Kurzemes pērles Nurmuiža un Talsi! Smaržas un garšas Ziemeļkurzemes pakalnos...

PROGRAMMA:

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

 

Stāsts par krokodiliem, tomātiem, muižkungu un… Nurmuižas pils - nocietināta ēka, vairākkārt pārbūvēta un beidzamo reizi savus vaibstus mainīja 20. gadsimta sākumā, kad arhitekts Vilhelms Bokslafs tai piešķir izskatu, kas tiek dēvēts par vienu no efektīgākajām neoklasicisma interjeru paraugiem Latvijas pilīs.

Gluži kā nogrimušo Gaismas pili, 2005. gadā no drupu kaudzes vietējie sāka celt ārā Nurmes muižas kompleksu – pili, kūtis, staļļus, smēdi, siltumnīcas. Pils interjers vēl gaida atjaunošanu un sendienu lietu kolekcija nav liela, tomēr muižas ēkas pamazām atdzimst. Talsu novadā esošā Lauciene savu tagadējo nosaukumu ieguvusi 1940. gadā. Līdz tam vieta lepojusies ar skaisto lībiešu izcelsmes vārdu – Nurmuiža, jo "nurm" lībiešu valodā nozīmē "lauks". Gadsimtiem ilgi tur saimniekojuši baroni Firksi. Muižkungs bijis kaislīgs ceļotājs… Peldoties Nīlā, šo gandrīz notiesājis krokodils. Vietējais nūbietis viņu izglābis... 

Atjaunojot neatkarību Latvijā, pilij mainās īpašnieki, bet ēkas tikām grimst aizmirstībā, līdz šo kompleksu ieguva viens no Latvijas bagātākajiem cilvēkiem. Pandēmijas laikā, 22. maijā Nurmuižā atvēris arī jaunu restorānu.

 

Krāšņā Nurmes luterāņu baznīca. Foto pauze.

 

Dienliliju dārzs - Laucienes pusē skatīsim Austrumeiropā lielāko, galvenokārt, Latvijā selekcionēto dienliliju kolekciju. Dārzā zied vairāk kā 1000 dažādas dienliliju šķirnes, plašajā ziedu krāsu un formu dažādībā katrs var atrast savai gaumei atbilstošu šķirni. Iespējama stādu iegāde.

 

Pusdienu pauze Talsu kafejnīcā “Kursa” - lēti un gardi.

 

Burvīgā vasaras panorāma Talsos - 9 pakalnu pilsētā, kuru gleznainās ainavas iedvesmo mākslai un rosinājušas veidot maršrutu “Māksla uzzied Talsos” ar gleznu reprodukciju maršrutu, kas novietotas blakus uzgleznotajai ainavai dabā, un radošām aktivitātēm pilsētā.

 

Sauleskalns. Pilskalns, Baznīckalns, Leču kalns, Ķēniņkalns... Pakalni spoguļojas Talsu jeb pilsētas ezera ūdeņos. Varbūt tādēļ Talsi ir mākslinieku un mūziķu loloti, neskaitāmos mākslas darbos iemūžināti un dziesmās apdziedāti.

 

Radošā Sēta jeb raudošā, kur raudot prieka asaras… Talsu tautas nams atrodas vienā no 9 Talsu pakalniem – Ķēniņkalna pakājē. Leģenda vēsta, ka kalns radies no ļaužu cepurēs un priekšautos sanestas zemes, apbedot savu iemīļoto kuršu ķēniņu Lamekinu. Amatniecības darbnīcas, izstāžu zāle, rokdarbnieces un audējas, iespēja iegādāties rokdarbus amatnieku veikaliņā.

 

Ceļš gar Kurzemes Jūrmalu... Saulriets, zvejniekciemi un sāļā jūras smarža. Plieņciems,   Apšuciems, Ragaciems…

 

Zivju degustācija lapenē Lapmežciemā pie ezera. “Reinis - B” specializējas kūpinātu zivju produktu ražošanā, kūpināšanas procesā izmantojot tikai dabīgu alkšņu malku. Piedāvātas tiek gan vietējās, kā arī aizjūras zivis, kas gatavotas pēc dažādām kūpinājuma receptēm un tradīcijām.

5 veidu zivju degustācija, maizīte, tomāti, gurķi, citronu ūdens. Prezentācija, atjautības uzdevums, video un nedaudz par ražotni...

 

Mājupceļš...

 

 

Cenā iekļauts:

  • autobusa noma;
  • gides - grupas vadītājas pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi:

  • Nurmuiža. Ekskursija muižas kompleksā kopā ar vietējo gidu: 2.50 EUR;
  • Amatnieku centrs + vietējais gids Talsos: 2.50 EUR;
  • Dienliliju dārzi: 1 EUR;
  • pusdienas Talsos: ~ 5 EUR;
  • zivju degustācija: 10 EUR;
  • citi personīgie izdevumi.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

     

 

      

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel