Pjuhticas klosteris, Narva, Setu zeme, Peipusa ezera piekraste un sīpolu ceļš, Alatskivi pils...

PROGRAMMA:

1. diena

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

Wc-kafijas pauze ceļā.

Senā setu zeme un setu folklora. Tieši šeit atrodas lielākais setu centrs Dienvidigaunijā! Setu lauku sētā Varskābrīvdabas muzejā, uzzināsim par šīs etniskās un lingvistiskās minoritātes kultūru un tradīcijām – vieta, kur tiek rīkoti dziesmu un citi svētki.

19. gs. tējnīcā tiek piedāvātas setu kulinārā mantojuma pusdienas... Jāpiesaka iepriekš!!

Peipusa piekrastes vecticībnieku ciemi. Pie Kostja Sīpolu saimniecības saimnieka Konstantīna var iegādāties dažādu šķirņu sīpolus, kā arī sīpolu virtenes. Saimniece gatavo gardus sīpolu pīrādziņus. Jautra ekskursija ar Kostju, vecticībnieku tradicionālās sīpolu audzēšanas metodes un mūsdienu dārzkopības ieteikumi un pīrādziņa degustācija.

Foto pauze pie pasakainās Alatskivi pils.

Alatskivi pils kopā ar Sīpolu ceļa reģionu pārstāv vienu no Dienvidigaunijas atklāšanas cienīgām vietām, kas ir ieteiktas iepazīšanai projekta “Dzīve uz divu pasauļu robežas” ietvaros, vērojot caur National Geographic spilgti dzeltenajiem logiem.

Kallastes Sarkanās klintis un dziedošo smilšu pludmale.

Brauciens gar Peipusa krastu dienā, kad pie ezera svin Tīrā Ezera svētkus.

Narva. Nakšņošana modernā viesnīcā Inger 3*, Narvas centrā.

Iespējams pavakariņot viesnīcas restorānā Salvadore vai kādā no Narvas restorāniņiem. (Netālu no viesnīcas ir lielveikals RIMI, pārtika līdz plkst. 22:00).

 

2. diena

Brokastis viesnīcas restorānā Salvadore.

Narvas pils - cietokšņa apmeklējums. Ceļojums laikā. Ziemeļu kara bargās cīņas un Pētera I mežonīgās dzīres. Narvas simbols – skatu tornis Garais Hermanis, zviedru laiku Ziemeļu pagalms ar amatnieku darbnīciņām. Pret saņemto senlaicīgo monētiņu - ieejas biļeti iemainiet tajās sev kādu suvenīriņu!

Pjuhticas klosteris Kuremē - Pjuhticas Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo sieviešu klosteris.

„Pjuhtica” - ''Puuhtitsa'' igauņu valodā nozīmē ''svēta vieta'' jeb "svētais kalns". Leģenda stāsta, ka gani redzējuši spožu gaismu ozolu birzī un sievieti debeszilā mantijā. Viņi, nonākuši līdz birzij, atrada Dievmātes ikonu, vēlāk šajā vietā tika uzbūvēta kapela. Tagad klosterī ir 6 baznīcas un kapelas, ceļļu korpusi, svētceļnieku viesnīca, nespējnieku patversme, muzejs, saimniecības ēkas. Klosterī dzīvo 170 māsas, kas lasa un dzied dievkalpojumos, uzkopj dievnamus, izšuj svētkalpotāju tērpus, gatavo ēdienu, audzē dārzeņus, augļus, ogas un ziedus, uztur apmēram 20 govju ganāmpulku... Tepat blakus arī kapsēta klostera māsām... Pēc pastaigas pa klostera teritoriju iespējama pagremdēšanās vai ūdens pasmelšana svētavotā. Uz šejieni nebeidz plūst ļaudis. Gan vietējie, gan ceļinieki stāsta, ka no avota ūdens pieredzējuši dziedināšanu.

Narva - Igaunijas robežpilsēta ar Krieviju. Narvas apskates ekskursija ar vietējo gidu krievu valodā: Narvas pils bastioni, senais rātsnams, skats uz Narvas upes pretējā krastā esošo Ivangorodas cietoksni Krievijā.

Nakšņošana modernā viesnīcā Inger 3*, Narvas centrā.

Iespējams pavakariņot viesnīcas restorānā Salvadore vai kādā no Narvas restorāniņiem. (Netālu no viesnīcas ir lielveikals RIMI, pārtika līdz plkst. 22:00).

 

3. diena

Brokastis viesnīcas restorānā Salvadore.

Dodamies uz studentu pilsētu Tartu. Tartu vienmēr ir bijusi Igaunijas intelektuālā galvaspilsēta, tā ir senā zinātnes un mākslas pilsēta. Un, esot Tartu, varbūt tieši Jums paveiksies satikt “Tartu spoku” - noslēpumaino būtni, kas piespiež cilvēku pavadīt Tartu daudz laika un atgriezties atkal un atkal. Kur dzīvo spoks? Neviens to nezina, bet Jūs varat just tā klātbūtni gandrīz it visur... Vecpilsētas apskate - strūklaka Studentu skūpsts, Šķībā māja, terakota uz Sv. Jāņa baznīcas mūra, Eņģeļu un Velnu tiltiņi u.c.

Otepē izstaro labu enerģiju! Otepē augstiene un Enerģijas stabs - simbols un atgādinājums strauji mainīgajā pasaulē, ka cilvēks ir daļa no dabas, kur visa pamatā ir dabas likumi, kur valda līdzsvars un savstarpēja atkarība.

Otepē akmens labirints, daļa no bijušās svētbirzes kalna, spēka vieta ar stipru zemes enerģiju. Labirints sastāv no diviem objektiem – Zelta Griezuma spirāles un Šartras labirinta. Spirāle nodrošinās cilvēka nervu sistēmai mieru un līdzsvaru. Labirintā cilvēka ķermeni ietekmē paralēli 2 spēki – zemes un kosmiskais starojums, tas ir precīza kopija labirintam, kas atrodas Šartras katedrālē Francijā, netālu no Parīzes.

Gleznainajā Reuges senlejas “Līnijezera” krastā slejas savdabīgs skatu tornis, kas pēc izskata atgādina maģisku koku ar divām putnu ligzdām un zelta olu. Tas ir Ligzdas koks. Skatu torņa augstums ir 30 metri.

Aizved mani uz Munameģi… Lielais Munameģis ir Baltijā augstākais kalns. Tā augstums ir 318 m virs jūras līmeņa. No Lielā Munameģa skatu torņa 50 km rādiusā paveras lielisks skats uz Igaunijas dabu. Pašreizējais tornis ir sestais pēc kārtas, uzbūvēts 1939. gadā, un tā augstums pēc 1969. gada rekonstrukcijas ir 29,1 metrs. Lielais Munameģis saistībā ar tā augstumu ir viens no svarīgākajiem Igaunijas nacionālajiem simboliem.

Skaidrā laikā no Lielā Munameģa torņa var redzēt Pečoru klosteri.

Pauze pa ceļam... Atgriešanās mājup...

 

 

Cenā iekļauts:

 • autobusa pakalpojumi;
 • gida - grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.);
 • 2 naktis 3* viesnīcā Inger, 2-vietīgos numuriņos;
 • 2 brokastis.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

 • Ekskursija un pīrādziņa degustācija pie Kostjas: 2.50 EUR;
 • Alatskivi pils ar pils gidu krievu valodā: ~ 6.50 EUR;
 • Setu muzejs ar gidu krievu mēlē: 5 EUR / 3 EUR - bērns;
 • Kulinārā mantojuma setu pusdienas: 10 EUR;
 • Narvas apskates ekskursija ar vietējo gidu (krievu val.): 2 EUR;
 • Narvas pils ar vietējo gidu (krievu val.): 13 EUR / 9 EUR - seniors no 65 g., students, skolotājs ar Isic karti / 8 EUR - bērns no 9-18 g.;
 • Munameģa skatu tornis: 3 EUR;
 • piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 44 EUR;
 • personīgie izdevumi.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: 

 • LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga ceļošanai;
 • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 

 

INFORMĀCIJA:

Apmeklējot klosteri, sievietēm jābūt ģērbtām svārkos, kuri sedz ceļus un nepieciešama galvassega - lakats! Ja brauc biksēs, tad līdzi jāpaņem svārkus.

Vīriešiem jābūt apģērbtiem garajās biksēs un vēlams kreklos ar garām piedurknēm.

Klosterī ir iespējams iegremdēties dziedinošajā avota ūdenī īpašā mājiņā. Iegremdēšanās notiek kailam, iespējams to darīt kreklā. Šajā procesā neviens nepiederošais Jūs nenovēros.

Ja ir vēlme mājās aizvest dzidru, gardu, veselību uzlabojošu svētavota ūdeni, tad līdzi jāpaņem ūdens pudele...

Iesakām paņemt līdzi dvieli un peldkostīmu (ja radīsies vēlme nopeldēties Peipusā).

 

 

  

     

 

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel