Īstā Latgale ar degustācijām. Grūbu gaņģi, miltu gaņģi, meži, dārzi, purva taka un Lubāna ezera zivis…

PROGRAMMA:

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

 

Izgaršo Latgali caur grūbām. Z/s Kotiņi. Saimniecības apskate, ražošanas process, tehnika, dzirnakmeņi, kaķi un rozes. Iespēja iegādāties produkciju.

 

Kotiņu gardās produkcijas degustācija Rekovas dzirnavās. Pērļu zupa, pērļu deserts… pamatēdiens, plātsmaize un gardā pašceptā maizīte...

 

Teirumnīku purva taka. Teirumnieku purvā, starp Lubānu un Orenīšu dīķiem, ir izveidota ap 800 m gara laipu taka, ejot pa kuru var iepazīties ar augstā purva ainavu, Teirumnieku ezeru un purva augu valsti.

 

Ciems, kas senajos rakstos saucas kā Iudiņu (Ūdeņu) ciems, laikam gan ir vienīgais zvejniekciems, kas neatrodas pie jūras. Tas izvietojies uz paugura un paceļas pāri plašajam Lubāna līdzenumam, tāpēc no šejienes paveras lielisks skats uz ezeru, sevišķi saulrietā. Īdeņa ir ciems, kur senatne cieši savijusies ar mūsdienām. Ir saglabājusies vēsturiskā salas apbūve – mājas izvietojušās nevis gar ceļa malām, bet gan stāvajā ezera krastā, jo satiksmei un zvejai galvenokārt tika izmantotas laivas. Šeit var aplūkot zvejnieku mājas ar niedru jumtiem. Vecajām zvejnieku mājām uz ezera pusi nav logu, lai lielie vēji neizpūš siltumu. Visur žāvējas zvejas tīkli, jo visi Īdeņas vīri iet zvejā un svaigu zivju te nekad netrūkst.

Lubāna ezera zivju degustācija ar skatu uz Lubānas ezeru, ar saimnieces Annas stāstiem.

 

Mājupceļš...

 

 

Cenā iekļauts:

  • autobusa noma;
  • gides - grupas vadītājas pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi:

  • ekskursija Z/s Kotiņi ražotnē: 4 EUR;
  • gardas pusdienas-degustācija Rekovas dzirnavās: 8 EUR;
  • Īdeņa, ezera zivju degustācija: 5 EUR;
  • Teirumnīku purva taka: 1 EUR;
  • citi personīgie izdevumi.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

     

 

   

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel