AVIO ceļojumi

19.10.-26.10.2024.

(PĀRDOTS!) Portugāle ar atpūtu Portugāles dienvidos pie okeāna: gar okeāna piekrasti no Lisabonas līdz Algarvei

Ar dzīvošanu dienvidu kūrortpilsētā pie pludmales - tikai šeit, aiz raga - ūdens silts kā piens!

no 1250.00

Vairāk

07.02.-14.02.2025.

Mūžīgā pavasara sala - Madeira!

Madeira lutina ceļotājus ar maigu subtropu klimatu - saules vannām un ziedošiem dārziem, visa gada garumā!

no 1350.00

Vairāk

07.04.-11.04.2025.

Pavasarīgās brīvdienas ziedošajā Portugālē

Lisabona, ziedošā Obiduša, Nazare - skaists ciemats okeāna piekrastē, Sitio, Setubala, Roka rags - Eiropas galējais rietumu punkts, Sintra, Da Regaleiras pils… Pārsteidzoši dabas skati…

no 950.00

Vairāk

Cik brīnišķīga valsts! – noteikti tā Jūs teiksiet, kad mūsu kopīgais ceļojums uz Portugāli būs beidzies, un Jūs būsiet redzējuši dažus no Portugāles populārākajiem galamērķiem: Lisabonu un Sintru, kur katra no pilsētām patiesi ir apskates vērtas... sajutuši īpašo šīs valsts brīvības auru un izbaudījuši gardās jūras veltes. Neaizmirstamu iespaidu atstāj arī mūru ieskautā Obiduša, kas TOP10 Eiropas skaistāko mazpilsētu sarakstā apsteigusi Siguldu – šī pilsētiņa tiešām ir apburoša!

 

Portugālei ir gadu simtiem gara lepnas neatkarības vēsture, tās 10 miljoni iedzīvotāji runā savā valodā, kopj savas unikālās kultūras tradīcijas un, atšķirībā no citām mazām valstīm, tā izceļas ar lielu reģionu dažādību. Paši portugāļi ir diezgan konservatīvi, sabiedriski un ievēro tradīcijas. Īpaša uzmanība tiek veltīta bērniem, kas tiek dažādi lutināti un, ja dosieties ceļojumā uz Portugāli ar bērniem, uzmanība ir garantēta!

 

Ceļojums uz Portugāli ļaus Jums iepazīt un varbūt pat iemīlēt viņu tautas mūziku, kas pauž saudade noskaņu (ilgas pēc kaut kā zuduša un nesasniedzama), taču portugāļu nacionālā apsēstība, neapšaubāmi, ir futbols. Redzēsiet arī portugāļiem raksturīgo manuelinu arhitektūras stilu un daudzie ažuležu flīžu gleznojumi ir vēl viena portugāļu lolota tradīcija.

 

Ja ir vēlme iegādāties kaut ko Portugālei raksturīgu, tad labākie pirkumi būs amatnieku darinājumi no ādas, kurpes, juvelierizstrādājumi, augstas kvalitātes apģērbs, keramika, izšuvumi, mežģīnes, griezumi no koka un korķa, vara izstrādājumi, audumi, paklāji, svaigi pārtikas produkti un vīni. Visi Portugāles vīni ir pelnījuši atzinību, bet visaugstāk vērtētais, protams, ir portvīns. Iesakām apmeklēt kādu no ielu vai segtajiem tirgiem, jo tas pats par sevi jau būs piedzīvojums.

 

Ceļojums uz Portugāli atklās Jums portugāļu virtuvē dominējošos labumus: jūras veltes, taču ikdienas ēdienkartē obligāti ir jābūt arī zupai, no kurām vispopulārākā ir "caldo verde". Iecienītākās zivis ir žāvēta koda, jūras mēle (linguado), zobenzivs (peixe espada), jūras zutis (eiroz), sardīnes u.c. Tāpat portugāļi iecienījuši arī grilētu steiku (bife a Portuguesa), bieži ceptu portvīna mērcē, kā arī "Tripas a moda do Porto" – teļa gaļu ar vistas iekšām, kūpinātu šķiņķi, žāvētām pupām, sīpoliem, žāvētu cūkgaļas desu un garšvielām. No sieriem vispopulārākais ir kazas siers, bet uzturā tiek lietotas arī citas siera šķirnes. Portugāļiem ļoti garšo arī saldumi un valstī ir ap 200 dažādu veidu konditorejas izstrādājumu.

 

Kas gan būtu ceļojums uz Portugāli bez atpūtas pie okeāna? To baudīsim Algarvē – labākajā un attīstītākajā kūrortu rajonā valstī ar satriecošām pludmalēm, glāsmainiem viļņiem un ievērības cienīgiem objektiem. Šeit ir viss labai atpūtai un brīnišķīgai laika pavadīšanai!

 

Tomēr brīdinām, ka tūristu tik iemīļotajā valstī ir jāuzmanās arī no iespējamiem kabatzagļiem vai somu zagļiem. Sargi pats sevi, tad Dievs Tevi sargās un ceļojums uz Portugāli būs izdevies par visiem 200%!

Mūsu sadarbības partneri

Teztour Casa Oliva Turkish Airlines AirBaltic Norwegian cruise lines Novatours Uzbekistan Airways Latviatours Lufthansa FlyMeAway Finnair Alidatour Ukrain International Airlines Coral Travel