Pjuhticas klosteris, Peipusa piekraste, Sangastes un Alatskivi pilis...

 

PROGRAMMA:

Izbraukšanas vieta pēc vienošānās.

Pauze ceļā pie Valmieras.

Stāsti, nostāsti un spoku stāsti par pilīm... Brauciens caur Valgu...

 

Plkst. 11:00 Greznā Sangastes pils, visīstākā pasaku pils, kuru ceļot iedvesmojās no Vindzoras pils Anglijā... ar 99 istabām un daudziem tornīšiem... un stāsts par rudzu karali Georgu Magnusu fon Bergu un viņa mīlu. Sangastes pils ar muižas parku ir viens no izcilākajiem historisma paraugiem Baltijā. Pilī ir vērts apskatīt gotiskā stila foajē, lepnās pirmā stāva svinību zāles un angļu stilā veidoto medību zāli. Būvējot pils galveno ieeju sedzošo velvju kolonnas, ir panākts savdabīgs akustisks efekts – vienā stūrī čukstētais ir skaidri dzirdams pretējā stūrī...

 

Plkst. 15:30 Pjuhticas klosteris Kuremē - Pjuhticas Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo sieviešu klosteris atrodas Igaunijas ziemeļaustrumos. „Pjuhtica” - ''Puuhtitsa'' igauņu valodā nozīmē ''svēta vieta'' jeb "svētais kalns". Leģenda stāsta, ka gani redzējuši spožu gaismu ozolu birzī un sievieti debeszilā mantijā. Viņi, nonākuši līdz birzij, atrada Dievmātes ikonu, vēlāk šajā vietā tika uzbūvēta kapela. Tagad klosterī ir sešas baznīcas un kapelas, ceļļu korpusi, svētceļnieku viesnīca, nespējnieku patversme, muzejs, saimniecības ēkas, tur dzīvo 170 māsas, kas lasa un dzied dievkalpojumos, uzkopj dievnamus, izšuj svētkalpotāju tērpus, gatavo ēdienu, audzē dārzeņus, augļus, ogas un ziedus, uztur apmēram 20 govju ganāmpulku... Izstaigāsim klosteri māsas vadītā ekskursijā, pabūsim Dievmātes Aizmigšanas katedrālē, un pastaiga pa klostera teritoriju, sekos pagremdēšanās vai ūdens pasmelšana svētavotā. Uz šejieni jau vairāk nekā 400 gadus diendienā nebeidz plūst ļaudis. Gan vietējie, gan ceļinieki stāsta, ka no avota ūdens pieredzējuši dziedināšanu.

 

Peipusa ezera romantiskā piekraste ar jaukām mājiņām, vecticībnieku un zvejnieku ciematiem un baznīciņām...

 

Mustvee pilsētiņa, Kallastes sarkanās klintis un Alatskivi pils... Pili no 1876. - 1885. gadam lika uzbūvēt barons Arveds fon Nolkens pēc paša zīmētajiem plāniem t.s. skotu baronu stilā. Konkrēts paraugs viņam bija 1856. gadā pēc prinča Alberta pasūtījuma celtā karaliskā rezidence Skotijā – Balmorālas pils. Alatskivi pils tiek uzskatīta par skaistāko neogotikas stilā celto būvi visā Baltijā. 19.–20. gs. mijā pils un tās iekārtojums tika lēsts vismaz miljons cara rubļu vērtībā, un pils arī tad tika uzskatīta par vienu no dārgākajām Tartu apkaimē.

 

Mājupceļš...

 

 

Cenā iekļauts:

  • komfortabla tūristu klases autobusa noma;
  • gida-grupas vadītāja pakalpojumi.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

  • Pjuhticas klosteris: 2.50 EUR - ziedojums;
  • Sangastes pils ar gidu: 5 EUR – pieaugušais / 3 EUR - skolēns;
  • ceļojuma apdrošināšana. Iesakām bezmaksas EVAK karti;
  • ēdināšanas un citi personīgie izdevumi.

Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

Ceļojumam nepieciešamie dokumenti: 

  • LR pilsoņa vai nepilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga ceļošanai;
  • vai LR pilsoņa ID karte (identifikācijas karte).

 

INFO:

Apmeklējot klosteri, sievietēm jābūt ģērbtām svārkos, kuri sedz ceļus un nepieciešama galvassega - lakats! Ja brauc biksēs, tad līdzi jāpaņem svārkus.

Vīriešiem jābūt apģērbtiem garajās biksēs un vēlams kreklos ar garām piedurknēm.

Klosterī ir iespējams iegremdēties dziedinošajā avota ūdenī īpašā mājiņā (līdzi jāpaņem dvielis un apģērbs, ar kuru iegremdēties). Šajā procesā neviens nepiederošais jūs nenovēros.

Ja ir vēlme mājās aizvest dzidru, gardu, veselību uzlabojošu svētavota ūdeni, tad līdzi jāpaņem ūdens pudele...

 

    

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel