Koku vilnas, grezni atdzimusī Rankas muiža, Raunas ķiplociņš, makaroni un Staburags

PROGRAMMA:

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

 

Koku vilnas Lubānas pusē. Viens kārtīgs vīrs, atraktīvais saimnieks Ritvars Točs sevī atklājis senas baltu prasmes – izgatavot vilnu no apkārtnē esošajiem kokiem, krūmiem un augiem.
Jautrs stāsts par vilnas iegūšanu (no nātrēm, dadžiem, ugunspuķēm, niedrēm, kārkliem, kļavas, ābeles, pīlādža, apses, ozola u.c.), vilnas ārstnieciskajām īpašībām un dažādu izstrādājumu tapšanu (nelieli audekli, cepures, roku locītavu un muguras ārstnieciskās saites, cimdi, kāju filči, zīļu vainagi u.c.).
Neliela cienāšanās ar ozolzīļu kafiju, kvasu un sieru. Produkcijas iegāde.

 

Skaistā, no drupām atdzimusī Rankas muiža - oāze, kur laiks apstājies. Rankas muižas baltās zāles burvība. Pašiem savs stūrītis Francijas vai Čehijas ar Kārļa tiltu parkā. Rankas muižas teritorijā atrodas 12 ha plašs parks ar skulptūrām un 3 dīķi (Romantiskais, Ainavu un Panorāmas dīķis). Īpaša uzmanība pievērsta ēku rekonstrukcijai. Šobrīd atjaunotas trīs Rankas muižas saimniecības ēkas - klēts, stallis un Jaunā pils. Klēts tapusi par bibliotēku ar 5500 grāmatām un 2 klavierēm, kuru var izmantot arī kā viesību vai koncertu zāli, galeriju ar gleznām un antīkajām mēbelēm, kā arī antīko priekšmetu un Mercedes Benz automašīnu izstādi. Stallis tapis par greznu balto zāli, kuru var izmantot koncertiem un kāzu viesībām. Jaunajā pilī ir iesvētīta Lurdas Dievmātes un Sv. Bernadetes Romas Katoļu Kapela, kura ir bagāta ar gleznojumiem un kurā vienu reizi mēnesī notiek Sv. Mise. Brīvais brīdis pils parkam vai pils kafejnīcai ar pašas pilskundzes Gunitas gatavotu štrūdeli…

 

Raunas siera un makaronu ražotnes apmeklējums, degustācija. Ģimenes uzņēmumu SIA “Siera ražotne” 2006. gadā Raunā nodibināja Ceriņu ģimene. Šobrīd “Siera ražotne” ir vienīgais piena pārstrādes uzņēmums Latvijā, kas pircējiem piedāvā Zaļo sieru, kura viena no galvenajām sastāvdaļām – sierāboliņš - tiek audzēts pašu dārzā. Ražotnē top arī rīvējamais Zaļais siers, Zelta sviests (Ghi sviests), siers “Ķiplociņš”, siers ar garšaugiem, knapsieriņš un 12 veidu Mājas makaroni. Iespēja iegādāties “Siera ražotnes” produktus (siera un makaronu izstrādājumus).

 

Ciemos pie Ķiploku Karalienēm. “Latvijas ķiploka”, kuru izveidojušas divas uzņēmīgas domubiedres Sintija un Inese, veiksmes stāsts. Kā no it kā vienkāršas idejas par ķiploku audzēšanu var izveidot uzņēmumu, kurā ķiploks pārtop dažnedažādos veidos, ķiploku tējā, ķiploku ziedu pesto, pat konfektēs. Ķiploku ārstnieciskās īpašības, ķiploku produktu degustācija.

Programmu papildinās: Viduslaiku zupa + kafija un ķiploku saldējums vai ķiploku kūka (uz kūku jāpiesakās pirms brauciena, jo to ceps tikai vismaz 10 personām) (8 EUR pers.).

Iespēja iepirkties „Ķiploku meiteņu veikaliņā”, kur atrodami arī citu Raunas apkārtnes ražotāju produkcija.

 

Dienas noslēgumā, pirms saules rieta, vakara pastaiga līdz ūdenskritumam vai mirklis Raunas pilskalnā, kad pamazām iedegas gaismiņas Raunas viduslaiku noskaņu laternās...

Raunas Staburaga ūdenskritumsCēsu rajona Raunas pagastā pār 13 metrus platajiem zaļu sūnu pakāpieniem sūcas elektrozilas avota ūdens tērcītes, smalkiem pavedieniem ietekot akmeņiem izrotātā dabas “vannā”, ko agrā pavasarī iecienījušas vēl pusaizmigušās vardes. Pie ūdenskrituma ir viegli nokāpt pa nesen izveidotajām trepītēm, taču šis dabas brīnums tūristiem godprātīgi jāsaudzē, jo te aug arī dabas liegumā ierakstītās alpu kreimules.

Raunas pilsdrupas. Pēc pirmā Rīgas arhibīskapa rīkojuma Raunas pils būvdarbi sākās 1262. gadā. Tā bijusi viena no galvenajām arhibīskapa rezidencēm. XVI gs. sākumā pils tika ievērojami paplašināta, ap pili izauga varena viduslaiku pilsēta. XVII gs. beigās tika noārdīti visi priekšpils torņi un saglabājās vienīgi pils galvenie korpusi... Lielas pārbūves notikušas arhibīskapa Kaspera Lindes valdīšanas laikā (valdīja 1509.-1524. g.). Viens no jaunajiem torņiem ieguva arhibīskapa vārdu un saucās "Garais Kaspars".
Iespēja aplūkot kādreizējo viduslaiku pilsētu!

 

Mājupceļš...

 

 

Cenā iekļauts:

  • autobusa pakalpojumi;
  • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi: (1 pers.)

  • Koku vilnas pie Ritvara Toča: 2 EUR;
  • Rankas muiža: 5 EUR;
  • Siera degustācija: bez maksas!;
  • Ķiploku Karaliste: 8 EUR - pilna programma ar degustāciju, zupu, kūku vai saldējumu un kafiju / vai 3 EUR tiem, kas nevēlas degustēt, bet pasākumā tomēr piedalās;
  • citi personīgie izdevumi.

Papildus izdevumu cenas var mainīties.

     

 

   

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel