kuru vissmagāk skāra visiem zināmais Eijafjadlajegidla vulkāna izvirdums 2010. gadā. Skogafoss ūdenskritums – vairāk nekā 60 m augsts un 25 m plats, pieskaitāms pie Islandes lielākajiem ūdenskritumiem. Reynisfjara – melna, vulkāniskas izcelsmes pludmale, kurā atrodas bazalta kolonas un to apdzīvo dažādas putnu sugas. Apskatīsim iespaidīgās klinšu formas un alas. Pavērsies skaista ainava uz Dyrhólaey zemes ragu - 120 m augstu zemes plato, milzīgu akmens arku. Visvairāk uz dienvidiem esošās Vīkas pilsētiņas apmeklējums.

Nakšņošana viesnīcā Guesthouse Borgartun, Reikjavīkā.

 

5. diena

Transfērs uz lidostu.
Lidojums mājup: Reikjavīka (Keflavikas lidosta) - Rīga.

 

 

Cenā iekļauts:

- lidojums: Rīga-Reikjavīka-Rīga, iekļauta nododamā bagāža līdz 20 kg un rokas bagāža līdz 8 kg;

- grupas vadītāja un vietējo gidu pakalpojumi;

- visi programmā minētie transfēri un pārbraucieni;

- 4 naktis viesnīcā Reikjavīkā ar iekļautām brokastīm.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

- ieeja Zilajā lagūnā un dvieļa noma: ~67 EUR pers.;

- citas ieejas maksas pēc izvēles, ēdināšanas un personīgie izdevumi;

- ceļojuma apdrošināšana uz brauciena laiku: 3.50 EUR (pers. līdz 75 g.), no 76 g. – dārgāk.

 

Dodoties ceļojumā, atceries:

  • Tavai pasei jābūt izdotai pēc 2007. gada 19. novembra un derīgai 6 mēnešus pēc atgriešanās no brauciena.
  • Ja ceļojumā dodas nepilngadīga persona (līdz 18 gadiem) bez vecāku pavadības, līdzi nepieciešami sekojoši dokumenti - pase, dzimšanas apliecības oriģināls vai notāra apstiprināta kopija, kā arī notariāli apstiprināta pilnvara no viena vecāka.

 

 

  

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines