Vīns, plovs un saldās melones saulainajā Uzbekistānā!

Lielais Zīda ceļš, austrumnieciskais dzīves stils, kupoli un minareti segti ar zilām un zaļām senlaiku flīzēm, bazāri, jēra šašliki un plovs, zīda kurpītes, sudrablietas, izšūtas tibeteikas, vatēti halāti un  Centrālās Āzijas pērles - laimīgā pilsēta Buhāra un Timura laika Registāna, zīda ceļa senpilsēta Samarkanda un senā Hiva...

 

PROGRAMMA:

1. diena

Rīga - Taškenta

Satikšanās Rīgas lidostā 2 h pirms lidojuma.

Lidojums ar Uzbekistan Airways: Rīga – Taškenta, plkst. 23:50-06:50.

Ierašanās Taškentā. Transfērs uz viesnīcu Taškentā. Atpūta viesnīcā.

 

2. diena

Čimgana kalni un Čarvaka ezers

~ Plkst. 13:00 brauciens uz Čimgana kalniem - gleznaina vieta, ko ieskauj Tian-Šan kalni, kuru virsotnes cauru gadu rotā sniegotas cepurītes. Augšup pacelsimies ar pacēlāju, no kura pavērsies skaists skats uz Beldersai ieleju. Brīvais laiks Čarvaka kūrortā. Kūrorts atrodas pie Čarvaka rezervuāra, kas tiek dēvēts par Čarvaka ezeru - zils ūdens, smilšu pludmale uz kalnu fona.

Apmeklēsim  omulīgu vīna darītavu, “Tashkentvino” dažādo vīnu degustācija ar uzkodu plati! Klāstā gan sausie, gan saldie vīni, gan konjaki ar austrumniecisku noformējumu – iespējams iegādāties mājup vešanai.  Nakšņošana viesnīcā Taškentā.

 

3. diena

Hiva - senā pilsēta kā muzejs zem atklātām debesīm

Agrās brokastis.

Iekšējais lidojums: Taškenta - Urgenča, plkst. 07:25-08:55.

Hiva ir vismazākā no Uzbekistānas pilsētām un atrodas vistālāk no pārējās civilizācijas. Sevišķi interesants ir fakts, ka tā kādreiz ir bijusi kontrabandistu un vergu tirgotāju centrs.

Hivas iepazīšanas ekskursija. Hivā atrodas ar mozaīkām gleznotas pilis, neskaitāmas medreses, minareti un mošejas. Apskatīsim  Hivas lielāko vidusslaiku medresi Muhammad Amin Khan medresi, Kunya Ark, Kalta Minor torni, Pakhlavan Mahmud memoriālu, Islam Khoja minaretu un medresi, Tash Hovli pili.

Vakariņas restorānā ar priekšnesumu.

Nakšņošana izteikti austrumnieciskā viesnīcā - Orient Star Khiva 3*.

 

 

 

4. diena

Buhāra

Brokastis.

Iekšējais lidojums: Urgenča - Buhāra, plkst. 09:35-10:30. Nepilnas stundas lidojuma laikā šķērsosim Kizilkuma- sarkano smilšu tuksnesi, kas, šķērsojot ar auto, būtu pilnas dienas brauciens!

Buhāra vēsturiski ir Lielā Zīda Ceļa komerciālais centrs. Mūsdienās tajā atrodas vairāk nekā 140 arhitektūras pieminekļu. Buhāra ir pasakains dažādu laikmetu pieminekļu komplekss, kas veidojies no 5. gs.p.m.ē. līdz pat mūsdienām.

Pusdienas. Iespējams pastaigāties pa Buhāras vecpilsētu un iegādāties kādus suvenīrus - Вuhāras suvenīru bodēs un darbnīcās var iegādāties unikālus zīda izstrādājumus, paklājus, izstrādājumus no koka, dunčus un smalkus juvelierizstrādājumus.

Brīvs vakars Buhārā, lai nesteidzīgi nobaudītu tasīti tējas vai glāzi vīna Lyabi Hauz kompleksā… Nakšņošana Lyabi House 3* hotel (2 naktis).

 

5. diena

Buhāra

Brokastis.

Buhāras iepazīšanas ekskursija: slavenais Samanīdu mouzelejs (9. gs.), Arka cietoksnis - visu Buhāras valdnieku mītnes vieta - agrāk te bija izvietota vesela pilsēta, iekļaujot mošeju, cietumu, harēmu, emīra rezidenci, Poj-Kaļan komplekss, Bolo Hauz Mošeja, Miri Arab medrese...

Buhāras tirgus - segtais tirgus, kur zem kupoliem atrodas tirdzniecības kioski un vietējo amatnieku darbnīcas. Šeit var nopirkt senos juvelierizstrādājumus, nacionālās tibeteikas un tērpus, kas rotāti ar slaveno zelta izšuvumu, suvenīrus, uzbeku nažus, Buhāras paklājus un austrumu garšvielas.

Uzbeku folkloras šovs Nodir Devan Begi medresē un vakariņas.

Nakšņošana Lyabi House 3* hotel.

 

 

 

6. diena

Buhāra - Šahrizabza - Samarkanda

Brokastis.

Brauciens uz Šahrizabzu. Šahrizabzas iepazīšana: Ak Saray jeb Baltās pils pilsdrupas. Dor-us-Saodat komplekss.Ierašanās Samarkandā, kas ir otra lielākā Uzbekistānas pilsēta un viena no vecākajām Centrālās Āzijas pilsētām.

Vīna muzeja apmeklējums un dažādu vīnu, kā arī stiprāku dzērienu degustācija.

Vakariņas nacionālā restorānā.

Nakšņošana Malika Classic 3* viesnīcā Samarkandā.

 

7. diena

Samarkanda

Brokastis.

Ulugbeka observatorija, iespaidīgais Registāna laukums - antīkās pilsētas centrs. Temura apglabāšanas vieta - Guremīra mauzolejs.

Pusdienas. Zilajos toņos rotātais Shakhi zinda mauzolejs, Afrosiab muzejs, Bibi Hanima mošeja. Zīda paklāju ražošanas uzņēmuma apmeklējums. Siab bazaar - iegādāsimies riekstiņus, rozīnes, dažādus kaltētus augļus, halvu un citus tik gardos austrumu saldumus.

Plkst. 17:00 brauciens ar ātrgaitas vilcienu Afrosiab uz Taškentu.

Nakšņošana viesnīcā Taškentā.

 

8. diena

Taškenta un atvadas no Uzbekistānas

Brokastis.

Taškenta jeb Toshkent ir Centrālās Āzijas Republikas - Uzbekistānas galvaspilsēta un viena no vecākajām pilsētām centrālajā Āzijā. Tās pirmsākumi meklējami 2. gs.p.m.ē., bet atpazīstamību tā guva viduslaikos līdz ar Zīda ceļa attīstību - Taškenta kļuva par nozīmīgu šī ceļa pieturpunktu. Pilsētu no jauna uzcēla pēc 1966. gada zemestrīces. Neatkarības laukums, Amira Temura laukums, tirgus apmeklējums vēl pēdējo suvenīru iegādei.

Transfērs uz lidostu. Lidojums mājup: Taškenta - Rīga, plkst. 18:20-21:50.

 

 

Cenā iekļauts:

  • tiešais lidojums ar Uzbekistan Airways: Rīga - Taškenta - Rīga (nododamā bagāža līdz 20 kg, rokas bagāža līdz 5 kg);
  • iekšējie pārlidojumi: Taškenta - Urgenča un Urgenča - Buhāra;
  • visi programmā minētie transfēri un pārbraucieni; šofera pakalpojumi, komfortabla autobusa noma;
  • brauciens ar ātrgaitas vilcienu Samarkanda - Taškenta;
  • nakšņošana 3-4* viesnīcās (dzīvošana divvietīgos numuriņos);
  • brokastis, programmā minētās ēdienreizes un degustācijas;
  • 1 pudele ūdens dienā;
  • grupas vadītāja un vietējo krieviski runājošu gidu pakalpojumi;
  • visas ieejas maksas, kas minētas programmā.

 

Iespējamie papildus izdevumi:

- ceļojumu apdrošināšana uz brauciena laiku: 5 EUR pers. līdz 75 g., no 76 g. - dārgāk;

- dzeramnauda vietējām šoferim un gidam - kopā 15 EUR;

- piemaksa par vienvietīgu numuriņu: 110 EUR. (Ja persona vēlas dzīvot vienvietīgā numuriņā, vai, ja ceļojumā nepiesakās cits braucējs ar ko varētu dalīt divvietīgu numuriņu).

 

Uzbekistānas valūta (Uzbekistānas sums): 1 EUR = ~ 9100 UZS / 1 USD = ~ 7850 UZSCeļojumam nepieciešamie dokumenti:
LR pilsoņa pase, kas izdota pēc 2007. gada 19. novembra un ir derīga vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās.

Nepilngadīgajam (līdz 18 g.) ceļojumā līdzi jābūt pasei un dzimšanas apliecībai vai notariāli apliecinātai kopijai.

Ja nepilngadīgais ceļojumā dodas bez vecākiem vai pavadošā vecāka pasē nav ieraksta par radniecību ar bērnu, nepieciešama notariāli apstiprināta pilnvara.

Ceļošanai ārpus Šengenas zonas valstīm nav izmantojamas Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases, kas izsniegtas ar derīguma termiņu 50 gadi!

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel