Medus piliens Kurzemē

Medus piliens Kurzemē - Saldus novads!

Kalni, saldumi, Zaļā Raganiņa un Dēseļu dārzu ogas

 

PROGRAMMA:

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

Rīta pauze „Lāču” ceptuves kafejnīcā.

 

Neliela pauze Saldus pilsētā. Saldus ziedu bite un strūklaka "Medus piliens" (dzejnieks Māris Čaklais pilsētu poētiski salīdzinājis ar „medus pilienu Kurzemes bļodā”.) Skats uz pārmoderno Saldus mūzikas skolu...

Saldus un Janis Rozentāls. Vai baznīca vēl arvien izskatās kā gleznā? Sv. Jāņa evaņģēliski luteriskā baznīca ir Saldus vecākā celtne. Pirmā mūra baznīca Saldū šai vietā uzcelta 1614.-1615. gadā par hercoga Vilhelma līdzekļiem. Tagadējā baznīca celta 1737. g. Saldus baznīcu savās gleznās 19. un 20. gs. mijā attēlojis mākslinieks Janis Rozentāls. Īpaši ievērojama ir viņa diplomdarba glezna „Pēc dievkalpojuma".

 

Nīgrandes pagasta Kalnos sagaida Zaļā Raganiņa. Kāpšana uz lepnā Kalnu kultūras nama jumta, skaista panorāma apkārt… Aizraujoši stāsti par sendienām, kolhoza laikiem un mūsdienām. Raganiskas izdarības.

Jābauda dzēriens „Raganas spļāviens”. Pusdienās Kalnu raganas ķiļķēni (jeb var pieteikt Āzbiķi (putrai līdzīgu) ar tēju vai kafiju un pastas ēdienu.

 

Kalnu Sv. Agates katoļu baznīca un piemiņas ansamblis izsūtītajiem Krusta ceļš.

 

„Dēseles dārzi” Embūtē. Sirsnība, miers un mīlestība... Skaistā vietā pie Dzirnavu ezeriņa atrodas senās Dēseles Dzirnavas, kas no sarkanu ķieģeļu ēkas uz akmens mūra pamatiem pārtapusi jaukā viesu mājā, ap kuru plešas aveņu, zemeņu, krūmmelleņu lauki, ābeļu, saldo ķiršu, plūmju dārzi...

Foto sesija pie Dēseles Dzirnavām, kur māksliniece Ieva Rubeze iekārtojusi eksotiski modernu košumdārzu, apvienojot augu īpatnības ar interjeru elementu detaļām.

Dārzu apskate, padomi augļkopībā. Interesantā tuneļu tehnoloģija.

Nesteidzīga saruna ar saimniekiem pie našķiem un vīna glāzes (vīns, tēja vai smūtijs Jūsu izvēlei) Dzirnavu terasē. Ogu palete, marmelāde vai ogu kūciņa, atbilstoši sezonai un dārza veltēm.

Iespēja iegādāties vietējo vīnu un marmelādi, sezonā arī ogas.

 

Joda Dambis. Jauka panorāma leišmalē pie Ventas.

Mājupceļš...

 

 

Cenā iekļauts:

  • transporta pakalpojumi;
  • grupas vadītājas-gides pakalpojumi.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

  • Raganas pusdienas: 5.50 EUR pers. (dzēriens uz jumta + ķilķēni ar gaļu, kafiju vai tēju, kefīru);
  • Dēseles dārzi: 5-7 EUR (atkarībā no iekļautā);
  • Sv. Agates katoļu baznīca: ziedojums;
  • pārējie ēdināšanas un citi personīgie izdevumi.

Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

 

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel