Pasakas par ziediem. Pasaku taka, daiļdārzi un gleznas Lejasciemā, Lizumā ar Skroderdienām Tirzā

PROGRAMMA:

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

 

Lejasciems, reiz Latvijas mazākā pilsēta, mežu ieskautā vietā, kur Gauja satiek savu jaunāko māsiņu Tirzu. Te dzimušas leģendas, dzeja un pasakas. Tirzmaliete, Zenta Mauriņa, un Annas Sakses pasaku taka Lejasciema centrā. „Pasakas par ziediem” ziedu dobēs, gleznās un vides objektos.


Dižakmeņu gulbji pie Tirzas upes tilta. Ainaviskais daiļdārznieces Ingas Nagles ģimenes dārzs „Kalmēs” Sudaliņas upes krastā. Avotiņš ar gardu dzeramo ūdeni. Dzīvnieku figūras, ziedu arkas, dekori.

 

Staltā Velēnas baznīca. Neogotiskā stilā celtā ēka būvēta no kaltiem un plēstiem granīta laukakmeņiem gotiskā stilā, jumts no smagajiem Vestfāles dakstiņiem. Gotikas elementi rotā arī baznīcas interjeru. Konstrukciju ierāmētās daļas aizpilda gotiskie trejlapji un četrlapji. Apmeklētājus joprojām priecē Zauera firmā 1898. gadā būvētās ērģeles, arī upju pērlenes un daži seni noslēpumi.

 

Gosupes velns. Leģendas un stāsti. Arī par vagaru Sebri.

 

Pusdienu pauze Lizumā (tiks precizēta). Līdzās Skulptūra „Tautumeita” un Lizuma fon Volfu muiža, kuras greznākā celtne ir 19. gs. celta pils. Ap pili saglabājies neliels ainavu stila parks ar vairākiem dīķiem. Tuvākajā apkārtnē – vairākas muižas apbūves ēkas: stallis, klēts, kalpu mājas, spirta brūzis u.c.

 

Velni, novadnieki, Apsīšu Jēkabs un mākslinieku Brektu dzimts…

 

Gleznas, grafikas, instalācijas – Lizuma „Sauliešos” sagaida gan mākslas daudzveidība treju paaudžu sniegumā, gan jāsagatavojas pārsteigumam, satiekot ģindeni banku aplaupītāja maskā. Ne tikai 3 paaudžu mākslinieku dinastijas veikums ir apskatāms „Sauliešos”. Saglabāta arī pazīstamā, jau simtgadīgā Vecrīgas skatu gleznotāja, akvarelista Jāņa Brektes mammas Martas piemiņa. Tagad te saimnieko gleznotāja Ilona Brekte kopā ar vīru Viktoru, te var aplūkot arī viņu bērnu - grafiķes un gleznotājas Patricijas un par provokatīvo un skandalozo dēvētā mākslinieka un scenogrāfa Kristiana darbus. …vēl šeit starp mākslas darbiem ir ievērības cienīgs bruņinieks, izstāžu zāles „sargs” ar savu stāstu.

 

„Skroderdienas Silmačos” jeb nešpetnā Bebene pie Tirzas svētavota. Iespēja iegādāties Bebenes pīrādziņus. Un, Bebenes „Avotiņu” mājās gaidīs kūka, zirgu un seno darbarīku muzejs, dziesmas un dejas…

 

Mājupceļš...

 

 

Cenā iekļauts:

  • autobusa pakalpojumi;
  • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi: (1 pers.)

  • Tirzas svētavots ar Bebeni: 1.50 EUR / 1 EUR - seniors, skolēns;
  • Pasaku taka un Lejasciema apskate ar vietējo gidu: 1.50 EUR / 1 EUR - skolēns;
  • Nagļu ģimenes daiļdārzs: 1 EUR ziedojums;
  • Pusdienas Lizumā: tiks precizēts (~ 6 EUR);
  • Mākslinieku Brektes māja: 3 EUR;
  • Velēnas baznīca ar vēstures ekspozīciju: 1 EUR;
  • citi personīgie izdevumi.

Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

  

       

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel