Skrunda un Mazsālijas kā pasakā...

PROGRAMMA:

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

Kafijas-WC pauze ceļā.

 

„Brekšu” māju un Ziemeļu kafejnīcas saimniece Vineta piedāvās pusdienas un mājas saldējumu degustāciju. 4 saldējuma šķirnes desertā (no medus, krējuma, piena, olām…). Pusdienās vistas fileja ar kartupeļiem, salātiem, klāt piparmētru tēja vai citronūdens…

 

Skrundas muiža - foto pauze. Gleznainajā Ventas upes krastā atrodas viena no skaistākajām Latvijas muižām, Mežotnes pils miniatūrkopija, 19. gadsimta arhitektūras pērle – Skrundas muiža.

 

Koka pulkstenis „Laika upe” Skrundas centrā.

 

Valtaiķu baznīca. Jau 1792. gadā tika uzcelta mūra baznīca, kas ārēji ir salīdzinoši vienkārša, līdzīga daudzām citām Kurzemes baznīcām. Valtaiķu luterāņu baznīca ir ievērojama ar skaistajām un smalki izstrādātajām 15 vitrāžām, kuras barons fon Manteifelis 20. gs. sākumā pēc Vilhelma Purvīša metiem pasūtījis Itālijā. Ap altāri izvietotas 4 vitrāžas, kas vēsta par bruņinieku tikumiem - drošsirdību, dievbijību, žēlsirdību un labdarību. Pārējās vitrāžas ataino notikumus no Jaunās derības. Viens logs izmaksājis 700 zelta rubļu, salīdzinājumam - viena govs maksāja 3 zelta rubuļus. Baznīcai ir grezns klasicisma stila interjers ar rokoko elementiem. Altārgleznas „Golgāta” (1833) autors ir Johans Lēberehts Eginks.

 

Kazdangas pils un muižas komplekss. Te reiz saimniekoja ietekmīgie Kurzemes baroni Manteifeļi. Pils celta 1800.-1804. gados klasicisma stilā, projekta autors Johans Georgs Ādams Berlics, un tā joprojām tiek uzskatīta par vienu no krāšņākajiem klasicisma stila paraugiem Kurzemē. Tās projektā un plānojumā ir saskatāmas daudzas līdzības ar Mežotnes pili. Uz pili pāri Alokstes upei ved akmens tilts. Upes otrā krastā ir saglabājušās vairākas agrākā muižas kompleksa ēkas: kalpu māja, staļļi, pārvaldnieka māja un klētis. Blakus pilij atrodas Kavalieru nams kurš var lepoties ar labi saglabātu interjeru – baroka stila kāpnēm un ornamentēta parketa grīdām. Muižas kompleksa teritorijā ietilpst arī 196 ha plašais Kazdangas parks, kurš šobrīd ir viens no lielākajiem un dendroloģiski bagātākajiem Latvijas muižu parkiem.

 

Aizpute Tebras upes krastā. Viena no vecākajām, labi saglabātajām mazpilsētām Latvijā. Aizputes apskates ekskursija. Aizpute laiku lokos, vēsturiskā apbūve, cilvēki, notikumi, arī mūsdienas. Pilskalns, Livonijas pilsdrupas ar bruņinieku, Linmeijera nams, ūdensdzirnavas… Iespēja apmeklēt Mārtiņa Freimaņa dzīves un atdusas vietas. Aizputē Mārtiņš dzīvoja no trīs gadu vecuma, kad viņu audzināšanā pie sevis paņēma tēva māte. Aizputi Mārtiņš vienmēr uzskatījis par savu dzimto vietu, ar to saistās daudzas viņa labākās bērnības un jaunības atmiņas, tieši Aizputē sākās arī viņa mūziķa gaitas.

 

Mazsāliju dzirnavasvieta kā no pasakas! 

Iecienīts viesu nams uz Sprincupītes pie Mazsāliju pilskalna - vieta, kur baudīt dabas harmoniju. Te pretī plūst foreļu dīķu un avotu spirgtums, apņem saimnieku viesmīlība. Lieliskā saimniece Gunita izrādīs viesu māju un pastāstīs par šīs vietas vēsturi un šodienas piedāvājumu, iepazīstinās ar mežcūciņiem Ansi un Grietu, satiksim mazo Eiropas briedi, uzzināsim par Ainiņas briežu dārzu, kā arī izbaudīsim Mazsāliju dzirnavu uzkodu un ābolu gunjaka (brendija) degustāciju.

 

Mājupceļš... ~ 3 + stundas.

 

 

Cenā iekļauts:

  • autobusa pakalpojumi;
  • gida - grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildu izdevumi: (1 pers.)

  • Pusdienas ar mājas saldējumu desertā: ~ 10 EUR pers.;
  • Aizpute ar vietējo gidi Vitu: 1.50 EUR pers.;
  • Kazdangas pils un parks ar muižas gidu: 1.50 EUR pers.;
  • Mazsālijas, ekskursija saimniecībā ar saimnieces stāstījumu + degustācija: 10 EUR pers.;
  • Valteiķu baznīca: ziedojums.

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

  

    

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel