Vīns, vīngliemeži, siers, saldējums, leģendas un lelles Preiļos

PROGRAMMA:

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

Kafijas pauze „Liepkalnos”, Daugavas krastā.

11:30 Preiļu miniatūrā karaliste - leļļu galerija - neparastie tēli, greznie tērpi, krievu humors un pat Venēcijas romantiskās noskaņas... Iespēja pašiem pārtapt par lellēm, karaļiem un princesēm! Karalistes pagalmā uzcelta miniatūrpils ar grezniem tornīšiem, tiltiņiem un ūdensdzirnavām, daudz senlaicīgu dizaina elementu – grezni dīvāni, šūpoles, karietes, stilizēti balkoniņi, pie kā pieaugušie un bērni var nofotografēties senlaicīgos tērpos.

Romantiskajā Preiļu parkā dažkārt pastaigāties iziet arī Baltā dāma. Leģendas un stāsti par Preiļiem... Preiļu himna un skumjais Mīlestības kalniņš, Ievas un Ādama saliņa...

14:00 Preiļi ir arī siera galvaspilsēta, kur siers iemūžināts pat pieminekļos. A/S „Preiļu siera” degustācija un stāstījums. 3 veida čedaras siers, stāstījums par siera gatavošanas procesu, bet desertā Čedaras siera saldējums + pēc izvēles kafija, tēja vai limonāde.

15:00 Preiļu vīngliemeži, stāstījums un degustācija. Atraktīvais Ainis Noviks, izrādot savu saimniecību, stāsta, kā gliemeži tiek audzēti un gatavoti celšanai galdā, bet viņa dzīvesbiedre Valentīna piedāvā uzkodas ar vīngliemežiem. Iespēja iegādāties vīngliemežus marinādē vai gī sviestā.
Franču virtuvē gliemežus ierasts baudīt kopā ar vīnu, tādēļ, braucot uz Ošu mājām, iesakām līdzi paņemt savu iemīļotāko baltvīnu.

16:30 "Vīna pagrabi" - vīna un marmelādes ražotne saimniecībā „Kalni". Iesākumā pastaiga pa brīnišķīgu dārzu, saimnieces Irēnas sauktu par Burvju dārzu ar elfiem un rūķiem, kurā katram nostūrim ir savs unikāls stāsts. Daiļdārzs priecē ar  ziedu piramīdām, šūpolēm, savdabīgiem dekoratīvajiem elementiem, un konkursā atzīts par vienu no skaistākajiem Preiļu novadā. Dzirdēsiet stāstu par to, kā top vīns, par to, kā veidot savu zīmolu no pašas audzētām upenēm, avenēm..., redzēsiet ražošanas telpas, pagrabus, kur tiek glabāts vīns, tad būsiet aicināti doties uz degustācijas laukumu, kur jums tiks piedāvāti vairāki  vīnu veidi – vīnogu, aveņu, upeņu un plūmju. Varēsiet iegādāties vīnus līdzņemšanai, tāpat arī pašmāju ogu marmelādi.

Plkst. 18:00 mājupceļš...

 

Cenā iekļauts:

  • tūristu klases autobusa noma;
  • gida - grupas vadītāja pakalpojumi.


Iespējamie papildus izdevumi:
·    Preiļu leļļu karaļvalsts galerija: 2 EUR / pirmsskolas vecuma bērns, invalīds - bez maksas;
.    pārģērbšanās: 3 EUR;
·    vīna un marmelādes degustācija + ekskursija Burvju dārzā: 3 EUR;
·    vīngliemežu saimniecības iepazīšana un degustācija: 3 EUR / 2 EUR – bērns līdz 12 g.;
·    siera un Čedaras saldējuma degustācija ar kafiju: 3 EUR;
.    ēdināšanas un citi personīgie izdevumi.
*Papildus izdevumu cenas var mainīties!

 

  Preiļu siers

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel