Kurzeme. Degustācijas, daiļdārzi, ainavas un arhitektūra.

PROGRAMMA:

1. diena

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

 • Foto pauze Saldus pilsētā. Īpašais Saldus “U” burts. Saldus ziedu bite un strūklaka „Medus piliens”. Skats uz pārmoderno Saldus mūzikas skolu... Cieceres upīte un Janis Rozentāls. Vai Saldus vecākā celtne Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskā baznīca vēl arvien izskatās kā gleznā „Pēc dievkalpojuma"?
 • Vietējā folklora, jautrība un zirņu ēdienu degustācija pie Kurzemes saimnieces Edītes Zirņos. Zirņu pagasta biedrība „Riekstkodis” nodarbojas ar tradicionālā kulinārā mantojuma izpēti un piedāvā iespēju nobaudīt visdažādākos ēdienus, kuru pagatavošanā izmantoti zirņi – saldos un sāļos zirņu žagariņus, žograušus ar zirņiem, zirņu pastēti, pīrādziņus. Pamatēdienā rupju rudzu miltu virtuļi ar zirņu-speķa pildījumu (vietējie cepelīni). Klāt tēja un kafija.
 • Aizpute Tebras upes krastā. Viena no vecākajām, labi saglabātajām mazpilsētām Latvijā. Aizputes apskates ekskursija kopā ar Pilskroga saimnieku Artūru. Pils krogs un pagrabs. Aizpute laiku lokos, vēsturiskā apbūve, cilvēki, notikumi, arī mūsdienas. Pilskalns, Livonijas pilsdrupas ar bruņinieku, Linmeijera nams, ūdensdzirnavas…
 • Aizputes ekovīnu degustācija pie vīndara Mārtiņa Santa. Vietējā reģiona augļu, ogu, arī vīnogu vīni, saldāki, sausāki, arī kāds stiprāks dzēriens un vieglas uzkodas (vietējais siers, olīvas). Joki, jautrība, „Žubīšu gāzējs” un receptes… Aizputnieku Santu ģimenes sapnis par īstu vīna darītavu aizsākās jau pagājušā gadsimta nogalē, kad ģimene aizrāvās ne tikai ar vīna raudzēšanas un uzglabāšanas smalkumu izziņu, bet arī ar apbrīnojamu entuziasmu apceļoja dienvidu saulainās zemes. 2010. gadā sapnim bija lemts piepildīties, kad vīna darītava rada sev mīlīgu vietu Aizputes pilsmuižas pagrabā. Kā uzsver vīndaru ģimene, labs vīns vislabāk jūtas pamatīgā vīna pagrabā! Tāpat kā dimanti vēl nav briljanti, arī Aizputes vīna darītavā ik gadu tiek slīpētas receptes un gatavošanas tehnoloģijas, notverot un saglabājot savu kaislību katrā vīna pudelē, lai dalītos tajā ar Jums.
 • 18:00 Liepāja, iekārtošanās viesnīcā Līva (lūgums līdzi paņemt ID karti vai pasi). Līdzās pilsētas centrs, Rožu laukums un Latvijas mūziķu Slavas Aleja, gājēju iela ar kafejnīcām, pastaigas attālumā jūra, Liepājas koncertzāle Lielais dzintars un Promenāde... Dziesma bronzā sastingusi un tomēr skan. Kūrmājas prospektā uzstādītas bronzas skulptūras, kurās iemūžināti Liepājas himnas „Pilsētā, kurā piedzimst vējš” tēli - Laivinieks, Vārna, Dzintara latvieši, Telefonists un Cilvēku mežs. Arhitekts Pauls Makss Berči un Kūrmājas prospekta villas. 

Brīvais laiks pilsētā, kur piedzimst vējš, smaržo rozes un aicina jūra...

 

2. diena

Nesteidzīgs rīts un brokastis viesnīcas restorānā Upe. Plkst. 9:00-9:15 izrakstīšanās no viesnīcas.

 • Priekule. Korfu muižas komplekss ar Zviedru vārtiem un luterāņu baznīcas tornītis. Priekules Ikars jeb Priekules kalējs Zviedris-Johansons ar paša izgatavotiem spārniem no šī baznīcas torņa izdarījis Latvijā pirmo lidojuma mēģinājumu. Priekules ģimeņu dārzs. Te atdzimst sensenā tradīcija atzīmēt bērna ienākšanu pasaulē ar koka iestādīšanu.
 • Embūtes senleja - teiksmām un leģendām apvīta svētvieta. Gaida vietējā gide un Embūtes muiža-tūrisma centrs. Lokveida pastaiga ~ 3 km. Induļa un Ārijas ozols, baznīcas drupas un vācu bruņinieku pils drupas, senlejas ieejas vārtu zīmes - kuršu vadoņa Induļa un viņa drauga Pūdiķa atstātie zobeni un vairogi, katrs savā ceļa pusē, kas sargā ceļu, kurš ved uz Embūtes senleju un Joda leju. Zobeni rada mītisku noskaņu un joprojām norāda uz diženo kuršu klātbūtni Embūtes senlejā. Skatu tornis, Joda dambis, Induļa un Ārijas skulptūras, Kuršu jeb Induļa pilskalns.
 • Lielbātas avota dabas parks. Mākslīgais ūdenskritums, lielākais dabīgais dzidravots Latvijā un gleznaina ainava fotosesijām.
 • „Dēseles dārzi” Embūtē. Sirsnība, miers un mīlestība... Skaistā vietā pie Dzirnavu ezeriņa atrodas senās Dēseles Dzirnavas, kas no sarkanu ķieģeļu ēkas uz akmens mūra pamatiem pārtapusi jaukā viesu mājā, ap kuru plešas aveņu, zemeņu, krūmmelleņu lauki, ābeļu, saldo ķiršu, plūmju dārzi...
  Fotosesija pie Dēseles Dzirnavām, kur iekārtots moderns košumdārzs apvienojot augu īpatnības ar interjeru elementu detaļām.
  Dārzu apskate, padomi augļkopībā. Interesantā tuneļu tehnoloģija.
  Nesteidzīga saruna ar saimnieci Sandu pie našķiem un vieglām pusdienām, ar kafiju Dzirnavu terasē. Pa skaisto! Iespēja iegādāties un baudīt gan sezonas pieejamās ogas, augļus, gan dažādus ogu ražojumus, sublimētos našķus, makarūnus ar ogu masas pildījumiem, bezē, čatniji, džemi…
 • Nīgrandes pagasta Kalnos sagaida Zaļā Raganiņa. Kāpšana uz lepnā Kalnu kultūras nama jumta, skaista panorāma apkārt… Aizraujoši stāsti par sendienām, kolhoza laikiem un mūsdienām. Raganiskas izdarības.

 

 

Cenā iekļauts:

 • autobusa pakalpojumi;
 • nakšņošana viesnīcā;
 • brokastis;
 • gida - grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi: (1 pers.)

 • Dēseles dārzu saimniecības apskate ar cienastu pusdienās: 10 EUR;
 • Zirņu ēdienu degustācija ar folkloru: 8 EUR;
 • Aizputes pilsētas noslēpumi kopā ar Artūru: 3 EUR;
 • Aizputes vīnu degustācija: 7 EUR;
 • Priekules apskates ekskursija ar vietējo gidi: 1.50 EUR;
 • Embūtes apskate ar vietējo gidi: 1.50 EUR;
 • Nīgrandes „Kalni” ar Raganiņu: 2 EUR;
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu viesnīcā: 15 EUR (numuriņu skaits par šo cenu ierobežots);
 • pārējie ēdināšanas un citi personīgie izdevumi.

Papildus izdevumu cenas var mainīties. 

 

Katram ceļotājam līdzi jābūt ceļošanai derīgai pasei vai ID kartei!

 

  

       

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel