Uz Kurzemi, uz jūru… Pāvilosta, Jūrkalne, Ziemupe, Vērgale un Dvēseles veldzes dārzs…

PROGRAMMA:

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

 

Mirklis suitu novadā, skaistajā Jūrkalnes (reiz "Fēliksberga" jeb laimīgais kalns) stāvkrastā... Iespēja mesties peldus jūriņā.

Suitu pagasti un tradīcijas. Vēsturiski Suitu novads ietver sevī tās teritorijas, kuru iedzīvotāji Johana Ulriha fon Šverina mērķtiecīgas darbības rezultātā laikā no 1632. līdz 1634. gadam pārgāja katoļticībā.  

 

Pāvilosta. Zilpodzes, lilijas un kāpu priedes… Šarmantas 19. gadsimta koka mājiņas mijas ar moderniem savrupnamiem. Āķagals, Jūras Rotas (interesantas rotas, interjera un vides dekori no Jūras izskalotām lietām: dzintariem, akmeņiem, gliemežvākiem, stikliem), kāpas, jūra un Ziemeļu mols. Brīvais laiks. Iespēja apmeklēt novadpētniecības muzeju ar interaktīvu ekspozīciju, ar 3D brillēm zvejot zivis… Vai pastaigāt pa molu, uzkāpt skatu tornī, izstaigāt laipu ceļu kāpās… Varbūt nobaudīt Āķagala virtuves gardumus. Molu celtniecība uzsākta 1878. gada ziemā pēc vācu barona Otto Fridriha fon Lilienfelda iniciatīvas. Padomju gados, kad molus uzraudzīja robežsargi, pastaigas pa tiem bija aizliegtas, bet nu tie atkal ir izcili saules un jūras bangu vērošanai.

 

Vietējo zivju degustācija pie zvejnieka Dzintara līdzās Vēju Paradīzei... Jūlijā, ja jūra nav stipra, zvejnieki ķer butes, vimbas… Arī zivju kūpināšanas procesam ir savi noslēpumi.

 

Ziemupe. Dvēseles Veldzes dārzs… Stādījumi, sajūtas, labirinti, Baso pēdu taka… Arī Liepājas neredzīgo darinājumi - pīti grozi… Stāsts par kadiķiem uz Zobenzivi.

 

Vērgales muižas komplekss un parks ar gleznainu skatu. Par Vērgales emblēmu karaliskais gulbis apstiprināts 1990. gadā, jo katrā Vērgales dīķī vienmēr dzīvojis kāds gulbju pāris. Vērgales muižas pils celta 1837. gadā pēc barona fon Bēra pasūtījuma kā medību pils. Pils ēka celta vēlā klasicisma jeb ampīrā stilā. Vērgales muižas komplekss veidots pēc simetriskas apbūves ansambļa principiem. Muižas apbūvēs daļēji saglabāti sākotnējie veidojumi un dekoratīvā apdares no 19. gs. Vērgales muižas ansamblis ir viens no savdabīgākajiem muižu kompleksiem Kurzemē.

Manteļskurstenis un patiess romantiskais stāsts barona fon Štempela un zemnieku meitenes Annas Lazdiņas mīlestību.

 

Mājupceļš...

 

 

Cenā iekļauts:

  • autobusa pakalpojumi;
  • gida-grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildus izdevumi: (1 pers.)

  • Pāvilostas muzejs: 2 EUR / 1.50 EUR - seniors, students, invalīds / 0.50 EUR - skolēns;
  • Zivju degustācija Pāvilostā: 5 EUR;
  • Dvēseles Veldzes dārzs ar gidu: 3 EUR;
  • Vērgales muižas komplekss ar vietējo gidi: 1.50 EUR / 1 EUR - seniors, students / 0.50 EUR -  skolēns;
  • citi ēdināšanas un personīgie izdevumi.

Papildus izdevumu cenas var mainīties.

     

 

         

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel