Vecpiebalgas ūdensrozes

Kā lai šonakt vienaldzīgi klusē,

Kā lai tādā brīdī projām iet,
Ja visapkārt Vecpiebalgas pusē 
Atkal baltas ūdensrozes zied.
/L. Vāczemnieks/

 

 

PROGRAMMA:

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

Piebalga – nelielais kultūrvēsturiskais novads ir izvietojies ainaviskā apvidū – Vidzemes augstienē, arī tāpēc tas ir tik skaists. Un ūdensrozes te patiešām zied! 

Vecpiebalgas muiža. Tā pati Slātavas muiža...

Ineša ezers... Ineši. Piebalgas porcelāna fabrika
·    Ekskursija porcelāna ražotnē, uzzinām par porcelāna vēsturi un to, kas ir „burzītais porcelāns”;
·    Ekspozīcijas telpas apskate - kurā izvietoti porcelāna izstrādājumi, porcelāna trauki, mākslinieku autordarbi;
.    Apgleznošanas darbnīcā porcelāna fabrikas īpašnieka, mākslinieka Jāņa Roņa vadībā varēsiet apgleznot īsta porcelāna krūzītes, kuras tiks arī apdedzinātas. Radiet paši savu mākslas darbu!
·    Iespēja iegādāties dažādus porcelāna izstrādājumus un suvenīrus.

Vecpiebalgas centrs. Vecpiebalgas luterāņu baznīca, 1997. g. atjaunota pēc arhitektes Ausmas Skujiņas projekta. Ievērības cienīga ir arī Jūlija Jēgera altārglezna „Kristus staigā pa Piebalgas zemi”. Tirgus laukums.

„Saulrieti” – Kārļa Skalbes muzejs. Sarkanīgais trīsstāvu namiņš, kas līdzīgs skandināvu mājām. Uzkāpis Incēnu kalnā, lai no trešā stāva balona Kārlis Skalbe varētu priecāties par saulrietiem uz Alauksta fona.

Uz Brīvības pieminekļa Rīgā iekalts Kārļa Skalbes veltījums Tēvzemei un Brīvībai. "Savai mājai Vecpiebalgā, Incēnu kalnā, ko ar lielām grūtībām bija uzcēlis, Kārlis Skalbe bija devis Saulrietu vārdu. Saulrietu lielajā istabā līdz augšstāvam stiklotā gala siena ļāva ieplūst visai rožainajai norieta gaismai. No tā, - vai arī no tā, ka dzejnieks tur bija cerējis pavadīt mūža vakaru, - cēlies Saulrietu vārds. Augšstāva lievenī stāvēt bija tas pats, kas atrasties pasaules centrā: uz trim debesu pusēm- pāri Alaukstam, kura spožais līmenis, lai gan divu kilometru attālumā, rādījās kā sudraba bļoda gulam turpat zem lejas stāva logiem, pāri Taunam, kura purvainais krasts varētu būt aprakstīts “ Ezerieša meitā”, pāri septiņsalu Inesim - izpletās desmitiem kilometru tāls novads zilu kalnu pauguru. Šķitums bija tāds, ka nav otras tik skaistas vietas visā pasaulē." L. Skalbe  

Pusdienu pauze. Piebalgas jēra zupa, maizītes, kafija. 

Tikšanās ar Ķenci. 


Ekoloģiskā saimniecība „Lielkrūzes”, kas atzīta par skaistāko lauku sētu un, kur sagaida saimniece Valentīna un dziedošais saimnieks Guntars. Ekskursija pa saimniecību — iepazīšanās ar daiļdārzu, Gaujas palienes zālājiem, mežu un dabai draudzīgām saimniekošanas metodēm. Ainaviskais pagalms. Un pārsteigumiņš apmeklētājiem! 

Vecpiebalgas ūdensrozes... No jūnija vidus līdz augustam garām nav iespējams aizbraukt Vecpiebalgas skaistajām ūdensrozēm... Jūsu acis priecēs dažādu šķirņu ūdensrozes. Savulaik šo darbu iesāka kolekcionārs Jānis Sniedze, tagad viņa darbu turpina meita Aina ar ģimeni. Galvenajā dīķī ir arī zivtiņas, kuras ir pieradinātas ēst no rokām.

Jaunpiebalgas Svētā Toma baznīca, kuras atjaunošanā ievērojamu palīdzību sniedza Pētera Avena fonds. "Paaudze". Pēteris Avens - novadnieks, kurš baznīcas arhīvā uzgājis arī savas dzimtas pārstāvjus.
Vidzemes augstienes dievnams - Jaunpiebalgas evaņģēliski luteriskā baznīca - ir iesvētīts 1804. gada 4. jūlijā, taču no 1871. gada līdz 1873. gadam dievnams pārbūvēts pēc Matiasa fon Holsta projekta. Tajā ir 800 sēdvietas, turklāt altāris un kancele griezti ozolkokā. Kad Jaunpiebalgas baznīca svinējusi savu 200. gadadienu, dievnams nodēvēts Svētā Toma vārdā.

Pie Jaunpiebalgas Svētā Toma baznīcas atrodas tēlnieka Kārļa Zāles un arhitekta Aleksandra Birzenieka veidotais piemineklis Brīvības cīņās kritušajiem Jaunpiebalgas draudzes locekļiem. Baznīcā ērģeļspēli mācījies komponists Emīls Dārziņš.

Mājupceļš...

 

 

Cenā iekļauts: 

 • tūristu klases autobusa noma;
 • gida-grupas vadītāja pakalpojumi.


Iespējamie papildus izdevumi:

 • Piebalgas porcelāna fabrika: 2.50 EUR / 1.50 EUR - skolēns, pensionārs / paša apgleznota porcelāna trauki: no 3 EUR mazi priekšmeti, 7 EUR krūzīte;
 • Saulrieti: 2.50 EUR / 1 EUR - seniors, bērns;
 • dabas saimniecība „Lielkrūzes”: ziedojums 2 EUR;
 • Ķencis: ziedojums 1 EUR;
 • jēra zupa, maizītes, kafija: 5 EUR;
 • Vecpiebalgas ūdensrozes un baznīcas: ziedojumi;
 • Sv. Toma baznīca: ziedojums 1 EUR;
 • ēdināšanas un citi personīgie izdevumi;
 • papildvieta autobusā: 15 EUR.

*Papildus izdevumu cenas var mainīties.

 

Vecpiebalgas muiža  Vecpiebalgas ūdensrozes

 

 

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel