Markes reģiona pērlītes. Burvīgās pilsētiņas un jaukās degustācijas…

 

PROGRAMMA:

1. diena

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

Brauciens caur Lietuvu, Poliju...

Pusdienu pauze Polijas krodziņā.

Nakšņošana viesnīcā Katovicē Polijā.

 

2. diena

Brokastis.

Čehija. Austrijas mazās vīndaru pilsētiņas ceļā…

Pusdienu pauze pie Vīnes. Skaistie Austrijas Alpi.

Pyramidenkogel skatu tornis 850 metrus augstajā Pyramidenkogel kalnā netālu no Austrijas Karintijas zemes galvaspilsētas Klāgenfurtes, Johannesa Brāmsa promenādē Verterezera (Worthersee) krastā. 100 metrus augstais, neparasta izskata tornis ir augstākais skatu tornis pasaulē. No trīs skatu platformām paveras fantastisks skats uz gleznainajām Hohe Tauern kalnu ielejām ziemeļos, uz Slovēniju un Itāliju dienvidos. Augšup ved kāpnes vai lifts, lejā var nokļūt arī pa Eiropas garāko nobraucienu - cauruli, kas 120 metru garumā vijas ap torņa serdi, sasniedzot ātrumu 25 km stundā!

Sveika, Itālija!

Vieta, kur Austrijas, Slovēnijas un Itālijas Alpi satiekas... Itālijas Dolomītu Alpi.
Nakšņošana viesnīcā Z-Itālijā.

 

 

3. diena

Brokastis.

Diena bez vīna ir kā diena bez saules...

Dodamies uz Markes reģionu, uz vienu no Itālijas skaistākajiem mazajiem ciematiņiem Frontino, kam piešķirts oranžais karogs, un, kur mūs gaidīs latviete Baiba, kas Itālijā dzīvo jau 14 gadus.

Tipisko itāļu produktu degustācija burvīgā vietā uz terases ar itāļu mūziku dzīvajā. Vietējo vīnu un tiem pieskaņotu produktu degustācija. Interesanta tehnika kā pareizi nogaršot labu olīveļļu.

Frontino ciematiņa apskate kopā ar Baibu.

20:00 Vakariņas bufetes veidā, par papildus maksu... Vietējie tradicionālie ēdieni un vīns, un turpināsim ar itāļu mūziku!

Nakšņošana Albergo La Rocca dei Malatesta 3 naktis pie latvietes Baibas un viņas vīra Alessandro itāliešu viesnīcā-viesu mājā.

 

4. diena

Īsti itāliskas brokastis pie Baibas (šķiņķīši, sezonai atbilstoši dārzeņi, siers, kruasāni, sula, jogurts, tostermaize, augļi, cepumiņi, plūmju kūciņa, ar pašu ceptām tortēm “Margherita”, “Crostata” un no bāra Americano, espresso kafija, capucino, dažādas tējas, miežu kafija....) uz viesu mājas terases ar skatu uz gleznainajiem Carpegnas kalniem.

Vēstures tūre un mazās pērlītes Itālijā. Markes reģiona kultūrvēsturiskais mantojums: cietokšņi, pilis, villas, senās pilsētas, kas iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā ar renesanses mākslu un arhitektūru, kas harmoniski, tomēr neparastā manierē veidoti iekļaujas apkārtējā vidē. Pakalnos izvietotā, mūru ieskautā mazpilsētiņa Urbīno, kas Senās Romas laikā bija zināma ar latīņu nosaukumu Urbinum, kas burtiskā tulkojumā nozīmē “mazā pilsēta”, bet ieņem svarīgu vietu Itālijas mākslas vēsturē kopš 15. gs., kad hercogs Federico da Montefeltro uzbūvēja pili un izveidoja vienu no Renesanses laika ievērojamākajiem galmiem. Urbania ik gadus augustā notiek hercoga godināšanas svētki. Hercoga pils (mūsdienās Markes reģiona Nacionālā galerija (Galleria Nazionale delle Marche)). Neoklasiskā stilā celtā Doma baznīca Duomo un lieliskā ainava no Rafaela dzimtās mājas. San Domenico baznīca un 15. gs. Madonnas freska. Nelielais pilsētas parks Parco della Resistenza - jauka vieta piknikam, nobaudot vietējās picas šķēli vai piadina (īpašu sviestmaizi) jeb, baudot espresso tasi nelielā kafejnīcā ar skatu pār Urbīno jumtiem un pakalniem.

Burvīgā Renesanses mazpilsētiņa Sassocorvaro ar cietoksni Rocca Ubaldinesca, Foglia upes un tās veidotā ezera ieskauta Mercatale ielejā.

20:00 Vakariņas viesnīcā uz terases, par papildus maksu.

Nakšņošana Albergo La Rocca dei Malatesta pie latvietes Baibas un viņas vīra Alessandro itāliešu viesnīcā-viesu mājā.

 

 

 

5. diena
Nesteidzīgas brokastis uz terases.

Skaistā cietokšņpilsēta uz klints San Leo, burvīgu gleznās attēlotu ainavu ieskauta. Pastaiga vēsturē, antīkais akmens kristāmtrauks, katedrāle un zvanu tornis. Renesanses cietoksnis, 16. gs. Palazzon Mediceo.

Rimini. Pludmale un šopings “Le Befane”. Lieliskas iespējas garderobes papildināšanai: Markes reģionā atrodas daudzi outlet veikali, kuros par pievilcīgām cenām var iegādāties kvalitatīvus (t.sk. dizaina) apģērbus, apavus un aksesuārus.

Vakariņas viesnīcā uz terases, par papildus maksu.

Nakšņošana Albergo La Rocca dei Malatesta pie latvietes Baibas un viņas vīra Alessandro itāliešu viesnīcā-viesu mājā.

 

6. diena

Nesteidzīgas brokastis uz terases.

Atvadas no jaukās Baibas un viesu mājas.

Dodamies uz Sanmarīno Republiku. Pasaulē vecākā republika aizņem tikai 61 km2.
Sanmarīno – Monte Titano kalna nogāzēs iekārtojusies pundurvalsts, kuru no visām pusēm ieskauj Itālijas teritorija, bet, skatoties binoklī no kalna virsotnes, var ieraudzīt Horvātiju. 80% valsts teritorijas veido dažādas klintis. Sanmarīno ir senākā Eiropas republika, jo formāli tā neatkarību ieguva 301. gadā. Uzbraukt Monte Titano kalna virsotnē iespējams ar klintīs izcirstu liftu.

Sanmarīno tradicionālais deserts ir torte "Trīs kalni". Tās ir vafeles, uz kurām uzziests kafijas krēms un šokolāde ar lazdu riekstiem. Šeit, kā nekur citur Eiropā, vēsmo viduslaiku gars, gandrīz visi iedzīvotāji dzīvo senatnīgos namos vai pilīs. Šauru ieliņu un neskaitāmu pakāpienu valsts, arī iepirkšanās paradīze.

Vīnu degustācija Cantina Battistini.

Itālijas ainavas un pasakainie Itālijas Dolomītu Alpi…

Nakšņošana viesnīcā Z-Itālijā.

 

   

 

7. diena
Brokastis.

Mājupceļš. Austrija. Pusdienu pauze.

Čehija - Polija.

Nakšņošana viesnīcā Hotel Gorski, Polijā.

 

8. diena
Brokastis.

Brauciens caur Poliju, Lietuvu.

Pusdienu pauze krodziņā Polijā...

Vēlu vakarā atgriešanās mājās...

 

 

Cenā iekļauts:

 • brauciens ar komfortablu autobusu;
 • nakšņošana tūristu klases viesnīcās;
 • 7 brokastis viesnīcās;
 • degvielas izmaksas, ceļu nodokļi;
 • iebraukšanas maksas un autobusa stāvvietas Itālijas un Austrijas pilsētās;
 • grupas vadītāja pakalpojumi;
 • ceļojuma apdrošināšana uz brauciena laiku pers. līdz 75 g., no 76 g. - piemaksa vai sava apdrošināšana.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

 • vietējo Markes reģiona produktu degustācija (vīns, olīveļļa...): 10 EUR pers.;
 • 3 vakariņas (pirmais ēdiens, otrais ēdiens un piedevas + dzērieni bufetes veidā) viesnīcā Albergo La Rocca dei Malatesta: 60 EUR (3 x 20 EUR) pers.;
 • Pyramidenkogel tornis: 11 EUR / 5.50 EUR - bērns no 6-15 g.;
 • Sanmarīno pacēlājs, turp-atpakaļ: 5 EUR pers.

       Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga 3 mēnešus pēc atgriešanās no brauciena;
 • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Uzbekistan Airways AirBaltic Novatours Turkish Airlines Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Norwegian cruise lines