Itālijā pie Baibas! Markes reģiona pērlītes. Burvīgās pilsētiņas, pilis, Adrijas jūra un jaukās degustācijas…

 

PROGRAMMA:

1. diena

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

Brauciens caur Lietuvu, Poliju...

Pusdienu pauze Polijas krodziņā.

Nakšņošana viesnīcā Katovicē Polijā.

 

2. diena

Brokastis.

Čehija. Austrija…

Pusdienu pauze pie Vīnes. Skaistie Austrijas Alpi.

Pyramidenkogel skatu tornis (*tikai piemērotos laika apstākļos) 850 metrus augstajā Pyramidenkogel kalnā netālu no Austrijas Karintijas zemes galvaspilsētas Klāgenfurtes, Johannesa Brāmsa promenādē Verterezera (Worthersee) krastā. 100 metrus augstais, neparasta izskata tornis ir augstākais skatu tornis pasaulē. No trīs skatu platformām paveras fantastisks skats uz gleznainajām Hohe Tauern kalnu ielejām ziemeļos, uz Slovēniju un Itāliju dienvidos. Augšup ved kāpnes vai lifts, lejā var nokļūt arī pa Eiropas garāko nobraucienu - cauruli, kas 120 metru garumā vijas ap torņa serdi, sasniedzot ātrumu 25 km stundā!

Sveika, Itālija!

Vieta, kur Austrijas, Slovēnijas un Itālijas Alpi satiekas... Itālijas Dolomītu Alpi.
Nakšņošana viesnīcā Z-Itālijā.

 

  

 

3. diena

Brokastis.

Diena bez vīna ir kā diena bez saules...

Skaistā cietokšņpilsēta uz klints San Leo, burvīgu gleznās attēlotu ainavu ieskauta. Pastaiga vēsturē, katedrāle un zvanu tornis. Renesanses cietoksnis, 16. gs. Palazzon Mediceo.

Dodamies uz Markes reģionu, uz vienu no Itālijas skaistākajiem mazajiem ciematiņiem Bargni, kur mūs gaidīs latviete Baiba, kas Itālijā dzīvo jau 16 gadus.

Tipisko itāļu vietējo vīnu un tiem pieskaņotu produktu (trifeles, siers, šķinkītis, medus, olīvas, crescia) degustācija burvīgā vietā uz terases ar itāļu mūziku. Interesanta tehnika kā pareizi nogaršot labu olīveļļu.

Bargni ciematiņa iepazīšana. Bargni stāsts reiz aizsākās kā Metauro ielejas pilij, kuras galvenais uzdevums bija teritorijas aizsardzība. Mūsdienās tiek dēvēts par mazu, idillisku ciematu mierīgā, jaukā lauku apvidū ar panorāmas skatu uz Metauro upes ieleju.

Vakariņas Casa Oliva pie latvietes Baibas un viņas vīra Alessandro itāliešu viesnīcā uz terases (par papildus maksu).

Nakšņošana Casa Oliva, 3 naktis pie latvietes Baibas un viņas vīra Alessandro itāliešu ciematiņā Bargni. Viesiem pieejams āra baseins. Viesnīcas koncepcija “Albergo Diffuso”, kas Markes reģionā ļauj viesiem senā ciemata sienās iejusties ciema iemītnieku dzīvē, baudīt pastaigas ar vietējo iedzīvotāju sveicieniem.

 

4. diena

Bagātīgas brokastis bufetes veidā (gan sāļie, gan saldie, mājās gatavoti itāļu gardumi un karstie dzērieni) uz viesu mājas terases ar panorāmas skatu uz gleznaino apkārtni.

Vēstures tūre un mazās pērlītes Itālijas Markes reģionā. Kultūrvēsturiskais mantojums: cietokšņi, pilis, villas, senās pilsētas, kas iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā ar renesanses mākslu un arhitektūru, kas harmoniski, tomēr neparastā manierē veidoti iekļaujas apkārtējā vidē.

Kalnu ieskautais ciematiņš Piobbico, kuru rotā Brancaleoni 13. gs. pils, pārtapusi 16. gs. renesanses pilī. Pilsēta pazīstama ar Neglīto festivāla norisi septembrī.
Itālijas Lielais kanjons jeb gleznainā Gola del Furlo aiza, senais romiešu ceļš Via Flaminia. Aizu veido Pietralata (889 m) un Paganuccio (976 m) kalni gar Candigliano upi, kuras straume 1922. gadā tika aizsprostota ar dambi. Kopš 2001. gada valsts dabas rezervāts.

Fosombrone Metauro upes krastā.

Vakariņas Casa Oliva pie latvietes Baibas un viņas vīra Alessandro itāliešu viesnīcā uz terases (par papildus maksu). Pastas gatavošanas programma (mācāmies gatavot itāļu pastu vietējās itālietes vadībā).

Nakšņošana Casa Oliva.

 

  

 

5. diena

Nesteidzīgas brokastis uz terases.

Skaistā Gradaras viduslaiku pils mūru ieskautajā Gradaras ciemā paceļas virs Markes pakalniem kā teiksmaina pasaku pils. Pārcelsimies uz viduslaikiem, kad ietekmi te dalīja Malatestu, Sforzu, Borgia un Della Rovere aristokrātu ģimenes, bet Dantes „Dievišķā komēdija” vēsta pils leģendu par Paolo un Frančeskas skumjo mīlas stāstu. 

Atpūta pie Adrijas jūras peldvietā “Baia Flaminia“.

Vakariņas bufetes veidā (par papildus maksu)... Vietējie tradicionālie ēdieni un vīns, un turpināsim ar mūziku!

Nakšņošana Casa Oliva.

 

6. diena

Nesteidzīgas brokastis uz terases.

Atvadas no jaukās Baibas ģimenes un ciematiņa.

Dodamies uz Sanmarīno Republiku. Pasaulē vecākā republika aizņem tikai 61 km2.
Sanmarīno – Monte Titano kalna nogāzēs iekārtojusies pundurvalsts, kuru no visām pusēm ieskauj Itālijas teritorija, bet, skatoties binoklī no kalna virsotnes, var ieraudzīt Horvātiju. 80% valsts teritorijas veido dažādas klintis. Sanmarīno ir senākā Eiropas republika, jo formāli tā neatkarību ieguva 301. gadā. Uzbraukt Monte Titano kalna virsotnē iespējams ar klintīs izcirstu liftu.

Sanmarīno tradicionālais deserts ir torte "Trīs kalni". Tās ir vafeles, uz kurām uzziests kafijas krēms un šokolāde ar lazdu riekstiem. Šeit, kā nekur citur Eiropā, vēsmo viduslaiku gars, gandrīz visi iedzīvotāji dzīvo senatnīgos namos vai pilīs. Šauru ieliņu un neskaitāmu pakāpienu valsts, arī iepirkšanās paradīze.

Vīnu degustācija Cantina Battistini.

Itālijas ainavas un pasakainie Itālijas Dolomītu Alpi…

Nakšņošana viesnīcā Z-Itālijā.

 

  

 

7. diena

Brokastis.

Mājupceļš. Austrija. Pusdienu pauze.

Čehija - Polija.

Nakšņošana viesnīcā Hotel Grand, Čenstohovā, Polijā.

 

8. diena

Brokastis.

Brauciens caur Poliju, Lietuvu.

Pusdienu pauze krodziņā Polijā...

Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā, tad Tukumā, Talsos.

Vēlu vakarā atgriešanās mājās...

 

 

Cenā iekļauts:

 • autobusa pakalpojumi;
 • nakšņošana tūristu klases viesnīcās;
 • 7 brokastis viesnīcās;
 • degvielas izmaksas, ceļu nodokļi;
 • iebraukšanas maksas un autobusa stāvvietas Itālijas un Austrijas pilsētās;
 • grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.);
 • ceļojuma apdrošināšana uz brauciena laiku pers. līdz 75 g., no 76 g. - piemaksa vai sava apdrošināšana.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

 • vietējo Markes reģiona produktu degustācija (vīns, olīveļļa...): 15 EUR;
 • 3 vakariņas (pirmais ēdiens, otrais ēdiens un piedevas + dzērieni bufetes veidā) viesnīcā Casa Oliva: 60 EUR (3 x 20 EUR);
 • Pyramidenkogel tornis: 11 EUR / 5.50 EUR - bērns no 6-15 g.;
 • Brankaleoni pils ar vietējo gidu: 7 EUR;
 • Sanmarino apskate ar vietējo gidu: 2 EUR;
 • San Leo shuttle busiņš (uzved 1 km kalnā): 2 EUR;
 • Gradaras pils (pils apskate ar gidu): 14 EUR / 5 EUR - bērns līdz 17 g.;
 • Pēc izvēles-brīvajā laikā iespēja pieteikties uz romantisko SPA Casa Oliva: ierobežojumu laikā 1 h 2 personām: 60 EUR; (SPA piedāvā - sauna, tvaika pirts, skābekļa terapija, atpūtas zona, labsajūtas centrs. Zāļu tējas, dvieļi, čībiņas, peldmēteļi iekļauti cenā. Šampanietis ar augļiem papildus 15 EUR.)

       Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti:

 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga 3 mēnešus pēc atgriešanās no brauciena;
 • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel