Parasti neparastā Latgale – ar skatu Baltkrievijā

Visiem nepieciešamas līdzi pases vai ID kartes!

 

PROGRAMMA:
1. diena
Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.
Kafijas pauzīte.

Daugavpils cietoksnis - unikāls 19. gs. fortifikācijas komplekss.

Krāslava – mīlestības pilsēta. Muiža, parks, skatu tornis un Mīlestības kalniņš...

Krāslavas Plāteru pils - nostāstu un leģendas par pili nav mazums. Slavenākais no tiem - par traģisko Emīlijas Plāteres (tās pašas, kas vēlāk kritīs kaujā par Poliju) un virsnieka Jozefa Karņicka mīlestību. Abi jaunieši gribējuši precēties, taču ģimene aizliegusi to darīt finansiālu apsvērumu dēļ - lai noturētu milzīgo bagātību, tika pieļautas laulības tikai radu vidū. Tomēr virsnieks palicis uzticīgs savai mīlestībai - viņš nošāvies un apbedīts netālajā uzkalnā, kas kopš tā laika ieguvis Mīlestības kalniņa nosaukumu. Karņicka kaps Mīlestības kalnā aplūkojams joprojām, un tas ir Eiropā vienīgais jaunieša mīlestības kaps.

22 hektārus plašais pils parks sastāvējis no trim dārziem - angļu, franču un itāļu stilā, ko aprūpējuši desmit dārznieki. Parkā joprojām aplūkojami 50 dažādu retu sugu augi. Starp citu, parkā atrodas visīstākā pazemes eja, kas ved uz baznīcu…

Pusdienu pauze.

Keramiķa Valda Pauliņa darbnīcā Krāslavā, Dūmu ielā 8, iespējams ne tikai apskatīt, kā top keramikas darbi, bet arī pašiem iemēģināt roku podniecībā. 

Naktsmītne Piedrujā pie Daugavas. Piedrujas koka apbūve, kokgriezumu rotājumi, katoļu un pareizticīgo dievnami... Iespēja apskaut Baltkrievijas robežstabu.

Vakariņas. Jāpiesaka iepriekš! Latgaliešu kulinārā mantojuma baudīšana (kāposti ar desiņām, kartupeļu biezputra ar malto gaļu, dažādi salāti, šmakouka un uzkodas). Folklora.

 

2. diena

Brokastis viesu mājā.

Z/S Kurmīši ekoloģiski tīrie ārstniecības augu lauki ainavām bagātā dabas parka Daugavas loki teritorijā. Interesants stāstījums un cienastā zāļu tējas. Iespēja tās iegādāties. Vai - iespēja pagatavot savu vaska sveci!

Dabas parks „Daugavas loki”, Vasargelišku skatu tornis...

Dinaburga – Daugavpils priekštece, Dinaburgas pils makets.

Pusdienu pauze Daugavpilī.

Daugavpils. Skaistākās un nozīmīgākās vietas pilsētā - Baznīckalnu, kurš vienuviet sapulcējis četru tradicionālo konfesiju - katoļu, luterāņu, pareizticīgo un vecticībnieku Dievnamus, Sv.Pētera katoļu baznīcu, Vienības namu – kultūras un darījumu centru, vēsturisko centru ar jūgendstila arhitektūras pērlēm.

Līksnas skaistā neogotiskā baznīca. Mīlas koks un Plāteru Emīlijas stāsta turpinājums... Staigājot pa Līksnas takām, var vērot ne tikai dažādi ierīkotus celiņus vai kreatīvus koka un metāla veidojumus, bet arī uzzināt, ka pa šo taku jājusi Polijas nacionālā varone, Līksnas muižas iedzīvotāja - Emīlija Plātere. Emīliju, viņas dzīvesveida un rakstura dēļ, sauca par vietējo Žannu d'Arku.

Mājupceļš...

 

Cenā iekļauts:

 • komfortabla autobusa noma;
 • autobusa autostāvvietas;
 • naktsmītne, 2-vietīgas istabiņas;
 • brokastis;
 • grupas vadītāja pakalpojumi.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

 • vakariņas viesu mājā: 8 EUR;
 • folklora viesu mājā: 2 EUR;
 • Piedrujas apskates ekskursija ar vietējo: 0.50 EUR;
 • keramiķa apmeklējums: 1.50 EUR;
 • Z/S Kurmīši stāstījums ar degustāciju: 1 EUR;
 • Līksnas dabas parka apmeklējums ar vietējo gidu: 1 EUR;
 • citi ēdināšanas izdevumi, ziedojumi un suvenīri.

Papildus izdevumu cenas var mainīties!

 

  

 

Katram ceļotājam līdzi jābūt ceļošanai derīgai pasei vai ID kartei!

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel