Pupiņu stāsti „Zutiņos”, Bonsai, Inciems, karbonāde un Cēsis!

PROGRAMMA:

Izbraukšanas vieta pēc vienošanās.

Kafijas-WC pauze ceļā.

 

Inčukalns. BALTIC BONSAI PARK. Šis, Latvijai tik neierastais parks, ir pārtapis par romantisku fotosesiju vietu! Bonsai ir miniatūrs kociņš, kas veidots no normāla auga. Šo neparasto Japānas mākslu veido augs, augsne, pods un reizēm arī paliktnis vai galds. Vārds „bonsai” arī vienlaicīgi reprezentē gadsimtiem senas podos iestādītu koku apgriešanas tehnikas.

Ekskursija parkā, fotostūrīši, miniatūro bonsai kociņu „ziemas dārzs” un krāsainās koi karpas, mīlestības stāsti par bonsai kociņiem un to veidošanu.

BAUDĪSIM TĒJU –  japāņu kultūrā tas ir vesels rituāls, un arī latviešu kultūrā tējai ir nozīmīga loma. Bonsai parka veikaliņā ir iespēja iegādāties gan kociņus, gan visu nepieciešamo, lai Bonsai kociņš varētu sekmīgi augt.

 

PANSIJA PILĪ, jeb satikšanās Inciema TORNĪ!

Inciemā 2021. g. izveidota jauna, interesanta digitālā ekspozīcija par rakstnieku Anšlavu Eglīti un neliela lasītava, kurā apkopota ar Eglīša dzimtu un apkārtni saistītā daiļliteratūra. Izveidota neparasta interaktīva grāmata, kura dod iespēju apmeklētājiem “sarunāties” ar Anšlavu Eglīti.
3. stāvā nelielajā viesistabā, izveidota Anšlava lasītava. Lasītavā ir apkopota gandrīz visa rakstnieka daiļrade, tomēr dažas grāmatas vēl trūkst, tāpēc esiet aicināti iesaistīties lasītavas papildināšanā un dāvināt Anšlava Eglīša grāmatas!

Ekspozīcijā ielūkosimies kopā ar dr.philol. sociolingvistikā un Murjāņu Sporta ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotāju un lielisku stāstnieci Māru Ozolu. Iespēja iegādāties A.Eglīša darbus un M.Ozolas grāmatas.

 

Latvijas simtgades projekta „Apēst Latviju” ietvaros pirmā satikšanās ar Pansija “Kafejnīca” Kungu karbonādi tik īpaša, ka atzīstas tai mīlestībā, sarakstot dzejoli: Mājas aizgaldā kauta, Par sivēntiņu kādreiz saukta. Ak, karbonāde, Tu dari mani stipru, Pateicībā es aizvedīšu Tevi uz Kipru. Nekad es nesajaukšu Tevi ar desu, Tavu vārdu pasaulē es nesu.

 

Ciemos Z/S Zutiņi, kur saimnieko īstā latvju saimniece Rūta un viņas saime ar milzu mīlestību uz latvisko, uz vietējo. Audzējot dabīgus produktus, garšaugus, tomātus, puķes, ar kaislību uz zirņiem un pupām, piekopjot senās tradīcijas, popularizējot un pavairojot šķirņu daudzveidību. PUPAS, PUPIŅAS - vesela kolekcija, vismaz jau 150 eksemplāri! Saimniekošana notiek saskaņā ar prātu, sirdi, sirdsapziņu un senču vērtībām. Uzzināsim „Zutiņu” pupiņstāstus un nobaudīsim "lielo degustāciju". Iespējams iegādāties „Zutiņu” produkciju.

 

Hanzas pilsēta Cēsis, kur gaida burvīgā vecpilsēta, Rīgas vārti, Cēsu pils parks, Maija parks… Matiasa Jansona skulptūra "Gadsimtiem ejot" (tautā saukta arī par Laika veci) atklāta 2005. gada jūlijā. Skulptūra simbolizē uzvaru pār viduslaiku tumsu Cēsīs un ticējums vēstī, ka, paberzējot laika veča lukturi, var redzēt savu nākotni.

Cēsu Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskā baznīca - viena no vecākajām gotiskajām mūra baznīcām Latvijā un lielākā viduslaiku bazilika Latvijā ārpus Rīgas.

 

Mājupceļš...

 

 

Cenā iekļauts:

  • autobusa pakalpojumi;
  • gida - grupas vadītāja pakalpojumi (latviešu val.).

 

Iespējamie papildu izdevumi: (1 pers.)

  • Cēsu vecpilsētas un sv. Jāņa baznīcas apskate ar vietējo gidu: 2 EUR pers.;
  • Pupiņstāsts + Pupiņprove + “Saldas atvadas*”: 7 EUR pers.; (VAI: Mazā degustācija: 4.50 EUR pers.)
  • Pusdienas ar karbonādi: ~ 6-7 EUR pers.;
  • Bonsai dārza apmeklējums ar tējas ceremoniju: 4-5 EUR pers.;
  • Inciems, apmeklējuma maksa: 4 EUR pers. / 3 EUR - skolēns, pensionārs;
  • personīgie izdevumi, ziedojumi baznīcā.

Papildu izdevumu cenas var mainīties.

 

  

    

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel